Know how


Leasing ze wsparciem unijnym

Już od kilkunastu lat polskie firmy mogą brać w leasing różne dobra na preferencyjnych warunkach, dzięki unijnemu wsparciu. Zainteresowanie taką możliwością nie słabnie, a instytucje finansowe mają kolejne interesujące propozycje.


Atrakcyjne promocje w cieniu nowego prawa

Najpierw wielkie wyprzedaże związane z nowymi europejskimi normami pomiaru emisji spalin, a potem zmiany w podatkach, które w styczniu dotkną nabywców firmowych aut. W efekcie wielu producentów samochodów oferuje teraz wysokie rabaty.


Zdążyć przed zmianą przepisów

Ten, kto zamierza wkrótce kupić lub wynająć firmowy samochód, powinien do tego podejść z podwójną rozwagą. Tym bardziej że może trzeba będzie o tym zdecydować błyskawicznie. Od stycznia ma bowiem obowiązywać prawo, które obniży opłacalność wzięcia auta w leasing, na wynajem lub na kredyt.


XX lat Ordynacji podatkowej. Czas na nową?

Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaprosiła autorytety wielu środowisk do debaty o ważnym dla podatników projekcie nowej Ordynacji podatkowej.


Efektywność idzie w parze z kreatywnością

Marketerzy są pod narastającą presją zwiększania zwrotu z inwestycji w komunikację i przekładają te wyzwania na swoich partnerów biznesowych. To wyraźny trend, w którym rozwój technologii może bardzo pomóc – mówi Paweł Patkowski, przewodniczący jury IAB Mixx Awards, najważniejszego konkursu branży digitalowej, dyrektor marki i komunikacji marketingowej Orange Polska. Rozmawiamy z nim o konkursie, a także rynku reklamy i trendach w komunikacji marketingowej.


Wyróżnij się albo zgiń. Skuteczny email marketing na święta

Eksperci z firmy FreshMail przygotowali e-book „Wyróżnij się albo zgiń. Skuteczny email marketing na święta”, w którym krok po kroku wyjaśniają, jak przygotować kampanie mailingowe na zbliżający się okres.


Pokolenie milenium na rynku pracy. Czego oczekują i czy faktycznie tak trudno się z nimi dogadać?

Młodzi, wykształceni i pewni siebie. Żyją w „globalnej wiosce”. Mają wygórowane oczekiwania. Mówi się o nich: Pokolenie klapek iPodów. Dziś stanowią prawie połowę osób w wieku produkcyjnym, stając się dużym wyzwaniem dla employer brandingu.


Jak mieć więcej klientów?

Nie ma gotowego przepisu na sukces przyszłej firmy. Jednak są sposoby, aby od samego początku mieć więcej klientów. Na wstępie na pewno warto sprawdzić potencjał swojego pomysłu.


Jedyna taka inwestycja w Polsce

INFINITY Zieleniec ski & spa to nowoczesny aparthotel zlokalizowany na stoku narciarskim, w jednym z najbardziej popularnych ośrodków zimowych w Polsce – Zieleniec Ski Arena. Zakup apartamentu gwarantuje stopę zwrotu w wysokości 7 proc. w skali roku od zainwestowanej kwoty netto.


Big data a mały biznes

Słowo „dane” jest ostatnio odmieniane przez wszystkie przypadki, we wszystkich językach. Dane nazywane są walutą XXI w. Ale dlaczego właściwie powinniśmy je gromadzić i analizować?


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę