Inwestycje


Znamy nową strategię Polskich Kolei Linowych

400 mln złotych na inwestycje w ciągu najbliższych lat planują wydać Polskie Koleje Linowe. Spółka należąca już do Polskiego Funduszu Rozwoju zaprezentowała nową strategię rozwoju.


Lidl inwestuje w ekologiczny magazyn

Jeszcze w tym roku wystartuje zupełnie nowe, 11-te już centrum dysytrybucyjne sieci Lidl w Polsce. Firma zainwestowała w Stargardzie, a obiekt będzie wyróżniał się m.in. rozwiązaniami z zakresu ekologii.


Nowa sortownia DPD Polska

DPD Polska otworzyła nową sortownię w Parzniewie pod Warszawą. Obiekt, o docelowej wydajności sięgającej nawet 250 tys. paczek na dobę, będzie obsługiwał region warszawski i obszar Polski północnowschodniej i wschodniej.


Ruszyła budowa magazynu Odra Pak

Konsorcjum Handlowe Odra Pak rozpoczęło budowę Magazynu Centralnego. Inwestycja pozwoli na kilkakrotne zwiększenie możliwości logistycznych i rozszerzenie oferty produktów przyjaznych środowisku. Obiekt powstaje w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej – Bolesławiec.


Rusza program VCLeaders

21 września w Warszawie wystartuje 2. edycja programu VCLeaders – projektu Pawła Michalskiego i Barbary Sobowskiej skierowanego do przedstawicieli branży venture capital.


200 mln euro dla małych i średnich innowacyjnych firm

Innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa mogą pozyskać finansowanie dłużne objęte gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Umowa, zawarta pod koniec maja między EFI a CVI Dom Maklerski, zapewnia 200 mln euro na takie finansowanie polskich MSP. Pierwsze umowy zostaną podpisane w najbliższych tygodniach.


PAIH uruchomiła projekt wsparcia zagranicznej ekspansji MSP

Do 13 lipca trwa rekrutacja związana ze wsparciem zagranicznej ekspansji firm z sektora MSP. Program o nazwie „Polskie Mosty Technologiczne” (PMT) organizuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jeden grant to maksymalnie 200 tys. zł, ale do rozdysponowania jest nawet 176,5 mln zł.


Pieniądze na inwestycje firm z Polski Wschodniej

29 maja rusza program PARP dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce Wschodniej. Czeka na nie łącznie 150 mln zł.


Horyzont 2020: do zdobycia jest prawie 40 mld euro na B+R

Polskie firmy pozyskały dotychczas ponad 291,8 mln euro na innowacje i programy badawczo-rozwojowe w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. Dostępna do 2020 r. pula wynosi jeszcze prawie 40 mld euro – poinformował Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK), który jest jednostką wspierającą udział polskich podmiotów w programie.


Planet Car Lease Polska przejęty przez Hitachi Capital Polska

Dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego Hitachi Capital Polska zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska, spółki zależnej od Planet Holding International BV.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty