Know how


Efekt kuli śniegowej

Aż 80 proc. przypadków mobbingu ma miejsce w małych i średnich przedsiębiorstwach – wynika z najnowszych badań. Jak chronić swoich pracowników przed mobbingiem? I dlaczego to się szefom po prostu opłaca.


Czy to już czas na auta na prąd?

Choć w całej Europie co roku rośnie liczba aut na prąd, to do boomu na taki rodzaj samochodów jeszcze daleko. Tylko w Norwegii „elektryki” sprzedają się jak świeże bułeczki. W Polsce sprzedaż takich aut liczymy w setkach, nie tysiącach. Rząd zapowiada jednak, że to się zmieni. Zakup samochodu elektrycznego ma się opłacać. Także firmom.


Drukarka jak smartfon

Tak jak we współczesnych smartfonach funkcja telefonu schodzi dziś na dalszy plan, tak w przypadku drukarek samo drukowanie to tylko dodatek do mnóstwa innych funkcji, w które wyposażone są współczesne „kombajny” biurowe. Zwykłe drukowanie powoli zmierza w stronę systemów zarządzania dokumentami.


Fiskalna rewolucja. Paragony polecą do chmury

W maju zaczęła obowiązywać ustawa, która zmieni sposób prowadzenia biznesu przez 1,2 mln polskich przedsiębiorców. W ciągu najbliższych lat konieczna będzie zmiana kas fiskalnych na wersje online, a to oznacza dodatkowe wydatki.


Terminal na dwa miesiące

Sezonowy sklep będzie działał tylko w lipcu i sierpniu? Warto wyposażyć go na ten czas w terminal do przyjmowania płatności kartą. Można nawet skorzystać z dobrodziejstw Polski Bezgotówkowej.


Nadciąga Twin Peak

Idea digital twin, czyli cyfrowego bliźniaka wykracza poza replikę jakiegoś fizycznego obiektu. To dokładne badanie jak ten obiekt będzie się zachowywał w rzeczywistości. Wirtualne bliźniaki obniżają koszty, więc odnajdują się w biznesie.


Zautomatyzowana reklama osobista

Dobrze poprowadzona kampania programmatic sprawia, że zaangażowanie odbiorców przekazu potrafi być wielokrotnie silniejsze w porównaniu z tradycyjną reklamą online. To przekłada się na sprzedaż.


Jeśli nie płacą na czas

Co zrobić, gdy kontrahent zwleka z opłaceniem faktury? Najtaniej jest samemu egzekwować zaległości, a najskuteczniej – przy wsparciu windykatorów. Jest też szybki sąd, ale to ostateczność.


Jak rozwijać pracowników w małej firmie

Duża korporacja szkoli swoich pracowników systemowo, bo ma na to zasoby. Ale w małej firmie też można dbać o ciągły rozwój ludzi. Trzeba tylko wiedzieć jak.


Jaki biznes, taka forma

Zakładając firmę, musimy wybrać jej formę prawną – najlepiej dopasowaną do naszych biznesowych potrzeb i planów, ale także możliwości. To, na co się zdecydujemy, wpłynie choćby na wysokość płaconych przez nas podatków i zobowiązania wobec innych podmiotów. Na szczęście opcji jest coraz więcej.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty