Opinie


Infostrady i los podwykonawcy

Budowa autostrad i stadionów na Euro 2012 zakończyła się kilkuletnim kryzysem branży budowlanej, który zatopił grubo ponad 500 firm, przede wszystkim mniejszych, będących podwykonawcami przy wielkich kontraktach. Czy obecna budowa regionalnych infostrad niesie podobne ryzyko?


RING: Podatek obrotowy czy CIT

Który lepszy (albo gorszy)? Eksperci wypowiadają się za lub przeciw


Populistyczna klątwa czy życiowa szansa?

Globalizacja jest jak zdrowie, które powinniśmy wspierać, prowadząc na co dzień właściwy styl życia, zamiast sięgać po kolejne przeciwbólowe pigułki.


Z korporacji na swoje

Masowe zwolnienia w wielkich korporacjach miewają dobre strony. Ich konsekwencją jest bowiem zakładanie nowych firm, z których wiele oferuje ciekawe, innowacyjne rozwiązania.


Sklepy wielkopowierzchniowe - opodatkować czy nie?

Opodatkować czy nie opodatkować - pytamy ekspertów


Biznes na cyberzagrożeniach

Izrael od lat jest zagłębiem startupów zajmujących się zaawansowanymi technologiami, przy czym szybko przybywa tych, które specjalizują się w cyberbezpieczeństwie. Dwa z nich kupił ostatnio Microsoft za ponad 500 mln dol.


Inwestorze, rusz się z kanapy!

Aktywne uczestnictwo w procesie zarabiania na ryzyku oraz posiadanie atrakcyjnych aktywów inwestycyjnych to świetna droga do finansowego sukcesu. Ale nie tylko. Jest to także nasz indywidualny wkład w rozwiązywanie lub stwarzanie problemów makroekonomicznych, za które i tak przyjdzie nam kiedyś zapłacić.


Innowacje czy imitacje

W najbliższych latach Polska musi dokonać skoku cywilizacyjnego i technologicznego, by nie zboczyć ze ścieżki dochodzenia do poziomu rozwoju najnowocześniejszych gospodarek Europy. Jak to zrobić – łatwiejszą, tańszą i popularniejszą metodą imitacji czy trudniejszą, droższą, ale za to dającą nieograniczone możliwości drogą innowacji?


Inwestycyjna awangarda, czyli sukces zobowiązuje

Ci, którzy odnieśli biznesowy sukces, dysponują bardzo poważną zdolnością inwestycyjną. Niestety, polscy przedsiębiorcy z tej zdolności wciąż korzystają niechętnie lub nieumiejętnie.


Irlandzki skok internetowy

Niespełna dwa lata wystarczyły, by Irlandia z 16. pozycji na świecie, pod względem średniej prędkości internetu, wskoczyła na drugie miejsce. Stwarza to mniejszym firmom zupełnie nowe możliwości.


Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę