Finanse


Przedsiębiorcy wciąż boją się wniosków o dofinansowanie unijne [TYLKO U NAS]

Polscy przedsiębiorcy korzystający z unijnego wsparcia zmagają się ze skomplikowanymi regułami i dużymi wymaganiami instytucji nadzorujących. Mimo to inwestują w innowacyjne projekty wspierając naszą rodzimą gospodarkę - pisze w komentarzu dla redakcji My Company Polska Robert Pawlak, dyrektor operacyjny A1 Europe.


Duże straty przedsiębiorców przez zmiany w rozliczaniu aut firmowych

Samochód osobowy jest istotnym kosztem 8 na 10 polskich przedsiębiorców – wynika z szacunków Tax Care, największego biura rachunkowego dla mikrofirm w Polsce. Oznacza to, że od początku tego roku ok. 2,5 mln osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z powodu zmian w zasadach rozliczania kosztów eksploatacyjnych płaci teraz wyższe podatki.


Konfederacja Lewiatan: Zbyt wysokie sankcje przy obligatoryjnej podzielonej płatności

Przygotowanie się przedsiębiorców do ustawy wprowadzającej obligatoryjne split payment już od września br. jest nierealne, a sankcje za błędy są zbyt wysokie - piszą w komentarzu przedstawiciele Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.


Korzyść dla biznesu i portfela przedsiębiorcy

Idea Bank od lat jest pionierem innowacyjnych usług i produktów dla biznesu.


Startuje ogólnopolski cykl kongresów dyrektorów finansowych

W Sopocie 21 marca zostanie zainaugurowany kolejny cykl ogólnopolskich kongresów dyrektorów finansowych, który następnie zawita do Poznania, Krakowa oraz Wrocławia. Finałowy kongres odbędzie się 25 września w Warszawie, gdzie w trakcie uroczystej gali poznamy laureatów XIV edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Po raz drugi organizatorzy wręczą również specjalne wyróżnienia Digital Finance Award. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest cyfryzacja i robotyzacja biznesu z punktu widzenia CFO.


Trwa walka o przejęcie Prime Car Management

Hitachi Capital Polska, dostawca kompleksowych usług leasingowych, podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Prime Car Management do 22,25 zł za akcję. Inwestorzy jeszcze tylko dzisiaj mogą składać zapisy do sprzedaży akcji.


Nowa oferta faktoringowa dla MSP w Polsce

Grupa Ferratum wprowadza na polski rynek własną markę Ferratum Business, świadczącą usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Małe firmy a bezpieczeństwo finansowe

Prawie 90 proc. mikro i małych firm nie ma obaw co do swojego aktualnego bezpieczeństwa finansowego – wynika z Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego Nest Banku. Mimo to ponad 60 proc. obawia się o swoją finansową przyszłość.


Revolut z europejską licencją bankową

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, otrzymał europejską licencję bankową i planuje rozszerzenie oferty o produkty depozytowe, pożyczki konsumenckie i zapowiadaną wcześniej platformę do bezprowizyjnego inwestowania w akcje.


Kongres Consumer Finance

Aktualne informacje na temat problemów rynku consumer finance, otwarta debata pomiędzy jego uczestnikami czy wypracowanie rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa to główne punkty tegorocznego Kongresu Consumer Finance, który odbędzie się 6 i 7 grudnia w Centrum Giełdowym w Warszawie.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty