Aktualności


PiS wygrywa wybory. Giełda w górę, złoty w dół

W reakcji na nieoficjalne wciąż wyniki wyborów inwestorzy zareagowali z umiarkowanym optymizmem. GPW od rana rośnie, spada zaś kurs złotego


GUS: Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 9,7 proc.

W końcu września 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1539,4 tys. osób i była niższa zarówno w porównaniu z sierpniem, jak i analogicznym okresem roku 2014.


Polska dopiero 46 w światowym rankingu innowacyjności 2015

W najnowszym rankingu Global Innovation Index określającym poziom innowacyjności poszczególnych państw Polska zajęła 46. miejsce na świecie na 141 sklasyfikowanych krajów.


Powraca groźba niewypłacalności USA

Sekretarz Skarbu USA Jacob Lew zaapelował do Kongresu o podniesienie limitu zadłużenia kraju. Jeśli do tego nie dojdzie 3 listopada Stany Zjednoczone nie będą mogły się dalej zapożyczać, by finansować zobowiązania i działania rządu.


NBP zbadał rynek pracy

Polski bezrobotny oczekuje płacy na poziomie 1630 zł netto, to jest o 5 proc. niższej niż miał poprzednio – wynika z badania NBP. To jeden z wątków raportu „Badanie Ankietowe Rynku Pracy”, który został zaprezentowany na seminarium Instytutu Ekonomicznego NBP. Badania przeprowadzono w 1100 dużych przedsiębiorstwach i wśród 4 tys. bezrobotnych.


GUS: Produkcja przemysłowa we wrześniu wzrosła o 4,1 proc.

Produkcja przemysłowa we wrześniu wzrosła o 4,1 proc. w porównaniu z wrześniem 2014. W porównaniu z sierpniem wzrosła o 15,1 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny.


Po dofinansowanie na start!

PARP ogłosiła nabory wniosków o dofinansowanie w trzech konkursach na projekty dla mikro, małych i średnich firm: „Wzór na konkurencję”, „Bony na innowacje dla MSP” i „Ochrona własności przemysłowej”.


Rekordowy recykling szkła w UE

Jak podaje Europejska Federacja Opakowań Szklanych (FEVE), recykling tego typu opakowań osiągnął w państwach UE rekordowy poziom – przetwarza się ich 73 proc.


Recepta Brukseli na e-handel bez granic

Zaledwie 15 proc. unijnych konsumentów robi zakupy online w innym państwie Unii i tylko 7 proc. małych i średnich firm z UE sprzedaje za granicą – ocenia Komisja Europejska.


Małe firmy rozczarowane I półroczem

W pierwszej połowie 2015 r. mali przedsiębiorcy częściej odczuwali pogorszenie swojej sytuacji niż jej poprawę – wynika z opracowania Instytutu Badań i Analiz OSB


MyCompany Polska 11/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!