Liderzy


Słupski Ojciec Chrzestny

Andrzeja Twardowskiego, doświadczonego przedsiębiorcę i zarazem prezesa klubu koszykarskiego Energa Czarni Słupsk, znają chyba wszyscy na Pomorzu Środkowym. U progu nowego wieku postawił na nogi upadające, w brzydki sposób, sportowe przedsięwzięcie i teraz kibice emocjonują się jego medalowymi, rok w rok, sukcesami.


Domy jak z klocków Lego

Rebel Module, rodzinna firma Krzysztofa i Magdaleny Droszczów, podbija Polskę, Niemcy i Skandynawię, stawiając niedrogie ekologiczne domy według autorskiej technologii. Wymyślili własne klocki.


Chcieli budować porządne łodzie

Piotr i Wojciech Kotowie żeglowali od dziecka, a potem założyli firmę Delphia Yachts – dziś największego w Polsce producenta jachtów żaglowych i jednego z czołowych w naszym regionie. Nadal pływają, choć na niektóre wymarzone rejsy nie mają już czasu.


Wojownik w drodze

Nawet z beznadziejnej, zagrażającej życiu sytuacji możesz wyjść cało, ale musisz wiedzieć, jak to zrobić, a przede wszystkim – kim się stać, żeby skutecznie sobie pomóc. Tego uczy Marcin Michalik-Lipka, założyciel pierwszej w Warszawie, istniejącej od 1999 r., szkoły izraelskiej sztuki walki krav maga.


Szukając adrenaliny

W szkole średniej marzyłem o medycynie. Widziałem się w białym kitlu w sali operacyjnej albo przy łóżku pacjenta. Okazało się, że potrzebuję więcej adrenaliny, niż może dostarczyć zawód lekarza – wspomina Marek Girek, wiceprezes i główny akcjonariusz giełdowej spółki Cube.ITG, a zarazem anioł biznesu dla kilkudziesięciu startupów.


Społeczność pasjonatów

Przyjechałem do Instytutu Lotnictwa, by spotkać się z Borysem Łukasikiem, młodym inżynierem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Pracuje nad doktoratem, którego temat zwiastuje rewolucję w powietrznych podróżach.


Kolekcjonerzy marzeń zmieniają świat

Biznesowym idolem wielu z „pokolenia Y” jest Elon Musk, który założył SpaceX po tym, gdy dowiedział się, że NASA nie planuje lotu na Marsa. Polscy młodzi innowatorzy też chcą ruszać świat z posad. I ta motywacja wyzwala w nich to, co najlepsze.


Buczek, który stał się dębem

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wystartowało w najgorszym momencie: nad światem finansów wisiały czarne chmury, a zaraz potem wybuchł kryzys. Mimo to nowe Towarzystwo nie tylko przetrwało, ale też wyznaczyło drogę, którą wkrótce podążyły kolejne niezależne TFI.


Architekt z misją

Dobrego architekta wyróżnia przede wszystkim zdolność do empatii – uważa Wojciech Kotecki, współwłaściciel pracowni BBGK Architekci. Jest też przekonany, że architektura zmienia świat. I to mu się akurat udaje.


Tworzy miasto przy espresso

Kiedy Adam Ringer zaczynał inwestować w kawiarnie, to właśnie kawa wydawała mu się tu najważniejsza. Jednak szybko się przekonał, że chodzi o coś więcej – o biznes miastotwórczy.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!