Dossier


Doradca robo, zdalny i szybki

Zamożni klienci banków z dystansem podchodzą do nowoczesnych technologii. Do głosu dochodzi jednak nowe pokolenie, które potrzebuje innowacji.


Portfele najgrubsze z grubych

O ile termin private banking zdążył się już w Polsce zadomowić, to wealth management wciąż może brzmieć obco. Zapewne dlatego, że tego typu usługa adresowana jest nadal do dość wąskiego grona bogaczy z najwyższej półki.


Śrubowanie jakości

Oferty bankowości prywatnej w Polsce coraz bardziej upodabniają się do siebie. Dziś walczy się o klienta nie tyle poszerzaniem wachlarza propozycji, ile jak najlepszą i jak najbardziej zindywidualizowaną obsługą w ramach tego, co już jest.


PPK na rzecz bezpiecznej przyszłości pracowników

Jesteśmy w przededniu zmian dotyczących systemowego i kompleksowego oszczędzania na przyszłość emerytalną.


Czy nowe prawo sukcesyjne zwalnia z konieczności planowania sukcesji?

Jesienią 2018 r. weszło w życie nowe prawo sukcesyjne od dawna wyczekiwane przez właścicieli firm rodzinnych.


Wybieramy zarządzającego

Pracodawca zdecyduje, a pracownik skonsultuje. Eksperci podpowiadają, jak wybrać instytucję finansową, która zajmie się inwestowaniem pieniędzy gromadzonych na kontach PPK.


Co czeka pracodawcę

Dostosowanie systemów księgowych i informatycznych, konieczność wybrania, w porozumieniu z pracownikami, instytucji finansowej i podpisania z nią umowy oraz dodatkowe koszty. Z tym m.in. będą się mierzyć firmy w związku z wprowadzeniem PPK.


Ile dostanie emeryt

Wraz z wprowadzeniem PPK, pracownicy będą mieli przede wszystkim jedno pytanie: czy PPK mi się opłaci? Wygląda na to, że tak.


PPK – jakie obowiązki reforma nakłada na twoją firmę

Zegar tyka. Pierwsze wdrożenia PPK coraz bliżej. Czas na analizę długiej listy obowiązków, jakie reforma nakłada na pracodawców.


PPK: emerytalna deska ratunkowa

Aż 20 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę. Zachęcić do odkładania pieniędzy mają Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy będą one remedium na zapaść emerytalną i czy przekonają Polaków, by po raz kolejny zaufali państwu?


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]