Finanse


Rynek eko-kosmetyków wystrzelił dzięki zamożnym klientom

71 proc. – o tyle w ciągu minionego roku wzrosła wartość polskiego rynku ekologicznych kosmetyków. Na ten wynik paradoksalnie największy wpływ mieli konsumenci, którzy na co dzień nie są wrażliwi na ekologię, ochronę środowiska czy niezdrowe składniki, ale skłonni są testować nowości i zmieniać swoje nawyki. Takie dane płyną z ostatnich badań Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.


Nadciąga zmiana za sterami Deloitte Polska

Partnerzy polskiego oddziału firmy doradczej wybrali następcę, który obejmie stanowisko szefa Deloitte w Polsce na początku czerwca 2020 roku. Funkcję będzie pełnił Tomasz Konik.


Polscy przedsiębiorcy obawiają się dalszych problemów z płynnością

Małe i średnie przedsiębiorstwa odczuwają geopolityczną niepewność i stwierdzają, że nie można ufać w dobrobyt na lokalnych rynkach – wynika z badania Global Business Monitor przeprowadzonego przez Bibby Financial Services w 13 krajach. Na tym tle polscy przedsiębiorcy jawią się jako wyjątkowi optymiści – choć i oni mają nieustające problemy z płynnością.


Wybory 2019. Poznaj opinie czołowych ekonomistów o propozycjach komitetów wyborczych

Do wyborów zostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Specjalnie dla czytelników mycompanypolska.pl zapytaliśmy znanych ekonomistów o ich opinie na temat najlepszych i najgorszych postulatów komitetów wyborczych, a także o ich propozycje co do rozwiązań, które należałoby wprowadzić w Polsce.


Postępują prace nad umowami o zarządzanie PPK. PZU z prawie 600 firmami

PZU podpisał już ponad 590 umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z największymi pracodawcami.


Polskie firmy nie korzystają z ulgi na B+R. To błąd, bo mogą sporo zyskać

Według danych Ministerstwa Finansów z lipca b.r. po ulgę B+R sięgnęło 951 podatników CIT, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dlaczego pomimo pozytywnego odbioru ulgi B+R wciąż tak mało przedsiębiorców z niej korzysta?


Crowdfunding udziałowy ma świetlaną przyszłość [KOMENTARZ]

- Jeżeli inwestorzy będą zdawali sobie sprawę z ryzyka z jakim się wiąże inwestowanie w spółki na wczesnych etapach rozwoju, a także podejmą działania w celu świadomego zainwestowania środków to crowdfunding udziałowy zdecydowanie ma przyszłość - komentuje w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Piotr Zygmanowski, dyrektor Działu Ofert Pierwotnych Domu Maklerskiego INC.


Franke rozwija się w Warszawie

Firma Franke zakończyła proces renegocjacji i ekspansji umów najmu na terenie parku biurowego Adgar Park West. W rezultacie dla firmy Franke Polska i Europejskiego Centrum Usług Wspólnych Franke wynajęto ok. 1 850 mkw.


Polacy coraz częściej zakładają zegarki. Bo ładnie wyglądają [RAPORT]

Polacy coraz częściej traktują zegarek na rękę w kategoriach elementu biżuterii i dodatku do stylizacji, niż samego tylko czasomierza – wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie Timex Polska. Jeszcze kilkanaście lat temu najważniejszą cechą przy wyborze zegarka była jego dokładność. Obecnie największą uwagę zwracamy na wygląd. Trend ten jest szczególnie widoczny wśród ludzi młodych.


Raport Finansowanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tylko u nas!

Dostęp do kapitału jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na kondycję polskich firm. Jak pokazują badania, z tym w Polsce nie jest najgorzej, ale przedsiębiorcy wciąż nie korzystają z wielu narzędzi. W tym celu redakcja My Company Polska przygotowała specjalny raport, w którym poruszamy tematykę finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. Raport jest w całości otwarty dla naszych czytelników!


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty