Finanse


MF: Deficyt budżetowy będzie większy o 3,9 mld zł

Tegoroczny deficyt budżetowy będzie większy o 3,9 mld zł i wyniesie 49,98 mld zł wobec założonych pierwotnie 46,08 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych może przejściowo nieznacznie przekroczyć 3 proc. - podało MF


RPP: Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%, podał bank centralny.


GUS: Ceny w listopadzie spadły o 0,5 proc.

Deflacja w listopadzie, w porówniu z rokiem ubiegłym wyniosła 0,5 proc. - podał GUS. W porównaniu z poprzednim miesiącem poziom cen nie zmenił się - czytamy w komunikacie.


Liczba kredytow hipotecznych spadła o ponad 5 proc.

W III kwartale 2015 roku banki udzialiły 43,95 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę 9,7 mld zł. W ujęciu kwartalnym znacza to spadek wartości nowo udzielonych kredytów hipotecznych o 3,52proc., natomiast ich liczby - o 5,05 prpoc..


Ruszają prace nad standardami reklamy usług i produktów finansowych

Organizacje i firmy z branży finansowej utworzyły grupę roboczą, która ma się zająć opracowaniem nowych standardów w reklamie. To o tyle istotne, że sprzedawane produkty i usługi finansowe stają się coraz bardziej skomplikowane, a ich wybór przez konsumenta często ma przełożenie na jego przyszłość.


Polski system podatkowy coraz mniej skomplikowany, ale nadal wymaga reform

Polska pod względem skomplikowania systemu podatkowego zajmuje obecnie 58. miejsce na świecie - wynika z najnowszego raportu „Paying Taxes 2016”, przygotowanego przez PwC i Grupę Banku Światowego. Oznacza to awans o 29 pozycji w porównaniu z zestawieniem z zeszłego roku.


Szałamacha: deficyt budżetowy będzie większy o 1-1,5 mld zł.

Autopoprawka PiS do projektu budżetu na 2016 r. trafi do Sejmu w grudniu – poinformował minister finansów Paweł Szałamacha.


Ponad połowa Polaków oszczędza. Tylko co jedenasty inwestuje

Coraz więcej osób podchodzi do oszczędzania świadomie – wynika z raportu „Postawy Polaków wobec finansów” Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Ponad połowa odkłada swoje nadwyżki finansowe. Jednocześnie spada odsetek osób, które żyją z miesiąca na miesiąc.


Debata BCC: ak zwiększyć efektywność zwalczania luki w podatku VAT

W siedzibie BCC, Pałacu Lubomirskich w Warszawie, zorganizowano debatę ekspercką w ramach Programu ONZ i BCC – przeciwdziałania Szarej Strefie 2014-2020. Jak zwiększyć efektywność zwalczania luki w podatku VAT?


Ponad 5300 wniosków o dofinansowanie w programie MdM

W październiku do BGK wpłynęło 5 302 wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w programie „Mieszkanie dla młodych” na kwotę 135,49 mln zł. 65 proc. wniosków o wypłatę dofinansowania złożonych w okresie dwóch miesięcy dotyczy zakupu lokali używanych, pozostałe 35 proc. to rynek pierwotny.


MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę