Inwestycje


TDJ przejmuje firmą produkcyjną z branży motoryzacyjnej

Rodzinna firma inwestycyjna TDJ przejęła polską spółkę Teamtechnik Production Technology (Teamtechnik PT) – producenta zautomatyzowanych linii montażowych dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, należącą dotychczas do niemieckiej firmy rodzinnej Teamtechnik Maschinen und Anlagen (Teamtechnik MA).


Perspektywy dla inwestorów na rynku nieruchomości w 2020 roku

Według międzynarodowej firmy doradczej Savills, ze względu na coraz słabsze perspektywy organicznego wzrostu czynszów w sektorach komercyjnych i prognozowaną dalszą kompresję stóp kapitalizacji na europejskim rynku nieruchomości, w 2020 roku inwestorzy będą skupiać się przede wszystkim na poszukiwaniu odpowiednich aktywów generujących przychody.


Omnipack pozyskuje kolejne 4 mln zł

Ekspansja międzynarodowa, rozwój technologii i inwestycje w infrastrukturę – tak prezentuje się najbliższa przyszłość Omnipack, który właśnie zamknął rundę finansowania. W czwartym kwartale br. spółka pozyskała 4 mln zł - tym samym łączny poziom inwestycji osiągnął 10 mln zł.


Większość firm planuje więcej inwestować w technologie w swoich biurach

Z raportu CBRE „EMEA Occupier Survey 2019” wynika, że aż 70 proc. przedsiębiorstw planuje w ciągu najbliższych 3 lat inwestować więcej w technologie w biurach. To wzrost o 8 p.p. w porównaniu do zeszłego roku. Dodatkowo, aż 83 proc. firm spodziewa się wzrostu znaczenia sztucznej inteligencji i robotyzacji w miejscach pracy.


Nestmedic rozpoczyna pilotażowy projekt z siecią Diagnostyka

Diagnostyka, największa polska sieć laboratoriów medycznych przeprowadzi pilotażowo testy mobilnego KTG Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic. W listopadzie br. do wybranych placówek Diagnostyki w Krakowie trafią pierwsze urządzenia Pregnabit.


Express Car Rental inwestuje w bazę logistyczną

Dekpol podpisał umowę na budowę bazy logistycznej dla firmy Express Car Rental. Na działce o powierzchni 12 000 mkw. powstanie kompleks budynków oraz place manewrowe. Planowane zakończenie budowy ma nastąpić za pół roku.


Mocny wzrost inwestycji w Łodzi

Miasto Łódź zostało wskazane przez 15 proc.przedsiębiorców jako miejsce, w którym chcą rozwijać swoją firmę.


Nowy właściciel Pizzaportal z planami inwestycji w Polsce

Start-up Glovo zakupił od AmRest Holding SE platformę do zamawiania jedzenia online Pizza Portal. To dopiero początek rozwoju firmy na polskim rynku - Glovo uruchomi w Warszawie swoje drugie europejskie centrum technologiczne.


Firmy szukają okazji do rozwoju w Trójmieście

Coraz większa grupa właścicieli firm wysoko ocenia potencjał biznesowy Pomorza i chce tam rozwijać biznes – wynika z raportu „Potencjał inwestycyjny Trójmiasta”. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu najbardziej przyciąga ich atrakcyjność miejsca do życia oraz potencjał naukowy (odpowiednio 8,1 pkt. oraz 7,9 pkt. w 10-stopniowej skali).


Accenture przenosi się do nowej siedziby w Polsce

Accenture, jedna z największych na świecie firm dostarczających usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations, wybrała biurowiec High5ive na swoją krakowską siedzibę. Firma wynajęła ok. 3 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w której będzie dalej rozwijać swój biznes.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?