Aktualności


MIR: duże zainteresowanie wsparciem z Programu Polska Wschodnia

82 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 301,7 mln zł złożyli przedsiębiorcy w pierwszym konkursie organizowanym w Programie Polska Wschodnia. Budżet w tej puli programu to 80 mln złotych.


Reforma OFE zgodna z Konstytucją

Ubiegłoroczna reforma systemu emerytalnego, na mocy której 51,5 proc. aktywów OFE została przenieziona do ZUS była zgodna z Konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.


Firmy z polskich klastrów liczą na unijne wsparcie innowacji

Ponad miliard złotych europejskiego wsparcia otrzymały w ubiegłych latach firmy zrzeszone w Związku Klastrów Polskich. W obecnej perspektywie budżetowej na lata 2014–2020, liczą na znacznie więcej.


RPP: stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - poinformował Bank Centralny w komunikacie po posiedzeniu RPP.


9 mln dorosłych po pięćdziesiątce nie korzysta z Internetu

Ponad jedna czwarta społeczeństwa to osoby niekorzystające z Internetu. Eksperci podkreślają, że to nie tylko problem tych ludzi, lecz także całej gospodarki.


Google planuje komercyjne wykorzystanie dronów

Lider usług związanych z wyszukiwaniem i przetwarzaniem informacji zapowiedział, że uruchomi komercyjnie usługę dostaw towarów do klientów z wykorzystaniem dronów.


Firmy prowadzone przez kobiety są bardziej stabilne

Wciąż więcej mężczyzn niż kobiet prowadzi własny biznes, jednak to firmy prowadzone przez płeć piękną są w lepszej sytuacji.


BGK uruchamia „Kredyt na innowacje technologiczne”

Od 7 grudnia do 20 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o specjalny kredyt na innowacje technologiczne, który będzie częściowo spłacany przez BGK. Program skierowany jest do małych i średnich firm


Trybunał Konstytucyjny bada ustawę ogranczającą rolę OFE

Trybunał Konstytucyjny rozpoczął ocenę zgodności z Konstytucją wprowadzonych dwa lata temu zmian w systemie emerytalnym, ograniczających rolę Otwartych Funduszy Emerytalnych.


Google powróci do Chin

Google planuje poszerzyć swoją obecność w Chinach - oświadczył Eric Schmidt, prezes Google. Firma wycofała się z Chin w 2010 roku, po tym jak była zmuszana przez chińskie władze do cenzurowania wyników wyszukiwania


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!