Aktualności


Reforma OFE zgodna z Konstytucją

Ubiegłoroczna reforma systemu emerytalnego, na mocy której 51,5 proc. aktywów OFE została przenieziona do ZUS była zgodna z Konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.


Firmy z polskich klastrów liczą na unijne wsparcie innowacji

Ponad miliard złotych europejskiego wsparcia otrzymały w ubiegłych latach firmy zrzeszone w Związku Klastrów Polskich. W obecnej perspektywie budżetowej na lata 2014–2020, liczą na znacznie więcej.


RPP: stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - poinformował Bank Centralny w komunikacie po posiedzeniu RPP.


9 mln dorosłych po pięćdziesiątce nie korzysta z Internetu

Ponad jedna czwarta społeczeństwa to osoby niekorzystające z Internetu. Eksperci podkreślają, że to nie tylko problem tych ludzi, lecz także całej gospodarki.


Google planuje komercyjne wykorzystanie dronów

Lider usług związanych z wyszukiwaniem i przetwarzaniem informacji zapowiedział, że uruchomi komercyjnie usługę dostaw towarów do klientów z wykorzystaniem dronów.


Firmy prowadzone przez kobiety są bardziej stabilne

Wciąż więcej mężczyzn niż kobiet prowadzi własny biznes, jednak to firmy prowadzone przez płeć piękną są w lepszej sytuacji.


BGK uruchamia „Kredyt na innowacje technologiczne”

Od 7 grudnia do 20 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o specjalny kredyt na innowacje technologiczne, który będzie częściowo spłacany przez BGK. Program skierowany jest do małych i średnich firm


Trybunał Konstytucyjny bada ustawę ogranczającą rolę OFE

Trybunał Konstytucyjny rozpoczął ocenę zgodności z Konstytucją wprowadzonych dwa lata temu zmian w systemie emerytalnym, ograniczających rolę Otwartych Funduszy Emerytalnych.


Google powróci do Chin

Google planuje poszerzyć swoją obecność w Chinach - oświadczył Eric Schmidt, prezes Google. Firma wycofała się z Chin w 2010 roku, po tym jak była zmuszana przez chińskie władze do cenzurowania wyników wyszukiwania


GUS: deflacja w październiku wyniosła 0,8

Deflacja w październiku w ujęciu rocznym wyniosła 0,8 proc.; W porównaniu z wrześniem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę