Finanse


NBP: Wzrost PKB w latach 2015-17 - 3,4 proc.

Tempo wzrostu PKB w Polsce w latach 2015-17 będzie stabilne i wyniesie średnio 3,4 proc.; inflacja do końca 2017 r. pozostanie poniżej celu inflacyjnego NBP; bezrobocie będzie spadać, a wynagrodzenia rosnąć - wynika z "Raportu o inflacji - listopad 2015" opublikowanego przez NBP.


Leasing: wartość nowych po trzech kwartłach wzrosła o 15,7 proc.

Zainteresowanie leasingiem wśród krajowych firm jest coraz większe – korzysta z niego ok. 40 proc. małych i średnich firm. Wartość nowych umów po trzech kwartałach br. wyniosła 35,9 mld zł i była o blisko jedną szóstą wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


RPP: stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - poinformował Bank Centralny w komunikacie po posiedzeniu RPP.


GUS: deflacja w październiku wyniosła 0,8

Deflacja w październiku w ujęciu rocznym wyniosła 0,8 proc.; W porównaniu z wrześniem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.


Prezydent podpisał ustawę o wsparciu kredytobiorców

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Wnioski o pomoc będie mozna składać do 31 grudnia 2018 roku.


TK: Kwota wolna niekonstytucyjna

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustanawiające kwotę wolną od podatku na 3089 zł są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. - orzekł Trybunał Konstytucyjny.


Belka: Zadania NBP definiuje Konstytucja

Konstytucja chroni NBP przed zmianami prawnymi, które miałyby umożliwić bezpośrednie finansowanie gospodarki z budżetu banku - ocenia Marek Belka, Prezes NBP


Prawie 96 tys. przedsiębiorstw skorzystało z gwarancji de minimis od BGK

Od połowy marca 2013 r. do końca września 2015 r., BGK udzielił gwarancji de minimis na łączną kwotę ok. 23,38 mld zł. Bank przyznał je 95,7 tys przedsiębiorcom, którzy na ich podstawie zaciągnelo kredytu o wartości 41,61 mld zł


PiS wygrywa wybory. Giełda w górę, złoty w dół

W reakcji na nieoficjalne wciąż wyniki wyborów inwestorzy zareagowali z umiarkowanym optymizmem. GPW od rana rośnie, spada zaś kurs złotego


NBP: we wrześniu inflacja o 0,2 proc. niższa niż w sierpniu

We wrześniu inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 0,2 proc, o 0,2 pkt proc. mniej niż w poprzednim miesiącu - podał Narodowy Bank Polski.


MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę