Inwestycje


Europejski Fundusz Inwestycyjny zainwestuje w polski fundusz venture capital – Market One Capital

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) ogłosił swoją kolejną, drugą jak do tej pory, inwestycję w fundusz venture capital w Polsce w ramach największego europejskiego programu ramowego Horyzont 2020.


Ruszył ostatni etap rekrutacji do piątej edycji programu Huge Thing

Już po raz piąty (a drugi wraz z Alior Bankiem) Huge Thing szuka najbardziej obiecujących startupów, gotowych na intensywne cztery miesiące pracy.


FindAir ze wsparciem Black Pearls VC

Black Pearls VC pomoże zespołowi FindAir w rozwoju inteligentnego rozwiązania wspierającego osoby chore na astmę. Wstępny etap współpracy obejmuje m.in. przygotowanie projektu badawczo-rozwojowego i analiz niezbędnych dla jego realizacji.


Krótkoterminowym wypożyczalniom aut szybko przybywa klientów

W największych polskich miastach zaczęły się pojawiać usługi wynajmu aut w systemie współdzielenia, umożliwiające wypożyczenie na krótki, nawet określany w minutach czas. System ma ograniczyć emisję spalin dzięki zmniejszeniu udziału prywatnych aut w ruchu drogowym, a także wygenerować oszczędności w domowych budżetach kierowców. Na razie stanowi ułamek przewozów, jednak decydujące mogą się okazać zachęty ze strony samorządów.


Środki unijne skłaniają do inwestycji

Wyraźnie przybyło inwestycji w budowlance. Jak wynika z badań Związku Polskiego Leasingu, firmy leasingowe w Polsce sfinansowały w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku maszyny i urządzenia o wartości 440 mln zł. To o 20 proc. więcej niż przed rokiem.


Polska w czołówce miejsc do inwestycji

Rok 2016 był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych w Europie – wynika z badań EY. Jednocześnie po raz pierwszy od 2008 r. Polska znalazła się wśród pięciu najchętniej wybieranych przez inwestorów krajów na Starym Kontynencie.


Polska ma szanse przyciągnąć najwięcej pieniędzy z prywatnych funduszy w regionie

Niemal połowa firm typu private equity inwestujących w Europie Środkowo-Wschodniej spodziewa się ożywienia na rynku tych transakcji, podczas gdy jeszcze jesienią 2016 roku optymistami była tylko jedna trzecia tej grupy. Niemal 70 proc. menedżerów zamierza poszukiwać w tym czasie nowych inwestycji – wynika z badania Deloitte.


Producenci, inwestujcie w ERP!

Niedostateczne inwestycje w systemy IT i słaba optymalizacja kosztów to wyjątkowo niebezpieczne grzechy polskich producentów z sektora FMCG.


Rośnie optymizm przedsiębiorców

Coraz lepsze są nastroje mikro-, małych i średnich firm. Według ekspertów Keralla Research przełoży się to na większą skłonność do inwestowania.


The Heart Warsaw czeka na startupy medyczne

W ramach The Heart Warsaw (łącznik między europejskimi startupami a dużym biznesem, który ma swoją siedzibę w stolicy Polski) powstał nowy akcelerator dla startupów z branży Health­Tech. Firma bioinformatyczna AbbVie wesprze młode spółki w nawiązywaniu kontaktów z branżowymi potentatami.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!