Inwestycje


Eko-inwestycje na dużym plusie

Santander Leasing w całym pierwszym kwartale 2020 r. sfinansował eko-inwestycje o łącznej wartości 107 mln zł, tj. +27 proc. r/r. Firmy coraz częściej rozglądają się za samochodami niskoemisyjnymi oraz innymi "eko-rozwiązaniami".


EBOiR przeznaczy miliard euro na pomoc firmom podczas epidemii koronawirusa

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przygotował "pakiet solidarnościowy", zgodnie z którym firmy z rejonów dotkniętych koronawirusem będą mogły skorzystać z nawet 1 mld euro finansowania. Jak zapewniają przedstawiciele EBRD, instytucja w razie potrzeby może zwiększyć te środki.


Anna Streżyńska i MC2 Innovations wracają na Beesfund

Po sukcesie pierwszej kampanii crowdfundingowej, firma MC2 Innovations po raz drugi zdecydowała się wziąć udział w zbiórce środków na platformie Beesfund. Celem bieżących działań jest pozyskanie kapitału na dalszy rozwój platformy Carrotspot.


Credo Ventures ma 100 mln dolarów na inwestycje w polskie startupy

Fundusz Credo Ventures chce wydać 100 mln USD w regionie CEE. Czeski fundusz chce przede wszystkim szybko rozbudować portfel spółek z Polski, widząc tu kandydatów na jednorożców.


iPOS poszukuje dodatkowego finansowania 

Grupa INC podpisała umowę z fintechem iPOS – producentem rozwiązania fiskalno-płatniczego, które integruje oprogramowanie i sprzęt fiskalny oraz usługi dodatkowe dla sklepów i punktów usługowych. Dom Maklerski INC będzie pełnił funkcję oferującego w procesie emisji akcji iPOS.


Polska robotyka podbija świat. LT Capital inwestuje w Husarnet

LT Capital, fundusz typu pre-seed i seed, którego partnerem finansowym jest Movens Capital, zrealizował swoją drugą inwestycję. Ponad 1 mln zł trafiło do krakowskiej spółki Husarnet, twórcy zdecentralizowanej sieci VPN do bezpiecznej komunikacji z robotami, gotowej do przemysłowych wdrożeń. Dzięki pozyskanym środkom, polski startup zamierza rozwinąć skrzydła i do końca 2020 r. rozpocząć realizację 5 projektów typu proof of concept z dużymi, globalnymi korporacjami.


Podlaski Fundusz Kapitałowy inwestuje w sklep z koreańskimi kosmetykami

Do grona partnerów Podlaskiego Funduszu Kapitałowego dołączyła internetowa drogeria La Rose. Spółka otrzymała finansowanie w kwocie 0,5 mln złotych, które przeznaczy, przede wszystkim na rozwój oferty asortymentowej. Umowę podpisano w styczniu 2020 roku na okres 3 lat.


TDJ przejmuje firmą produkcyjną z branży motoryzacyjnej

Rodzinna firma inwestycyjna TDJ przejęła polską spółkę Teamtechnik Production Technology (Teamtechnik PT) – producenta zautomatyzowanych linii montażowych dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, należącą dotychczas do niemieckiej firmy rodzinnej Teamtechnik Maschinen und Anlagen (Teamtechnik MA).


Perspektywy dla inwestorów na rynku nieruchomości w 2020 roku

Według międzynarodowej firmy doradczej Savills, ze względu na coraz słabsze perspektywy organicznego wzrostu czynszów w sektorach komercyjnych i prognozowaną dalszą kompresję stóp kapitalizacji na europejskim rynku nieruchomości, w 2020 roku inwestorzy będą skupiać się przede wszystkim na poszukiwaniu odpowiednich aktywów generujących przychody.


Omnipack pozyskuje kolejne 4 mln zł

Ekspansja międzynarodowa, rozwój technologii i inwestycje w infrastrukturę – tak prezentuje się najbliższa przyszłość Omnipack, który właśnie zamknął rundę finansowania. W czwartym kwartale br. spółka pozyskała 4 mln zł - tym samym łączny poziom inwestycji osiągnął 10 mln zł.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]