Finanse


Korzyść dla biznesu i portfela przedsiębiorcy

Idea Bank od lat jest pionierem innowacyjnych usług i produktów dla biznesu.


Startuje ogólnopolski cykl kongresów dyrektorów finansowych

W Sopocie 21 marca zostanie zainaugurowany kolejny cykl ogólnopolskich kongresów dyrektorów finansowych, który następnie zawita do Poznania, Krakowa oraz Wrocławia. Finałowy kongres odbędzie się 25 września w Warszawie, gdzie w trakcie uroczystej gali poznamy laureatów XIV edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Po raz drugi organizatorzy wręczą również specjalne wyróżnienia Digital Finance Award. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest cyfryzacja i robotyzacja biznesu z punktu widzenia CFO.


Trwa walka o przejęcie Prime Car Management

Hitachi Capital Polska, dostawca kompleksowych usług leasingowych, podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Prime Car Management do 22,25 zł za akcję. Inwestorzy jeszcze tylko dzisiaj mogą składać zapisy do sprzedaży akcji.


Nowa oferta faktoringowa dla MSP w Polsce

Grupa Ferratum wprowadza na polski rynek własną markę Ferratum Business, świadczącą usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Małe firmy a bezpieczeństwo finansowe

Prawie 90 proc. mikro i małych firm nie ma obaw co do swojego aktualnego bezpieczeństwa finansowego – wynika z Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego Nest Banku. Mimo to ponad 60 proc. obawia się o swoją finansową przyszłość.


Revolut z europejską licencją bankową

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, otrzymał europejską licencję bankową i planuje rozszerzenie oferty o produkty depozytowe, pożyczki konsumenckie i zapowiadaną wcześniej platformę do bezprowizyjnego inwestowania w akcje.


Kongres Consumer Finance

Aktualne informacje na temat problemów rynku consumer finance, otwarta debata pomiędzy jego uczestnikami czy wypracowanie rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa to główne punkty tegorocznego Kongresu Consumer Finance, który odbędzie się 6 i 7 grudnia w Centrum Giełdowym w Warszawie.


Bankowy klient przyszłości

Już po raz trzeci First Data Polska zorganizowała Laboratorium Przyszłości, interaktywne spotkanie poświęcone bankowości. W tym roku tematem był klient przyszłości. Najważniejsi menedżerowie polskiej branży bankowej dyskutowali, kim jest konsument jutra i jak strategicznie przygotować organizację na jego nadejście.


Kongres Bankowości Detalicznej

21–22 listopada w warszawskim Centrum Giełdowym odbędzie się Kongres Bankowości Detalicznej. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.


Za nami siódma edycja Kongresu CFO

24 i 25 października w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się dyrektorzy finansowi spółek notowanych na warszawskim parkiecie, aby porozmawiać o bieżących wyzwaniach i problemach, z którymi zmagają się w codziennej pracy. Dyskutowano m.in. o finansowaniu rozwoju spółki, nowych wyzwaniach regulacyjnych, ograniczeniach kosztów i cyfrowej transformacji.


Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty