Gospodarka


PFR uruchamia Centralny Dom Technologii [WIDEO]

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju uruchamia Centralny Dom Technologii. Projekt powstanie przy ul. Kruczej w Warszawie.


Polska wyróżnia się na tle regionu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

Polska zajmuje szóste miejsce w Europie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej - wynika z raportu EY. W 2018 roku w Polsce dokonano 272 bezpośrednich inwestycji zagranicznych.


Komisja Europejska: Polska musi poprawić jakość regulacji. RAPORT

Ograniczenie wzrostu wydatków budżetowych, wzmocnienie innowacyjności i zmiany w systemie emerytalnym, które zapewnią jego stabilność, to najważniejsze zalecenie, jakie Komisja Europejska wydała dla Polski w najnowszych rekomendacjach w celu przygotowania do budżetu na 2020 rok.


Miliardowe straty przez smog

Polska przez "smog" traci nawet 111 mld złotych rocznie - wynika z raportu firmy Deloitte. Cała Unia Europejska ponosi z tego tytułu straty wynoszące niemal 3 proc. PKB wszystkich państw członkowskich.


Rekonstrukcja rządu. Kim jest nowy minister finansów?

Marian Banaś został powołany przez prezydenta, Andrzeja Dudę, na funkcję Ministra Finansów. Do tej pory piastował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.


Przedsiębiorcy pod specjalnym nadzorem

W naszym kraju firmy może kontrolować nawet 40 instytucji – alarmują przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Wskazują też, że nadmierna biurokracja i brak jasno określonych kompetencji tych instytucji walnie przyczyniają się do utrudniania rozwoju polskich przedsiębiorstw.


W Polsce powstaje coraz więcej nowych firm

To m.in. wynik ułatwień dla młodych przedsiębiorców, którzy przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności są zwolnieni ze składek. Po pełnych 6 miesiącach kalendarzowych można skorzystać z innej ulgi, tzw. małego ZUS-u, i płacić przez kolejne 24 miesiące niższe składki.


Dobre wyniki branży leasingowej

W I połowie 2018 r. branża leasingowa sfinansowała inwestycje polskich firm o łącznej wartości 38,9 mld zł, przy 19,7-procentowej dynamice rynku rok do roku. Rośnie też udział firm leasingowych w finansowaniu inwestycji.


Trwa nabór zgłoszeń do Programu Magazynowania Wodoru

Jeszcze do 17 lipca przyjmowane są zgłoszenia do programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Kobiety – niewykorzystany silnik polskiej gospodarki

Prawie 4 mln Polek pozostaje biernych zawodowo – czyli nie pracują i nie są gotowe do podjęcia zatrudnienia. Według Deloitte, jeśli w najbliższym czasie zaktywizuje się choćby 175 tys. z nich, do 2025 r. Polska może zyskać dzięki temu nawet 19 mld zł z tytułu podatków i 50 mld zł, jeśli chodzi o wkład do PKB.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty