Liderzy


Szukając adrenaliny

W szkole średniej marzyłem o medycynie. Widziałem się w białym kitlu w sali operacyjnej albo przy łóżku pacjenta. Okazało się, że potrzebuję więcej adrenaliny, niż może dostarczyć zawód lekarza – wspomina Marek Girek, wiceprezes i główny akcjonariusz giełdowej spółki Cube.ITG, a zarazem anioł biznesu dla kilkudziesięciu startupów.


Społeczność pasjonatów

Przyjechałem do Instytutu Lotnictwa, by spotkać się z Borysem Łukasikiem, młodym inżynierem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Pracuje nad doktoratem, którego temat zwiastuje rewolucję w powietrznych podróżach.


Kolekcjonerzy marzeń zmieniają świat

Biznesowym idolem wielu z „pokolenia Y” jest Elon Musk, który założył SpaceX po tym, gdy dowiedział się, że NASA nie planuje lotu na Marsa. Polscy młodzi innowatorzy też chcą ruszać świat z posad. I ta motywacja wyzwala w nich to, co najlepsze.


Buczek, który stał się dębem

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wystartowało w najgorszym momencie: nad światem finansów wisiały czarne chmury, a zaraz potem wybuchł kryzys. Mimo to nowe Towarzystwo nie tylko przetrwało, ale też wyznaczyło drogę, którą wkrótce podążyły kolejne niezależne TFI.


Architekt z misją

Dobrego architekta wyróżnia przede wszystkim zdolność do empatii – uważa Wojciech Kotecki, współwłaściciel pracowni BBGK Architekci. Jest też przekonany, że architektura zmienia świat. I to mu się akurat udaje.


Tworzy miasto przy espresso

Kiedy Adam Ringer zaczynał inwestować w kawiarnie, to właśnie kawa wydawała mu się tu najważniejsza. Jednak szybko się przekonał, że chodzi o coś więcej – o biznes miastotwórczy.


W awangardzie gestu i głębi

Jeden jest pesymistą, drugi optymistą, jeden kocha muzykę, drugi sport, ale potrafią się dogadać i rozwijać świetną młodą firmę. Chcą pomagać ludziom i kręci ich to, że technologia, którą się zajmują, ma tu potencjalnie ogromne pole do popisu.


Uwielbiam paradoksy

Ma w sobie twórczą niecierpliwość. Jak artyści. I świadomie kolekcjonuje doświadczenia. Dlatego najwięcej wnosi do biznesów otwartych na zmiany. Sylwia Bilska zajmuje się supernowoczesną marką, którą „przewietrzyła” na czterech kontynentach, podobnie jak sposób funkcjonowania PayU w Europie Środkowej.


Zapełnia polski koszyk eko

Michał Lasocki rozszerza wybór zdrowej żywności. Chciałby, żeby zaczęła nam smakować bardziej niż rozreklamowane, gotowe dania czy przekąski, żeby potaniała i trafiła do każdego polskiego domu.


Spełnili słodkie marzenie

Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski, właściciele Manufaktury Czekolady, kochają prawdziwą czekoladę, której na świecie jest już tak niewiele. Klienci to doceniają.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!