Inwestycje


DHL: Będziemy rozbudowywali sieć odbioru przesyłek [TYLKO U NAS]

DHL zamierza postawić na elastyczność w dostawie przesyłek. - W tym celu od dłuższego czasu rozbudowujemy sieć punktów wygodnego odbioru przesyłek. W całym kraju znajduje się już ponad 700 placówek DHL Service Point, do których może zostać dostarczona przesyłka - zapewnia w rozmowie z My Company Polska Agnieszka Błaś, dyrektor operacji i członek zarządu DHL Express Poland.


WeWork stworzy kolejne biuro w Warszawie

WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, kontynuuje rozwój swojej działalności operacyjnej w Polsce. Firma wynajęła 5 500 mkw. powierzchni w nowej, szóstej lokalizacji w Warszawie, którą został budynek Central Point.


Famix inwestuje w sieć dystrybucyjną

Firma Famix, specjalizująca się w dystrybucji artykułów spożywczych wynajęła łącznie prawie 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo - biurowej w 7R Park Kraków i 7R Park Rzeszów.


Dobra passa na rynku biurowym w Warszawie trwa

Warszawski rynek biurowy jest daleki od nasycenia. Stosunkowo niewielka nowa podaż w pierwszym półroczu tego roku i wysokie zainteresowanie powierzchnią biurową przekładają się na najniższy od 2012 roku współczynnik pustostanów. Najemców wybierających prestiżowe inwestycje na swoją siedzibę nie odstrasza nawet wzrost stawek czynszów wywoławczych.


Wojciech Kamieniecki oficjalnie szefem NCBR

Dr inż. Wojciech Kamieniecki został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zgodnie z ustawą o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju nowy dyrektor wybrany został w drodze konkursu. Kadencja dyrektora NCBR trwa 4 lata.


Ponad połowa małych firm jest świadoma ekologicznie

Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla wszystkich Polaków. Jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami i konsumentami, więc ta postawa znajduje swoje odzwierciedlenie w priorytetach firm. Wyniki badania „Leasing Index 2019” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazują, że ponad 50 proc. z nich podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.


Polska Wschodnia ze wzrostem liczby inwestycji

Wschodni region Polski co roku odnotowuje wzrost zainteresowania ze strony zarówno krajowych, jak i zagranicznych inwestorów. Miasta takie jak Lublin, Białystok czy Suwałki coraz częściej wpisują się w plany ekspansji firm związanych z branżą logistyczną i produkcyjną.


Abris kupuje firmę z branży technologii dla zarządzania nieruchomościami

Abris inwestuje w Global Technical Group - dostawcę rozwiązań w zakresie zarządzania nieruchomościami w Rumunii.


Ministerstwo Cyfryzacji: platformy startowe szansą na zmiany w Polsce Wschodniej

W czerwcu tego roku ogłoszony został konkurs o dotację na rozwój działalności dla startupów, które pozytywnie zakończą inkubację w ramach platform startowych (dofinansowanie 1 mln zł) - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.


Cios w obligacje korporacyjne. Czy jest alternatywa do pozyskania kapitału?

1 lipca 2019 roku nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących emisji obligacji. Głównym jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów. Dla przedsiębiorców, którzy swoją działalność chcieliby w ten sposób sfinansować, oznacza to jednak szereg nowych utrudnień.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty