Inwestycje


EBOiR przeznaczy miliard euro na pomoc firmom podczas epidemii koronawirusa

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przygotował "pakiet solidarnościowy", zgodnie z którym firmy z rejonów dotkniętych koronawirusem będą mogły skorzystać z nawet 1 mld euro finansowania. Jak zapewniają przedstawiciele EBRD, instytucja w razie potrzeby może zwiększyć te środki.


Anna Streżyńska i MC2 Innovations wracają na Beesfund

Po sukcesie pierwszej kampanii crowdfundingowej, firma MC2 Innovations po raz drugi zdecydowała się wziąć udział w zbiórce środków na platformie Beesfund. Celem bieżących działań jest pozyskanie kapitału na dalszy rozwój platformy Carrotspot.


Credo Ventures ma 100 mln dolarów na inwestycje w polskie startupy

Fundusz Credo Ventures chce wydać 100 mln USD w regionie CEE. Czeski fundusz chce przede wszystkim szybko rozbudować portfel spółek z Polski, widząc tu kandydatów na jednorożców.


iPOS poszukuje dodatkowego finansowania 

Grupa INC podpisała umowę z fintechem iPOS – producentem rozwiązania fiskalno-płatniczego, które integruje oprogramowanie i sprzęt fiskalny oraz usługi dodatkowe dla sklepów i punktów usługowych. Dom Maklerski INC będzie pełnił funkcję oferującego w procesie emisji akcji iPOS.


Polska robotyka podbija świat. LT Capital inwestuje w Husarnet

LT Capital, fundusz typu pre-seed i seed, którego partnerem finansowym jest Movens Capital, zrealizował swoją drugą inwestycję. Ponad 1 mln zł trafiło do krakowskiej spółki Husarnet, twórcy zdecentralizowanej sieci VPN do bezpiecznej komunikacji z robotami, gotowej do przemysłowych wdrożeń. Dzięki pozyskanym środkom, polski startup zamierza rozwinąć skrzydła i do końca 2020 r. rozpocząć realizację 5 projektów typu proof of concept z dużymi, globalnymi korporacjami.


Podlaski Fundusz Kapitałowy inwestuje w sklep z koreańskimi kosmetykami

Do grona partnerów Podlaskiego Funduszu Kapitałowego dołączyła internetowa drogeria La Rose. Spółka otrzymała finansowanie w kwocie 0,5 mln złotych, które przeznaczy, przede wszystkim na rozwój oferty asortymentowej. Umowę podpisano w styczniu 2020 roku na okres 3 lat.


TDJ przejmuje firmą produkcyjną z branży motoryzacyjnej

Rodzinna firma inwestycyjna TDJ przejęła polską spółkę Teamtechnik Production Technology (Teamtechnik PT) – producenta zautomatyzowanych linii montażowych dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, należącą dotychczas do niemieckiej firmy rodzinnej Teamtechnik Maschinen und Anlagen (Teamtechnik MA).


Perspektywy dla inwestorów na rynku nieruchomości w 2020 roku

Według międzynarodowej firmy doradczej Savills, ze względu na coraz słabsze perspektywy organicznego wzrostu czynszów w sektorach komercyjnych i prognozowaną dalszą kompresję stóp kapitalizacji na europejskim rynku nieruchomości, w 2020 roku inwestorzy będą skupiać się przede wszystkim na poszukiwaniu odpowiednich aktywów generujących przychody.


Omnipack pozyskuje kolejne 4 mln zł

Ekspansja międzynarodowa, rozwój technologii i inwestycje w infrastrukturę – tak prezentuje się najbliższa przyszłość Omnipack, który właśnie zamknął rundę finansowania. W czwartym kwartale br. spółka pozyskała 4 mln zł - tym samym łączny poziom inwestycji osiągnął 10 mln zł.


Większość firm planuje więcej inwestować w technologie w swoich biurach

Z raportu CBRE „EMEA Occupier Survey 2019” wynika, że aż 70 proc. przedsiębiorstw planuje w ciągu najbliższych 3 lat inwestować więcej w technologie w biurach. To wzrost o 8 p.p. w porównaniu do zeszłego roku. Dodatkowo, aż 83 proc. firm spodziewa się wzrostu znaczenia sztucznej inteligencji i robotyzacji w miejscach pracy.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?