Know what


Głodni świata

Cel członków Forum Młodych Dyplomatów jest jasny: chcą w przyszłości mieć wpływ na to, co się dzieje na świecie i jaką pozycję zajmuje w nim Polska.


Finanse to ciągły trening

Należąca do Klaudiusza Sytka Grupa Aforti nie zwalnia. W 2018 r. kupiła większościowe udziały w windykacyjnym LifeBelt i rusza dalej na południe Europy. Sytek ma podstawy do ogłoszenia sukcesu, ale woli o nim nie mówić, nawet nie myśleć. Trzeba być pokornym, także w biznesie – twierdzi.


II edycja Płacę faktury – jestem gospodarczo odpowiedzialny

Jesienią ruszyła II już edycja kampanii edukacyjnej skierowanej do małych i średnich firm: Płacę faktury – jestem gospodarczo odpowiedzialny. Jej główny cel to zwiększenie świadomości przedsiębiorców, jeśli chodzi o wagę płynności finansowej dla ich biznesu, a także rozpowszechnienie pojęcia „odpowiedzialność gospodarcza”.


Bankowcy detaliczni o wyzwaniach

Zaostrzająca się rywalizacja z fintechami, spodziewane spowolnienie gospodarcze i zmniejszenie się przez to zyskowności branży, a także nieustanny postęp, jeśli chodzi o możliwości i usługi – m.in. o tym dyskutowali uczestnicy 11. Kongresu Bankowości Detalicznej, który odbył się w listopadzie w Warszawie.


Od cyfryzacji do #Wybieram590

Dwa lata temu, kiedy wzrost gospodarczy wynosił 2,4 proc., było hasło „Uwalniamy potencjał polskiej gospodarki”. Teraz jest 5,7 proc. i dalej uwalniamy potencjał polskiej gospodarki. Może już w końcu powiedzielibyśmy, że uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki?


Polska kolej przyszłości

Miliardowe inwestycje, poprawa jakości usług, modernizacja dworców – to najważniejsze działania spółek z Grupy PKP. Kolej ma wjechać na nowoczesne tory i być bardziej przyjazna dla pasażerów. Mówiono o tym podczas dwóch debat na tegorocznym Kongresie 590.


Wychowanie poprzez sport

Miejsc, w których dzieci mogą ćwiczyć pod okiem instruktorów, jest bez liku. Począwszy od uprawiania gimnastyki artystycznej po judo. Na ich tle wyróżnia się warszawska Gym Generation, firma stworzona przez Alex Lynden i Tatianę Wołkową. Zajęcia dla dzieci są w niej w centrum szerszego programu edukacyjnego.


Dwa razy szybciej

Omida Group z branży TSL zawdzięcza swój rozwój przede wszystkim wsparciu, jakiego jej szefowie udzielają ambitnym członkom zespołu, którzy chcą tworzyć w strukturze firmy własne, wyspecjalizowane spółki.


Dom, dziecko i pies

Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów w Europie, a zarazem – wzrosła ich zamożność. To przynajmniej dwa powody, by zaproponować im usługi, które wyręczą ich w domowych obowiązkach. Potrzebna jest jednak elastyczność, niezawodność, a czasem – solidny zastrzyk gotówki.


Rozmawiajmy sami ze sobą

O tym, że wcale nie jest tak trudno zmienić siebie, gdy negatywne emocje utrudniają nam funkcjonowanie i osiąganie celów, o roli coacha, mentora, a także o tym, dlaczego przedsiębiorcy rzadko potrzebują psychoterapii, lecz nieraz potrzebują wsparcia – Alicja Hendler rozmawia z dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik z Wydziału Psychologii UW, pionierką polskiego coachingu.


Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty