Aktualności


KNF zgodził się na zakup akcji Alior Banku przez PZU

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez PZU pakietu 25 proc. akcji Alior Banku.


RPP: Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej na wtorkowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej.


Wydaliśmy ponad 359 mld zł z funduszy Unijnych na lata 2007-2013

Od uruchomienia programów unijnych na lata 2007-2013 Polska wydała 359,8 mld zł, z czego dofinansowanie UE wyniosło 255,1 mld zł


9 państw unijnych chce mieć status wolnych od GMO

19 państw unijnych chce zastosowania klauzuli opt-out wobec uprawiania na ich terytorium genetycznie zmodyfikowanych roślin, dopuszczonych do wykorzystania w UE


NBP: w kolejnych miesiącach Polacy oczekują nieznacznego wzrostu cen

Polscy konsumenci przewidywali we wrześniu, że w kolejnych 12 miesiącach ceny wzrosną tylko nieznacznie - wynika z opublikowanych przez NBP danych o oczekiwaniach inflacyjnych konsumentów.


Premier Grecji potwierdza wolę kontynuowania reform

Wybrany ponownie na premiera Grecji Aleksis Cipras potwierdził wolę kontynuowania reform, co zadeklarował przed rozpoczynającą się w poniedziałek trzydniową debatą parlamentarną nad wotum zaufania dla jego rządu.


Wydatki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wzrosły o 23 proc.

Wydatki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wyniosły w I półroczu 2015 roku 237 mln zł, tj. o 23% więcej niż rok wcześniej, wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń


Udział polskich firm w przetargach ONZ to zledwie 0,01 proc.

Polskie firmy mogą uczestniczyć w przetargach ONZ o rocznej wartości ponad 17 mld USD. Dotychczasowy udział polskiego biznesu w zamówieniach Organizacji Narodów Zjednoczonych wynosi zaledwie 0,01 proc.; przetargi wygrały 43 firmy.


Sachs: Polska powinna teraz postawić na technologie i innowacje

Polska to przykład gospodarczego sukcesu, teraz powinna postawić na rozwój technologii i innowacji - powiedział w Sopocie dyrektor Instytutu Ziemi na Uniwersytecie Columbia Jeffrey Sachs, który współtworzył program polskiej transformacji po 1989 r.


Prywatyzacja PKP Intercity planowana w 2018 r.

Prywatyzację PKP Intercity za pośrednictwem giełdy planowana jest na rok 2018 r. - zapowiedział prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Wejście spółki na parkiet odbyłoby się z zachowaniem przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!