Know how


Świat w sieci

Pod koniec obecnej dekady do internetu ma być podłączonych ponad 30 mld różnych urządzeń i czujników. Ta gigantyczna sieć zdominuje i zmieni nasze życie. A także stworzy zagrożenia, o jakich nam się nawet nie śniło.


Superkonferencja

Spotkania biznesowe czy wspólne planowanie strategii – to codzienność nawet w niedużych firmach. Skutecznej wymianie spostrzeżeń i pomysłów może dopomóc odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej.


Dam pracę przez internet

Rekrutacja online jest bardzo popularna – w końcu to w sieci najłatwiej dziś spotkać młode pokolenie, specjalistów czy doświadczonych menedżerów. Jakich błędów unikać i co daje dobry portal rekrutacyjny?


Monetarny wrzątek

Niewidomy, napełniając szklankę wrzątkiem, wkłada do niej palec, aby zapobiec przelaniu, ryzykując jednocześnie poparzenie. Banki centralne zachowują się dziś tak samo, bo nie są w stanie zobaczyć konsekwencji własnych działań. Z jedną różnicą: ta „szklanka” to wielka deflacyjna dziura, którą próbuje się wypełnić monetarnym, proinflacyjnym wrzątkiem, i nie ma takiego palca, który mógłby ostrzec inwestorów, że się poparzą.


Willa czy biurowiec?

Przy poszukiwaniu lokum dla biura cena jest jednym z najważniejszych kryteriów. Dlatego właśnie mała firma chętniej wynajmie mieszkanie niż powierzchnię w nowoczesnym biurowcu. Ale ta ostatnia staje się coraz tańsza i zaczyna interesować nie tylko większych najemców.


Pierwszy krok w walce o unijne wsparcie: sami czy z doradcą?

Zatrudnienie firmy doradczej, gdy staramy się o unijną dotację, może nam zaoszczędzić sporo pracy i, co ważniejsze, uchronić przed przykrymi niespodziankami później, gdy projekt trzeba będzie rozliczyć. Co nie znaczy, że zawsze i wszędzie doradca jest potrzebny.


Pożyczki dla wykluczonych

Powrót z urlopu macierzyńskiego, wiek przedemerytalny czy długotrwałe bezrobocie nie muszą być przeszkodą w zdobyciu dofinansowania na założenie własnej firmy. Łatwo ani tanio nie będzie, ale przynajmniej da się zrobić. Tym bardziej że niedawno ruszył kolejny program mikropożyczek z funduszy unijnych.


Ropa tańsza niż woda

Inwestycja w ropę bez ryzyka? Najprościej zatankować do pełna. Kto jednak uważa, że jej najniższe od dekady notowania nie będą trwały wiecznie, może ją kupić, korzystając z instrumentów rynku finansowego.


Czy przenieść firmę za granicę

Wielu polskich przedsiębiorców, zrażonych niezbyt przyjaznym stosunkiem państwa do małego biznesu, zastanawia się, czy nie emigrując za granicę, zarejestrować jednak samą firmę w innym kraju UE wspierającym ludzi z inicjatywą. Podpowiadamy: jeśli już, to w grę wchodzi niewiele państw i bardzo ograniczone możliwości.


Tablet do biura? Oczywiście!

Wysokiej klasy tablet to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego biura. Zwiększa mobilność, a także ułatwia komunikację między pracownikami.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!