Inwestycje


Polska w czołówce miejsc do inwestycji

Rok 2016 był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych w Europie – wynika z badań EY. Jednocześnie po raz pierwszy od 2008 r. Polska znalazła się wśród pięciu najchętniej wybieranych przez inwestorów krajów na Starym Kontynencie.


Polska ma szanse przyciągnąć najwięcej pieniędzy z prywatnych funduszy w regionie

Niemal połowa firm typu private equity inwestujących w Europie Środkowo-Wschodniej spodziewa się ożywienia na rynku tych transakcji, podczas gdy jeszcze jesienią 2016 roku optymistami była tylko jedna trzecia tej grupy. Niemal 70 proc. menedżerów zamierza poszukiwać w tym czasie nowych inwestycji – wynika z badania Deloitte.


Producenci, inwestujcie w ERP!

Niedostateczne inwestycje w systemy IT i słaba optymalizacja kosztów to wyjątkowo niebezpieczne grzechy polskich producentów z sektora FMCG.


Rośnie optymizm przedsiębiorców

Coraz lepsze są nastroje mikro-, małych i średnich firm. Według ekspertów Keralla Research przełoży się to na większą skłonność do inwestowania.


The Heart Warsaw czeka na startupy medyczne

W ramach The Heart Warsaw (łącznik między europejskimi startupami a dużym biznesem, który ma swoją siedzibę w stolicy Polski) powstał nowy akcelerator dla startupów z branży Health­Tech. Firma bioinformatyczna AbbVie wesprze młode spółki w nawiązywaniu kontaktów z branżowymi potentatami.


Polska pozostaje atrakcyjna

Coraz więcej zagranicznych firm stawia na Polskę. Młode, ambitne kadry i szybki wzrost gospodarczy sprawiają, że nasz kraj postrzegany jest przez inwestorów chcących wejść do Europy Środkowej jako pierwszy wybór.


Nowe priorytety w inwestycjach infrastrukturalnych

Rozpoczyna się proces uruchamiania pieniędzy z nowej perspektywy finansowej UE. Oznacza to wzrost zamówień w obszarze infrastruktury.


Inwestycje MSP zwalniają

Aż 36 proc. małych i średnich przedsiębiorstw nie planuje żadnych inwestycji w czasie najbliższego roku. Zniechęcają je do tego przede wszystkim bariery prawne i podatkowe, na które wskazuje 71 proc. firm.


Raport WEI: Inwestycje zagraniczne w Polsce hamują

Z danych GUS wynika, że inwestycje zagraniczne w III kwartale tego roku skurczyły się o 7,7 proc. Zdaniem ekspertów i inwestorów wpływ na zachowanie inwestorów ma wewnętrzna sytuacja w Polsce.


Polska zbyt wolno awansuje w rankingach innowacyjności. Duże firmy muszą się uczyć od startupów

Zdaniem Witolda Orłowskiego, rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula, innowacyjność to nie wynalazek, ale stan umysłu, czyli gotowość do myślenia o zupełnie nowych rozwiązaniach i do podejmowania ryzyka. Tego duże firmy muszą się uczyć od startupów.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single