Life Style


Myśląc o sobie. Jak być liderem w trudnych czasach?

Pełnienie funkcji lidera to wyróżnienie, rodzaj przywileju oraz przede wszystkim odpowiedzialność i zobowiązanie wobec ludzi, którzy stanowią nasz zespół. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem w trudnych czasach?


Myśląc o sobie. Work-life balance – fikcja czy rzeczywistość?

Work-life balance był bardzo modnym terminem w ostatnich latach. Uczyliśmy się wyłączać, trenowaliśmy uważność, a pod okiem happiness oficera dbaliśmy o redukcję stresu i aktywne włączanie się w wolontariat. W ciągu ostatnich 2 miesięcy rzeczywistość zmieniła się diametralnie. Czy to znaczy, że w świecie obniżanych pensji, zawieszanych działalności gospodarczych i rynku pracodawcy nie musimy dbać o swój balans? Czy skupianie się na P&L może usprawiedliwić nieumiejętność zauważenia człowieka, zamiast komórki w excelu?


Książki na czas pandemii

Jaki świat wyłoni się po tym, gdy skończy się pandemia i opadną wody? Oto ciekawe propozycje książek, po które możemy sięgnąć, zostając w domu. Nie tylko o biznesie.


Emocje to siła

Panowanie nad emocjami to kapitał nie do przecenienia, i to bardziej niż kiedykolwiek. Jak się tego nauczyć? 


Człowiek, który rozszyfrował rynek

Jim Simons należy do najbardziej tajemniczych inwestorów, jakich kiedykolwiek widziała Wall Street. Ale jest najbardziej pionierski. Do inwestowania zaangażował algorytmy, modele i wielkie zbiory danych, zanim Mark Zuckerberg z kolegami zdążyli wyjść z przedszkola. I stworzył coś w rodzaju Świętego Graala. Od 1988 r. jego fundusz generuje średnio stopy zwrotu na poziomie 66 proc.


Wszystkie ręce na pokład

Koronawirus zaatakował cały świat. W takich chwilach szczególnie ważna jest solidarność. Przykład dają znane osoby, które nie szczędzą oszczędności na szczytny cel. Co nie wszystkim się podoba...


Czas na zmiany. Zacznij myśleć o przyszłości! 

Pandemia zmieniła oblicze naszego świata. Pokazała zarówno dobre, jak i złe strony ludzkości. To lekcja dla wszystkich, a im szybciej wyciągniemy z niej wnioski, tym lepiej.


Najczęściej kupowane książki marca. Nielsen Bookscan

Prezentujemy listę Nielsen BookScan top 20 z tygodni 9 - 12 (23 lutego - 21 marca 2020), czyli przełomu epok: sprzed i po wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Okazuje się, że właściwie nadal czytamy te same powieści. Chociaż kupujemy więcej książek dla dzieci, coraz częściej w internecie, gdzie pojawiło się wiele darmowych treści i przecen - pisze w komentarzu Renek Mendruń, konsultant z Nielsen BookScan.


Intuicja karmi się wiedzą

W którym kierunku zmierza społeczeństwo, gospodarka, kultura? Zamiast banalnych odpowiedzi, podejdźmy do kwestii krytycznie. Zwłaszcza jeżeli zajmujemy się biznesem, który w dużej mierze polega na wyczuwaniu tego, co zdarzy się później. A co jest lepszą pomocą dla intuicji niż rzetelna wiedza?


Przyjaciółmi trudno jest zarządzać

Przyjaźń w pracy może być bardzo budująca. Ale też bardzo niszcząca.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]