Know how


Jak odzyskać dług w trzech krokach

Gdy kontrahent nie płaci, najgorsze, co można zrobić, to załamać ręce i nie podjąć żadnych działań, ponieważ o swoje pieniądze warto zawsze walczyć. Dodatkowo wystarczą trzy proste kroki, by za windykację w ostatecznym rozrachunku zapłacił dłużnik.


Karuzela VAT – nie daj się wkręcić!

W procederze wyłudzeń VAT można brać udział, nawet o tym nie wiedząc. Również w tym przypadku okazuje się, że łatwiej przeciwdziałać, niż leczyć. Jak się zatem zabezpieczyć?


Smartfon-ułatwiacz

Dziś smartfony to maszynki do gier i zaglądania w życie znajomych z Facebooka, ale kilka lat temu powstały jako narzędzie przede wszystkim dla biznesu. Co mają mu do zaoferowania?


Robaki i spółka

Ponad 70 proc. polskich małych i średnich firm przyznaje, że zmaga się z zagrożeniami pochodzącymi z internetu nawet kilka razy w roku – to wynik badania firmy Integrated Solutions z drugiej połowy 2015 r. Na szczęście są sposoby, by się ochronić, a najlepiej zastosować kilka naraz.


Wyciek na łączach

Mobilna komunikacja usprawnia wprawdzie działanie firmy, a nawet pozwala zaoszczędzić na rachunkach od operatora czy za sprzęt, ale stwarza też nowe zagrożenia. Bo, niestety, są sposoby na przejęcie bezprzewodowej transmisji.


Z komputerem jak z jajkiem

Swobodny dostęp do internetu jest powszechny jak prąd w gniazdku. Niestety, firma może przez to łatwo wpaść w sidła cyberprzestępców. Wystarczy bezmyślny czy nielojalny pracownik.


Oni i my

W jednym z warszawskich biurowców prezes pewnej spółki zastał wieczorem w swoim gabinecie pracownicę wynajętej firmy sprzątającej, która oglądała dokumenty leżące na jego biurku. Sytuacja ta dobrze obrazuje, o co chodzi z ochroną danych firmowych, gdy korzystamy z zewnętrznego usługodawcy.


Trzy błędy jak trzy filary

Małe firmy popełniają wiele marketingowych błędów: pakują krocie w niesprawdzone produkty albo są wręcz przekonane, że świetny produkt „obroni się sam”, zwłaszcza innowacyjny. Prowadzą chaotyczne działania promocyjne, źle kalkulują ceny, nie znają swej pozycji wobec konkurencji, nie doceniają stałych klientów... A wystarczyłoby skupić się na trzech sprawach.


Podatkowy kredyt 0%

Jest jeszcze czas na zaciągnięcie podatkowego „kredytu bez odsetek”. Do 22 lutego przedsiębiorcy rozliczający się za pomocą PIT mogą bowiem zdecydować, czy będą płacić zaliczki uproszczone, co może dla nich oznaczać w 2016 r. niskie podatki przy wysokich dochodach.


Złodzieje firmowych tajemnic

Strata poufnych danych potrafi być dla firmy ciosem w samo serce. Jak zatem utrudnić złodziejowi działanie i co zrobić, żeby pracownicy nie zdradzali też sekretów swej firmy bezmyślnie?


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!