Life Style


Nieco inne narty

Niewiele stacji narciarskich na świecie może równać się z tymi w Alpach. Nie oznacza to jednak, że tylko tam warto jeździć. Oto nasz subiektywny wybór mniej oczywistych ośrodków dla miłośników białego szaleństwa.


Światowe smaki Warszawy

Czy nie ruszając się ze swego miasta, można zwiedzić świat, chłonąc go wszystkimi zmysłami? Jeśli ma to być podróż kulinarna, to z pewnością tak. Co więcej, udamy się dzięki niej w miejsca, które czasem ciężko odwiedzić inaczej. Zapraszamy w kulinarną podróż po... Warszawie.


Nie tylko na bezdroża

Błoto, głęboki bród, leśne ostępy – z tym tradycyjnie kojarzy się napęd na cztery koła. Lecz przydaje się on także na co dzień, nawet w mieście.


Zrobić złości na złość

Prowadzenie firmy może czasem wywoływać silne emocje, od euforii po furię, przy czym nieraz towarzyszą im napięcie i agresja. Jak zneutralizować te bardziej negatywne i rozsadzające od środka odczucia, aby nie odbijały się czkawką na działaniu przedsiębiorstwa? Niektórzy sięgają po radykalne metody.


Programy kulinarne biją rekordy popularności w social media

Odcinki kulinarnych programów przyciągają przed ekrany miliony widzów, są także szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Jednak większą popularnością internautów cieszą się jurorzy niż uczestnicy programów.


A może sylwester w Montrealu?

Białe Boże Narodzenie, sylwester w jednym z najbardziej zabawowych miejsc świata, trochę Francji-nie-Francji z największym targiem w Ameryce Północnej... A może chcecie spotkać chasydów, którzy nadal mówią w jidysz? Jedźcie do Montrealu.


Oszczędność bez wyrzeczeń

Prestiżowa limuzyna z 3-cylindrowym silnikiem? Dziś to możliwe – w czasach, gdy producenci aut na wszelkie sposoby tną emisję spalin, maleją pojemności skokowe i liczba cylindrów. Na szczęście, zwykle bez uszczerbku dla osiągów.


Cicho. Szef pisze... książkę!

Znanym przedsiębiorcom i cenionym menedżerom zdarza się opisać w książkach historie swoich karier i ścieżki przemyśleń. Co z tego mają? Satysfakcję, że podzielili się z innymi swoim doświadczeniem, a nawet radość nauczania. Trochę autopromocji też nie zaszkodzi.


Iran, jakiego nie znacie

Mógłbym napisać o zabytkach Iranu, jego rękodziele albo wyrafinowanej sztuce. Lecz o tym każdy może poczytać w sieci albo w przewodnikach. Lepiej opowiem o ludziach, których tam spotkałem.


SUV jak smartfon i samolot

Współczesne SUV-y, tak jak nowoczesne telefony, potrafią niemal wszystko. Jeżdżą po polu i asfalcie, zapewniają rozrywkę, informacje, łączność ze światem i bezpieczeństwo. Ich kokpit potrafi być niczym ten w najnowszych myśliwcach. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!