Aktualności


Premier Grecji potwierdza wolę kontynuowania reform

Wybrany ponownie na premiera Grecji Aleksis Cipras potwierdził wolę kontynuowania reform, co zadeklarował przed rozpoczynającą się w poniedziałek trzydniową debatą parlamentarną nad wotum zaufania dla jego rządu.


Wydatki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wzrosły o 23 proc.

Wydatki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wyniosły w I półroczu 2015 roku 237 mln zł, tj. o 23% więcej niż rok wcześniej, wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń


Udział polskich firm w przetargach ONZ to zledwie 0,01 proc.

Polskie firmy mogą uczestniczyć w przetargach ONZ o rocznej wartości ponad 17 mld USD. Dotychczasowy udział polskiego biznesu w zamówieniach Organizacji Narodów Zjednoczonych wynosi zaledwie 0,01 proc.; przetargi wygrały 43 firmy.


Sachs: Polska powinna teraz postawić na technologie i innowacje

Polska to przykład gospodarczego sukcesu, teraz powinna postawić na rozwój technologii i innowacji - powiedział w Sopocie dyrektor Instytutu Ziemi na Uniwersytecie Columbia Jeffrey Sachs, który współtworzył program polskiej transformacji po 1989 r.


Prywatyzacja PKP Intercity planowana w 2018 r.

Prywatyzację PKP Intercity za pośrednictwem giełdy planowana jest na rok 2018 r. - zapowiedział prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Wejście spółki na parkiet odbyłoby się z zachowaniem przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego.


Polska wypełnia kryteria przyjęcia euro

Polska spełniała w sierpniu trzy z kryteriów konwergencji, wymaganych od państw chcących przyjąć euro: fiskalne, inflacji i stóp procentowych


Wskaźnik PMI dla Polski najniższy od roku

Wskaźnik PMI dla Polski we wrześniu spadł do 50,9 pkt. z 51,1 pkt. w sierpniu - podała firma Markit Economics.


Ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa - do wygrania samochody, laptopy, tablety

Konkurs ma na celu wspieranie rzetelnych przedsiębiorców i podatników poprzez promowanie uczciwego obrotu gospodarczego.


Zmiany w zarządzie Tauronu. Rynek reaguje negatywnie

Rada nadzorcza Tauronu odwołała prezesa Dariusza Luberę i dwóch wiceprezesów, kolejnych dwóch wiceprezesów złożyło rezygnację. Nowym prezesem Tauronu został Jerzy Kurella.


Związkowcy ogłosili gotowość strajkową w górnictwie

Rzecznik związku, Grzegorz Podżorny podał, że w Kompanii Węglowej rozpoczyna się akcja informacyjna dotycząca "skutków złamania przez rząd porozumienia z 17 stycznia".


Nr 5 (44) MAJ 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty