Moim zdaniem


Skąd się biorą pieniądze na 500+?

Pod koniec października przemknęły niemal bez echa zasmucające wyniki badania przeprowadzonego dla serwisu Ciekaweliczby.pl, które dotyczyło znajomości źródeł finansowania programu Rodzina 500+.


Załóż z nami pierwszy biznes

Jesteśmy – my, czyli „My Company Polska” – młodym magazynem na polskim rynku prasy biznesowej, niemniej mamy się czym pochwalić. Za nami już 26 wydań miesięcznika oraz... pierwsza książka!


Polska strefą inwestycji?

W Polsce co roku odbywa się kilka dużych konferencji biznesowych, ale tylko od Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju oczekuje się, że padną tu jakieś ważne deklaracje polityczne. Nieprzypadkowo, bo Krynica, jak żadne inne wydarzenie tego typu, przyciąga nie tylko przedsiębiorców, ale też polityków. W tym roku można było tam spotkać prezydenta, przedstawicieli rządu z panią premier na czele, marszałków Sejmu i Senatu, parlamentarzystów z różnych opcji.


Wyższe wpływy z VAT. Oby tak zostało

W wakacje Ministerstwo Finansów pochwaliło się, że w pierwszej połowie 2017 r. – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – dochody budżetu państwa z tytułu podatku VAT wzrosły o ponad 28 proc. (o 17,6 mld zł).


Poznajcie marki cenione przez przedsiębiorców

Lubię rzeczy solidne, o powtarzalnej jakości i co do których mam pewność, że nie zawiodą. Czyli marki. Poświęcamy im dużo miejsca w tym wydaniu, omawiając wyniki naszego badania Marka Godna Zaufania 2017. Marka buduje specyficzną więź z odbiorcą, pewien rodzaj sympatii i zaciekawienia, czym tym razem zaskoczy, bo mimo stabilnego fundamentu, musi się też zmieniać i doskonalić.


Polskie Inspiracje

Mamy opinię jednego z najbardziej przedsiębiorczych narodów. Zasłużyliśmy na nią m.in. imponującym skokiem cywilizacyjnym, jakiego dokonaliśmy po 1989 r. Dziś, mimo że – jak pokazują badania – duch przedsiębiorczości nie gaśnie, jest trudniej być na swoim, bo i warunki zewnętrzne są trudniejsze. Obok tamtego entuzjazmu pojawiły się niewiara we własne umiejętności czy lęk przed porażką.


Inflacja znów z nami

Inflacja. Na informacje o jej poziomie jestem wyczulona. Pamiętam bowiem rozczarowanie, a nawet ból rodziców, gdy okazało się, że obróciła wniwecz ich marzenia, by pomóc dzieciom wystartować w dorosłość.


Zatrzymani w blokach startowych

Mimo że „innowacyjność” odmieniana jest dziś przez wszystkie możliwe przypadki i stała się słowem kluczem programów politycznych, konferencji i debat, mamy wciąż realny problem z przekierowaniem gospodarki na nowoczesność.


Wiosenny oddech w My Company Polska

Kreśląc co miesiąc kilka słów wstępniaka, staram się nie omawiać zawartości bieżącego wydania. Zwłaszcza że, jak pokazuje nasz monitoring, Czytelnicy, którzy w coraz większej liczbie sięgają po „My Company Polska”, czytają magazyn niemal od deski do deski. Tym razem jednak zrobię wyjątek. 18 miesięcy ukazywania się na rynku to dobry moment, by przyjrzeć się pismu z dystansu. Kiedy je projektowaliśmy, intuicja podpowiadała nam, jakie treści mogą być dla odbiorcy interesujące. Dziś to już po prostu wiemy. I dlatego uznaliśmy, że pora na kilka odświeżających zmian. Już w tym wydaniu znajdą Państwo więcej tak cenionych przez Was materiałów poradniczych. Pokazujemy między innymi możliwości, jakimi dysponuje mały i średni biznes, by legalnie obniżyć płacone przez firmę podatki. Warto im się przyjrzeć i wykorzystać, tym bardziej że nie ma ich za wiele. Jeżeli planują Państwo poprawę obsługi klienta, podpowiadamy, jak wybrać helpdesk spełniający Wasze wymagania. W sekcji „Prawo i podatki” też pojawiła się nowość – comiesięczny, zwięzły przegląd najważniejszych, z punktu widzenia MSP, zmian w przepisach prawnych. Z kolei nasz temat okładkowy – „Jak zacząć biznes w sieci” – to przygrywka do nowego cyklu: w końcu trudno dziś znaleźć firmę, która nie myśli o swej obecności w internecie. Na początek przedstawiamy pięć kroków, jak należy się do tego zabrać. W kolejnych wydaniach będziemy szczegółowo omawiać narzędzia internetowego biznesu. I wreszcie zmiana, którą dostrzegą Państwo najprędzej. Więcej treści niż dotychczas postanowiliśmy przekazać za pomocą obrazu, infografiki, wykresu, rysunku. Według nas dodaje to pismu lekkości i oddechu. Ciekawi jesteśmy Państwa zdania na ten temat i z góry dziękujemy za każdą opinię.


Nic dwa razy się nie zdarza. A może?

Po ponad roku funkcjonowania nowego rządu i kampanijnych zapowiedziach stworzenia nowego klimatu dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości chciałoby się powiedzieć: sprawdzam. Tyle że ten przegląd wypadłby mizernie.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single