Finanse


Pilne zmiany w płatnościach kartami

Visa i Mastercard zmieniły limity płatności kartami w kwocie do 100 złotych bez konieczności podania PIN-u. Jak podała firma Polskie ePłatności, w trybie pilnym przygotowywana jest aktualizacja oprogramowania terminali.


MBank umożliwi odłożenie spłaty części kredytu firmom z sektora MSP

MBank od dziś od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.Pekao z rekordową sumą bilansową

Pekao w 2019 roku osiągnęło największą sumę bilansową w historii, przekraczając 200 mld zł. Dochodowość banku rosła dwucyfrowo we wszystkich segmentach działalności biznesowej, dzięki największej do tej pory akwizycji nowych klientów.


Finansowa ekspansja Comperii

Działająca od 12 lat Comperia uruchamia własną platformę fintech łączącą osoby szukające kredytu z bankami i instytucjami finansowymi. Z pilotażowej wersji platformy ComperiaRaty skorzystało 14 tys. użytkowników. Kolejnym etapem rozwoju produktu jest stworzenie własnej metody płatności i wejście na rynek ecommerce.


Kobiecy sport rośnie w siłę

W 2019 roku oczy kibiców wiele razy były skupione na sporcie w wydaniu kobiet. Telewizyjne relacje z Mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej oglądał rekordowy miliard widzów, pojawiło się wiele młodych gwiazd, ale dojrzali sportowcy, tacy jak Serena Williams, nadal byli inspiracją dla wielu osób. Jak przewidują w raporcie „2020 Sports industry outlook” eksperci firmy doradczej Deloitte, biznes zaczął postrzegać zawodowy sport kobiet jako potężną platformę różnorodności, integracji i szans na zysk.


Icos zainwestuje 20 milionów euro w innowacyjne scale-upy

Fundusz Icos III będzie inwestować w scale-upy skupiające się na rozwijaniu oprogramowania oraz technologii na potrzeby produkcji w przemyśle rolno-spożywczym, biochemikaliów i nowoczesnych materiałów. Nowy fundusz corporate venture capital (CVC) jest wspierany przez trzech, międzynarodowych, korporacyjnych inwestorów: Nouryon, Bühler Group oraz Royal Cosun.


Polskie startupy spełnią amerykański sen. Rusza NCBR-NAP

Dziesięć najlepszych start-upów reprezentujących branże kluczowe dla Polski i Nevady wyjedzie na tygodniowy program akceleracji do Reno i Las Vegas. To dla nich szansa, aby spełnić swój amerykański sen i rozpocząć działalność na terenie stanu Nevada.


Hotelarze czekają na obfite żniwa w 2020 roku

Po najsłabszym w historii pomiarów Barometr EFL ostatnim kwartale ubiegłego roku, hotelarze i restauratorzy rozpoczynają 2020 rok z dużo lepszymi nastrojami. Subindeks dla sektora HoReCa w I kwartale wyniósł 53,5 pkt., co oznacza dynamikę 9,7 pkt. w porównaniu do poprzedniego kwartału. Eksperci EFL zauważają, że w perspektywie roku najnowszy wynik pozostaje jednym z najniższych. Optymistyczne jest jednak to, że odczyt jest wyższy niż w analogicznym okresie rok temu, kiedy wyniósł 51,9 pkt, co może być zapowiedzią dobrego sezonu zimowego.


Rośnie liczba zwolenników otwartej bankowości

Europejskie badanie przeprowadzone przez Mobey Forum, potwierdza, że klienci są zainteresowani rozwiązaniami, które dostarcza otwarta bankowość. Choć nie mają świadomości, że usługi, z których chcą korzystać oparte są na rozwiązaniach open banking.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?