Dossier


Kapitał specjalnie na sukcesję

Co zrobić na wypadek śmierci współwłaściciela firmy lub jego ciężkiej choroby? Są rozwiązania, które pomogą spłacić jego spadkobierców. Można to zrobić w kilku wariantach – sukcesji planowanej, długoterminowej i sytuacji awaryjnej.


Nestorzy, sukcesorzy i plan

Plan sukcesji powinny mieć wszystkie firmy, nie tylko te, które chcą pozostać rodzinne.


Jak przekazać firmę i zachować rodzinę

Przedsiębiorcy rzadko podejmują temat sukcesji. Więcej, uciekają od niego tak długo, jak to tylko możliwe. A taka rozmowa to klucz do tego, by firma przetrwała.


Nowości Poznań Motor Show

Co roku Poznań przyciąga tysiące fanów motoryzacji, którzy w jednym miejscu mogą podziwiać dziesiątki nowych aut.


Auto na prąd. Czy to już?

Rząd deklaruje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Czy firmy już teraz powinny się nimi zainteresować?


Obsługa floty może być prosta

W ostatnim czasie firmy leasingowe i dilerzy wręcz stają na głowie, by zaoferować klientom jak najwięcej usług dodatkowych. W ramach stosownej opłaty biorą na siebie większość uciążliwych obowiązków związanych z eksploatacją auta.


Kuszenie ofertami

Firmy to najlepsi nabywcy aut, bo kupują dużo i zwykle pozwalają sobie na bogatsze wersje wyposażenia. Jakie atrakcyjne oferty mają dzisiaj dla nich importerzy?


Nowe auto co trzy lata

Najłatwiej samochód do firmy jest kupić za gotówkę. Problem powstaje, gdy jej nie mamy. Wtedy najlepszy jest leasing albo wynajem długoterminowy. Dziś już mała firma może mieć ofertę taką jak średnie przedsiębiorstwo kilka lat temu. To najmniejsi teraz napędzają rynek. Na co uważać?


Prawdziwy partner małej firmy

Idea Bank należy w swojej branży do pionierów usług tworzonych specjalnie dla MŚP, w tym zwłaszcza dla mikro i małych firm. Towarzyszy im od lat, wspierając przedsiębiorców w prowadzeniu działalności i rozwijaniu biznesu. Łączy przy tym doświadczenie z innowacyjnością. Jest w stanie zapewnić wysokiej jakości, elastyczną obsługę, atrakcyjne oferty i promocje, a także unikatowe w skali świata bankowanie.


Skąd wziąć pieniądze na biznes

Jak polscy mali i średni przedsiębiorcy korzystają z różnych rodzajów zewnętrznego finansowania? Coraz chętniej, bo wybór, jaki mają do dyspozycji, wciąż się poszerza, w dużym stopniu właśnie z myślą o nich.


Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty