Gospodarka


Innowacje i wydajność kształtują wartość rynku AGD

Globalny rynek AGD osiągnie w 2019 roku wartość niemal 87 miliardów dolarów. Do 2023 ma wzrastać każdego roku średnio o 8,5 proc. W Polsce przewidywane wzrosty są znacznie wyższe – aż o 14,3 proc. rocznie. Głównymi czynnikami, które mają wpływ na wzrost sprzedaży urządzeń AGD są urządzenia wielofunkcyjne, łączność między urządzeniami, a także wygoda użytkowania


Rekordowe przejęcie na rynku budowy dróg i autostrad

Firma Colas będąca częścią grupy Bouygues przejęła od firmy Skanska 11 wytwórni mas bitumicznych niezbędnych do budowy dróg i autostrad.


Duża inwestycja w hucie szkła w Jarosławiu

O-I zainwestuje ponad 11,5 mln euro w Hutę Szkła w Jarosławiu. Zwiększenie mocy produkcyjnych wzmocni, zgodnie z aktualnymi trendami na rynku, obecność firmy w segmencie szklanych opakowań piwa.


Branża piwowarska… jednym z istotnych filarów polskiej gospodarki

Producenci piwa kupują u polskich dostawców aż 90 proc. materiałów i usług potrzebnych do produkcji piwa.


Spadek produkcji przemysłowej. Po raz pierwszy od dwóch lat

W czerwcu br. produkcja przemysłowa w Polsce zanotowała spadek w stosunku rocznym - wynika z komunikatu GUS. To pierwsza taka sytuacja od ponad dwóch lat.


Piąty rok na fali. Kolejny okres wzrostów na rynku budowlanym

Łączne przychody stu największych światowych przedsiębiorstw budowlanych wzrosły w skali globalnej rok do roku o 10 proc. Wiodące na świecie spółki rozwijają swoją działalność poprzez ekspansję na nowe rynki oraz dywersyfikację działalności - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „Global Powers of Construction 2018”.


Zarząd Energopolu: Mamy nadzieję na rozwiązanie bieżących problemów spółki

- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki - poinformował w komunikacie przesłanym redakcji portalu mycompanypolska.pl zarząd spółki Energopol Szczecin.


Energopol Szczecin złożył wniosek o upadłość likwidacyjną [TYLKO U NAS]

Energopol Szczecin - firma budowlana zajmująca się obecnie m.in. realizacją części drogi ekspresowej S10, złożyła do sądu rejonowego w Szczecinie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - dowiedział się portal mycompanypolska.pl.


Orlen prosi Komisję Europejską o zgodę na przejęcie Lotosu

Mariaż gigantów zbliża się wielkimi krokami. PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na przejęcie kapitałowe Grupy Lotos. Finalizacja procesu pozwoli na stworzenie jednego silnego gracza z międzynarodowym potencjałem.


Szara strefa maleje, ale Polska wciąż traci miliardy

Wielkość szarej strefy w 2018 roku szacuje się na nieco ponad 280 mld PLN, ale jej odsetek w relacji do PKB w ostatnich 3 latach zmniejszył się z poziomu 16,7 proc. PKB do 14,1 proc. – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty