Inwestycje


Większość firm planuje więcej inwestować w technologie w swoich biurach

Z raportu CBRE „EMEA Occupier Survey 2019” wynika, że aż 70 proc. przedsiębiorstw planuje w ciągu najbliższych 3 lat inwestować więcej w technologie w biurach. To wzrost o 8 p.p. w porównaniu do zeszłego roku. Dodatkowo, aż 83 proc. firm spodziewa się wzrostu znaczenia sztucznej inteligencji i robotyzacji w miejscach pracy.


Nestmedic rozpoczyna pilotażowy projekt z siecią Diagnostyka

Diagnostyka, największa polska sieć laboratoriów medycznych przeprowadzi pilotażowo testy mobilnego KTG Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic. W listopadzie br. do wybranych placówek Diagnostyki w Krakowie trafią pierwsze urządzenia Pregnabit.


Express Car Rental inwestuje w bazę logistyczną

Dekpol podpisał umowę na budowę bazy logistycznej dla firmy Express Car Rental. Na działce o powierzchni 12 000 mkw. powstanie kompleks budynków oraz place manewrowe. Planowane zakończenie budowy ma nastąpić za pół roku.


Mocny wzrost inwestycji w Łodzi

Miasto Łódź zostało wskazane przez 15 proc.przedsiębiorców jako miejsce, w którym chcą rozwijać swoją firmę.


Nowy właściciel Pizzaportal z planami inwestycji w Polsce

Start-up Glovo zakupił od AmRest Holding SE platformę do zamawiania jedzenia online Pizza Portal. To dopiero początek rozwoju firmy na polskim rynku - Glovo uruchomi w Warszawie swoje drugie europejskie centrum technologiczne.


Firmy szukają okazji do rozwoju w Trójmieście

Coraz większa grupa właścicieli firm wysoko ocenia potencjał biznesowy Pomorza i chce tam rozwijać biznes – wynika z raportu „Potencjał inwestycyjny Trójmiasta”. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu najbardziej przyciąga ich atrakcyjność miejsca do życia oraz potencjał naukowy (odpowiednio 8,1 pkt. oraz 7,9 pkt. w 10-stopniowej skali).


Accenture przenosi się do nowej siedziby w Polsce

Accenture, jedna z największych na świecie firm dostarczających usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations, wybrała biurowiec High5ive na swoją krakowską siedzibę. Firma wynajęła ok. 3 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w której będzie dalej rozwijać swój biznes.


InnoEnergy inwestuje we wrocławski start-up Wheelme

Fundusz InnoEnergy, który specjalizuje się w projektach z obszaru energii, zainwestował we wrocławski start-up Wheelme, zajmujący się agregowaniem ofert firm z obszaru shared mobility na jednej mapie.


Polska firma telemedyczna wchodzi do Bułgarii

Nestmedic podpisała umowę dystrybucyjną z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., na mocy której, urządzenia Pregnabit trafią do szpitala „Maichin Dom” w Bułgarii. Podpisanie umowy poprzedził pilotaż systemu Pregnabit w placówce medycznej. Planowana data uruchomienia systemu Pregnabit to przełom października i listopada br. Jest to kolejna sprzedaż systemu Pregnabit na rynku zagranicznym.


Co hamuje Przemysł 4.0 w polskich firmach

Gotowe technologicznie, nieprzygotowane pod względem kultury organizacyjnej i kompetencji pracowników – tak zarządzający firmami w Polsce oceniają ich przygotowanie do wdrożenia rozwiązań Przemysłu 4.0. Badani przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów mają wątpliwości dotyczące opłacalności inwestycji w cyfryzację, automatyzację i inne technologie charakterystyczne dla Czwartej Rewolucji Przemysłowej.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?