Finanse


Beesfund z nową radą nadzorczą i planami rozwoju

Beesfund, platforma crowdfundingowa w Europie Środkowej, powołał nową radę nadzorczą. W jej skład weszli Michał Cieciórski (były wiceprezes GPW), Michał Kozicki (były prezes HBO Polska) i Paweł Zylm (były prezes BRE Ubezpieczenia). Będą oni wspierać Beesfund w tworzeniu rynku MTF, rozwoju w nowych sektorach i ekspansji międzynarodowej.


Jest decyzja UOKiK! Idea Bank złamał prawo przy sprzedaży obligacji Getbacku

W październiku ubiegłego roku UOKiK wszczął postępowanie, w którym postawił bankowi zarzuty stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Postępowanie miało priorytetowy charakter. W tym czasie do urzędu wpłynęło ponad 520 skarg. Wynikało z nich, podobnie jak z postawionych przez urząd zarzutów, że przedstawiciele Idea Banku podawali klientom wprowadzające w błąd informacje np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany.


Rynek leasingu bez większych zmian w dynamice. Wszystko przez nowe prawo

W pierwszej połowie 2019r. roku dynamicznie rozwijał się aktywny portfel branży leasingowej. Wartość aktualnie trwających kontraktów wynosi 157,1 mld zł, czyli jest o 15proc. wyższa niż przed rokiem (dane na koniec czerwca 2019r.). Jednak wartości nowych umów podpisanych od stycznia do końca czerwca br. zanotowała niewielki spadek (-0,6 proc.) r/r, przy łączonym finansowaniu nowych kontraktów na poziomie 38,7 mld zł.


Barometr EFL: Rosną obawy mikrofirm

Subindeks „Barometru EFL” dla mikrofirm na III kwartał br. wyniósł tylko 49,8 pkt. i był niższy aż o 5,8 pkt. w porównaniu do II kwartału. Jest to już trzeci w ciągu 12 miesięcy pomiar, gdy wynik dla tej grupy przedsiębiorstw osiąga wartość poniżej progu OR, który oznacza niekorzystne warunki do rozwoju działalności.


Przedsiębiorcy pewni sukcesu. Mimo barier i problemów

Około 75 proc. liderów prywatnych przedsiębiorstw ma pewność, że w ciągu najbliższych dwóch lat ich organizacje odniosą sukces.


Antyradar na fiskusa

Po wprowadzeniu JPK_VAT, split payment i kilku innych elektronicznych form rozliczania i raportowania firmowych podatków urzędy skarbowe nie prowadzą już wyrywkowych kontroli, żeby wykryć nieprawidłowości. Zamiast nich stosują typowanie „ofiar” i oceniają prawdopodobieństwo złamania przepisów na podstawie tego, co już o danej firmie wiedzą. A wiedzą coraz więcej. Jak nie podpaść fiskusowi, radzą księgowi Tax Care.


Ostatnia szansa na niższe ceny prądu

Tylko do 27 lipca mali i średni przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o uzyskanie statusu odbiorcy końcowego, co umożliwi im zachowanie cen za energię elektryczną stosowanych do 30 czerwca 2018 roku.


Polski fintech rośnie w siłę. Monevia zwiększa sprzedaż

Próg 200 mln zł wykupionych faktur od mikro- i małych przedsiębiorców, w tym freelancerów, przekroczyła w czerwcu Monevia, polski fintech specjalizujący się w mikrofaktoringu.


MBank z nową siedzibą

Mennica Legacy Tower będzie nową siedzibą mBanku. Wynajęcie 45,6 tys. mkw. powierzchni to największa w historii polskiego rynku biurowego transakcja najmu.


Kto najczęściej sięga po leasing?

Każda branża ma swój zestaw narzędzi finansowych. Po leasing sięgają najczęściej transport, produkcja, handel i budownictwo.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty