Know how


Lustrzanka na każdą okazję

Kiedyś bardzo drogie i elitarne, dziś aparaty z wymienną optyką są dostępne niemal dla każdego. Jedną z ich najważniejszych zalet jest uniwersalność. Z odpowiednim zestawem obiektywów można nimi robić zarówno zdjęcia zwierząt z ogromnej odległości, jak i nastrojowy portret z rozmazanym tłem. Jak jednak dobrać taki aparat dla siebie?


Komputer na biurko

Miniaturowy komputer PC, duża wieża pod biurkiem, maszyna scalona z monitorem w eleganckiej obudowie? Jakiego „peceta” wybrać do pracy w biurze? A może sięgnąć po modnego Maca? Kiedyś było łatwiej...


Znaleźć haka na wzrost

Ograniczone budżety i zatłoczony rynek zmuszają speców od marketingu do nieszablonowego myślenia oraz poszerzania swej wiedzy i umiejętności o rzeczy, które niegdyś w ogóle nie kojarzyły się z ich zawodem. Widać to zwłaszcza w marketingu internetowym, w którym szczególną pozycję zdobywają sobie growth hacking i growth hackerzy.


Sztuka cenniejsza niż złoto

Ta maksyma aktualna jest też dziś. Dosłownie, bo inwestowanie w sztukę jest obecnie bardziej opłacalne niż lokowanie kapitału w szlachetnym kruszcu. Uchodzi jednak za dziedzinę zarezerwowaną wyłącznie dla znawców. Uchylmy więc rąbka tajemnicy. Jak kupować obrazy czy rzeźby, by zwiększyć swoje szanse na porządny zysk?


Mit wszechwiedzących ekspertów

Kilka lat temu pojawił się termin „nowa normalność”, aby oddać, jak bardzo obecne globalne uwarunkowania ekonomiczne różnią się od całkiem niedawnej przeszłości, która rządziła się zupełnie innymi prawami i dla której wypracowano szereg bezużytecznych już teorii i systemów prognozowania. A wraz z tą odmiennością nadeszły nieprzewidywalność i rynkowa nerwówka rujnująca tradycyjnie skonstruowane portfele i coraz bardziej zagubionych, profesjonalnych doradców.


Tak zaufać, żeby nie upaść

Odbiorców swych produktów czy usług można szybko sobie zjednać na dwa sposoby: obniżając ceny czy marże albo wydłużając terminy płatności. Ta druga metoda to kredyt kupiecki. Ale uwaga: może grozić utratą płynności.


Pożyczka dobra jak dotacja

Fundusze Europejskie utożsamiane są zwykle z dotacjami. Tymczasem obejmują one również inne formy dofinansowania, np. pożyczki czy gwarancje kredytowe, doceniane zwłaszcza przez tych przedsiębiorców, dla których banki nie mają oferty w postaci kredytów na proste inwestycje.


Magazyn: zbudować czy wynająć?

Podpisaliście nowe kontrakty i będziecie potrzebować więcej powierzchni na składowanie towaru. Wobec tego, co się bardziej opłaci: zbudować nowy magazyn czy go wynająć? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, szukając odpowiedzi na to pytanie.


W co inwestować w 2016

Polscy eksporterzy, małe spółki na GPW, surowce i KGHM, a także mocny dolar i wiarygodne obligacje korporacyjne – te inwestycje wyglądają obiecująco. Gorzej z tymi na azjatyckich rynkach i w krajach rozwijających się.


Campus Google dla przedsiębiorców

Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!