Know how


Kreatywni i Europa

Kreatywna Europa to program ogólnounijny, m.in. dla firm, a dotyczy tych, którzy zajmują się kulturą. Jego pierwsza ścieżka, dotacje na wybrane projekty twórcze, otwarta jest dla Polaków od dawna. Druga, czyli łatwiejszy dostęp do kredytów, obejmująca znacznie więcej przedsiębiorstw, właśnie jest uruchamiana.


Horyzont 2020: przepustka do ligi mistrzów

Pozyskanie pieniędzy z ogólnounijnego Horyzontu 2020 jest trudniejsze niż z krajowych programów badawczo-rozwojowych – taka opinia przeważa wśród firm, które miały do czynienia zarówno z jednym, jak i z drugim. Ale warto się starać, tym bardziej że wygranej towarzyszą dodatkowe korzyści. Często ważniejsze niż zdobycie dotacji.


Gospodarki w dół, a dolar królem

Zapowiadane od dawna wojny handlowe, zbliżający się wielkimi krokami brexit i spóźniające się podwyżki stóp procentowych będą w największym stopniu kształtować warunki inwestycyjne w 2019 r. W tych niewesołych okolicznościach eksperci dostrzegają jednak także okazje do zarobku.


13 pytań o PPK, na które szukasz odpowiedzi

Pracownicze Plany Kapitałowe stają się faktem. Rozwiązanie emerytalne, które ma wejść w życie od 1 stycznia 2019 r., obejmie prawie 11 mln Polaków. Tymczasem nadal pojawiają się pytania i wątpliwości związane z ustawą. Odpowiada na nie Piotr Żak, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych z PKO TFI.


Cel uświęca środki, czyli o marketingowych kulisach kampanii samorządowych

Wybory samorządowe za nami, choć kurz towarzyszący przygotowaniom, porządkom i powyborczemu sprzątaniu jeszcze dobrze nie opadł. Warto więc na gorąco przeanalizować mechanizmy wyborcze w kontekście stosowanych różnych instrumentów marketingowych. To pozwoli na uwidocznienie taktyk używanych przez samych kandydatów, wspierające ich obozy oraz popierających ich wyborców. Jak to działa i czy działa właściwie? Spójrzmy.


Zamiast zdobywać rynek, zbudowaliśmy go na nowo

Paweł Sala, CEO firmy FreshMail, która w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia, wspomina początki funkcjonowania na bardzo specyficznym rynku, opowiada o zdobywaniu na nim pozycji lidera – i to bez pomocy zewnętrznego inwestora – oraz o przełomowych zmianach w organizacji. Przeczytaj case study firmy, która w przyszłości chce eksplorować rynki zagraniczne.


Coraz pewniejsi w świecie finansów

Choć wiedzę o rosnącym rynku produktów finansowych czerpiemy głównie z internetu, to decyzje związane z pieniędzmi wielu z nas wciąż podejmuje dopiero po bezpośrednim kontakcie z doradcą.


Samsung CJ79 – z myślą o profesjonalistach

Sposób, w jaki pracujemy, jest w coraz większej mierze definiowany przez rozwój technologii cyfrowych. Wzrost ilości danych, szybkość wykonywania zadań oraz nowe formy komunikacji sprawiły, że potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprostać wyzwaniom codzienności. Rozwiązaniem mogą być urządzenia oparte na złączu Thunderbolt™ 3, które nie tylko przyspiesza transfer danych, ale także minimalizuje liczbę kabli potrzebnych do podłączenia urządzeń.


Wiarygodnie, wygodnie, zgodnie z prawem

Zanim zaczniemy w internecie sprzedawać i pozyskiwać klientów, musimy się zatroszczyć o kilka fundamentów, takich jak regulamin sklepu czy sposoby przyjmowania płatności. W tej części naszego cyklu wyjaśniamy, co warto wcześniej wdrożyć – i dlaczego.


I ty możesz zostać... zarządcą sukcesyjnym

Już 25 listopada wchodzą w życie długo oczekiwane przez przedsiębiorców przepisy umożliwiające dalsze istnienie jednoosobowej działalności gospodarczej w przypadku śmierci jej właściciela.


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę