Know how


Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – grudzień 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Technologia na piątkę

Praktyczne wykorzystanie technologii 5G, oznaczające gigantyczne zmiany w świecie, jaki znamy, jest coraz bliżej. Stworzy też nowe szanse dla małych i średnich firm.


Cyfrowy profesjonalizm potrzebny jak nigdy

Bez kompetencji cyfrowych coraz trudniej poradzić sobie dzisiaj w gospodarce. I nie sposób już obyć się bez nich w marketingu, przy czym potrzebne jest nowe podejście, gdzie te kompetencje są rozwijane na bieżąco.


Marketing jeden do jednego

Personalizacja działań marketingowych to dziś konieczność, lecz na czym tak naprawdę polega? – Nie chodzi tylko o dodanie imienia klienta do wysyłanej oferty. Imię to jedynie wierzchołek góry lodowej – mówi Mariusz Łodyga, dyrektor strategiczny w firmie doradczej Premium Consulting.


Benefity: nie marnujcie tego wsparcia

Polskie firmy wydają na pozapłacowe benefity coraz większą część swoich budżetów. Ten trend trwa od lat i bierze się z przekonania, że kluczem do motywacji pracownika czy jego lojalności jest jego dobrostan i poczucie bycia docenionym. Już 69 proc. Polaków otrzymuje w pracy co najmniej jeden benefit. Ale kiedy te dodatki naprawdę działają?


Mistrz i uczeń

Zdarzało mi się pomóc już na spotkaniu zapoznawczym, ale by osiągnąć zmianę na poziomie sposobu myślenia, potrzeba więcej czasu. Relacja mentoringowa trwa od kilku miesięcy do dwóch lat. Czasem przeradza się w relację długoletnią, mniej oficjalną – mówi mentor Greg Albrecht. Co początkujący przedsiębiorca powinien jeszcze wiedzieć o takim wsparciu?


Inwestować w biurowce, nie mając pieniędzy

Biurowce klasy A, reprezentacyjne i największe galerie handlowe, magazyny i apartamentowce – można sensownie zarabiać na ich wynajmie, nawet inwestując nieduże kwoty. W Polsce nie jest to łatwe, ale po części ta sytuacja ma się zmienić.


Kierunek może być tylko jeden

Uczestnicy naszej debaty rozmawiają o tym, dlaczego udaje się osiągać cele programu „Polska Bezgotówkowa”, jak biznes może skorzystać na bezgotówkowych płatnościach i jak będą one wyglądać w najbliższej przyszłości.


Na mariaż biznesu i nauki

Kluczem do skutecznego pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych, które mają wesprzeć współpracę na linii biznes–nauka, jest przekucie związanych z nimi ograniczeń w atuty. Czyli naprawdę ścisłe współdziałanie przedsiębiorstwa z jednostką badawczą. To nieraz wyzwanie, ale warte zachodu.


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę