Inwestycje


Inwestycje w mieszkania. Rynkowe premiery najbliższych miesięcy

Najwięksi deweloperzy opowiadają o projektach, które niebawem zostaną oddane do użytku lub też wystartuje ich sprzedaż.


Jak sprzedawać do zagranicznych sieci z segmentu dom i ogród?

Sprzedaż produktów z segmentu „dom i ogród” w Europie szacowana jest na 168 mld euro. To ogromny i rozwijający się rynek, o który walczą również polscy producenci. Część z nich od lat dostarcza swoje towary na półki zachodnich sklepów DIY, ale niektórym się ta sztuka nie udaje.


Bateriomaty pojawią się na polskich ulicach

Są już paczkomaty, butelkomaty czy coolomaty, teraz czas na bateriomaty. Firma Hop.City przygotowała pierwszą wersję produktu noszącego nazwę alfa1 Bateriomat. Będzie to miejsce ładowania baterii dla lekkich pojazdów elektrycznych.


Papier wszystko przyjmie. Alina Prawdzik szczerze o mitach na temat polskich startupów

Dla przeciętnego startupu pozyskanie inwestora jest trudne. Oczywiście, o niektóre rzeczywiście się biją, ale to perełki. Poza tym niektórym się wydaje, że życie foundera jest usłane różami, bo chodzi na różne wydarzenia, wszyscy o niego zabiegają, ma pieniądze… a tak nie jest - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Alina Prawdzik, partner zarządzający i Head of Smart & Connected Buildings w funduszu innogy Innovation Hub.


UE dofinansuje budowę projektów związanych z CPK

Prawie 2 mln euro przyznała UE spółce CPK na prace przygotowawcze do budowy 30-kilometrowego odcinka kolejowego blisko granicy z Czechami. Dzięki temu pociągi dojadą do Jastrzębia-Zdroju, największego dziś miasta w Polsce pozbawionego kolei. To fragment trasy Katowice-Ostrawa, która ma być budowana przez CPK wspólnie z czeskim zarządcą torów SŽDC


Kraków stolicą pracy coworkingowej 

Stolica Małopolski nie ma sobie równych pod względem miejsc do pracy elastycznej wśród regionalnych rynków biurowych w Polsce – wynika z raportu CBRE „Rynek biur elastycznych w Polsce 2019”. Jest ich tam aż 3,9 tys., podczas gdy w zajmującym drugie miejsce Wrocławiu – 2,15 tys.


Poznań magnesem dla inwestorów. Co przyciąga nowe firmy?

Poznań to jeden z trzech najbardziej interesujących ośrodków biznesowych w kraju – pokazują wyniki raportu „Potencjał inwestycyjny Poznania”. Stolica Wielkopolski została wskazana przez 19 proc. przedsiębiorców jako miejsce, w którym chcą rozwijać swoją firmę.


Podlaski Fundusz Kapitałowy inwestuje w polską firmę tekstylną

Portfolio projektów Podlaskiego Funduszu Kapitałowego pod koniec sierpnia br. poszerzyło się o spółkę Anodo, zajmującą się produkcją wyrobów tekstylnych. Spółka planuje rozwój nowo otwartej szwalni, zwiększenie produkcji i rozszerzenie asortymentu w ramach posiadanych marek własnych. Działania te zostaną sfinansowane przez Fundusz wsparciem sięgającym 1 mln złotych.


Jest ratunek dla Henryka Kani?

Na początku września Cedrob zawarł umowę produkcji na powierzonych surowcach z Zarządcą Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji. Firma na inwestycje wyda łącznie 250 mln złotych.


Alternatywa na celowniku. Inwestorzy wchodzą w nowe kategorie produktów

Inwestorzy coraz chętniej lokują środki w sektory alternatywne – wynika z raportu CBRE “Global Investor Intensions Survey 2019”. Trend dotarł również do Polski, gdzie liderzy rynku dywersyfikację aktywów i inwestycje w alternatywne sektory traktują priorytetowo.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty