Know what


Leasing maszyn i urządzeń wkracza do Agencji Rozwoju Przemysłu

Chcemy finansować maszyny specjalistyczne i całe linie produkcyjne. Z perspektywy firm leasingowych takie urządzenia są trudne w finansowaniu, bo niosą wysokie ryzyko. Dlatego utworzyliśmy ARP Leasing – mówi Paweł Kolczyński wiceprezes ARP S.A.


Potrzebna jest czujność

Sztuczna inteligencja już zabiera ludziom pracę. Jeśli politycy nic z tym nie zrobią, będzie masa ludzi, która na tych zmianach tylko straci - mówi Przemek Gdański, prezes BNP Paribas


Automaty paczkowe rewolucjonizują handel

Są blisko domu i można z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Automaty paczkowe podbijają serca Polaków i mogą stać się dodatkowym źródłem zarobku.


Inwestorzy, wysokie ceny mieszkań to wasza wina!

Gwałtowny wzrost cen mieszkań w ostatnich latach to pochodna wielu czynników. Jednym z nich jest olbrzymi popyt ze strony inwestorów kupujących mieszkania pod wynajem. Czy zbliża się korekta?


Nadchodzi sądny dzień dla samozatrudnionych

Hasło „test przedsiębiorcy” od tygodni mrozi krew w żyłach samozatrudnionym. Mimo że premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zaprzeczył planom wprowadzenia „testu”, to osoby prowadzące działalność gospodarczą zaczęły obawiać się o swoją przyszłość. I przeszłość.


Darmowe aplikacje dają zarobić

Choć większość z aplikacji na smartfon dostajemy za darmo, to ich twórcy na nich jednak zarabiają. I to nie mało. Pokazujemy, jak to robią.


Gdzie dwoje się rozwodzi, tam trzeci korzysta

Na uschniętych uczuciach małżeńskich wyrosło już sporo biznesów, ale żaden z nich nie rozkwitł tak jak Kobieta i Rozwód. W ciągu sześciu lat firma oplotła Polskę. Teraz chce zakiełkować w Europie.


Królowa patentów

Marta Karczewicz, matematyczka pochodząca ze Szczecina, właśnie została nominowana do prestiżowej, międzynarodowej nagrody Wynalazca Roku. W swojej karierze zgłosiła 400 patentów.


Jak się przetwarza przyszłość

Jarosław Czaja od zera zbudował firmę, która rozpycha się na globalnym rynku tworzenia oprogramowania dla biznesu. Jej przychody przekroczyły właśnie 100 mln zł, ale jego ambicje nie ograniczają się do pieniędzy. Chce stworzyć technologie, które m.in. pomogą leczyć raka.


20 firm, które zmienią Polskę. PEŁNA LISTA

Oto zestawienie 20 polskich firm, które naszym zdaniem mogą w najbliższych latach zmienić świat.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty