Aktualności


92 proc. Polaków korzysta z komórek

Polacy stają się coraz bardziej mobilni. Jak wynika z danych UKE, z telefonów komórkowych korzysta 92 proc. społeczeństwa, podczas gdy ze stacjonarnych 24 proc.


Jak skutecznie wypromować firmę?

O tym, jak istotne znaczenie ma promocja przedsiębiorstwa, świadczą rosnące z roku na rok nakłady ponoszone na reklamę. Obecność marki w świadomości odbiorców jest jednym z warunków sukcesu. Jednak jego podstawę stanowi odpowiednia strategia poprzedzona analizą rynku. W tym zakresie pomocą może służyć partner biznesowy, który z racji doświadczenia i posiadania odpowiednich narzędzi będzie w stanie skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.


Start-upy naukowe mają największy potencjał wzrostu

Projekty badawczo-rozwojowe są zwykle bardziej kapitałochłonne, a również trudniejsze do weryfikacji pod kątem rynkowym.


GUS: po 10 misiącach eksport wzrósł o 6,7 proc., import 3,2 proc.

W ciągu dziesięciu miesięcy 2015 r. polski eksport zwiększył się o 6,7 proc. a import do naszego kraju o 3,2 proc. - informuje GUS


Polska chce przyciągać turystów z Azji i Ameryki Północnej

Branża turystyczna zamierza w przyszłym roku skoncentrować się na promocji na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Polska Organizacja Turystyczna chce silnie promować turystykę medyczną, SPA i wellness.


MR: Wzrost PKB w 2015 wyniesie 3,6 proc.

Wzrost gospodarczy przyspieszy w tym roku do 3,6 proc. z 3,3 proc. w roku ubiegłym - prognozuje Ministerstwo Rozwoju


Polacy szukają prezentów świątecznych w mediach społecznościowych

Polacy coraz częściej pomysłów na świąteczne prezenty szukają w internecie. Tylko w pierwszym tygodniu grudnia Instytut Monitorowania Mediów doliczył się 4,5 tys. publikacji na ten temat.


Współpraca z biznesem to szansa na komercjalizację badań naukowych

W latach 2007–2013 z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka sfinansowano 168 projektów infrastruktury badawczej, a kwota wsparcia wyniosła 6,8 mld zł.


Ponad połowa Polaków stresuje się w pracy

Strach przed zwolnieniem, niskie wynagrodzenia, konflikty ze współpracownikami, brak umiejętności efektywnego komunikowania się z innymi i niewłaściwe odżywianie – to najczęstsze przyczyny stresu w miejscu pracy.


W grudniu sprzedaż detaliczna rośnie o 20 proc.

W okresie przedświątecznym sprzedaż detaliczna jest o jedną piątą większa niż w listopadzie. Lepiej sprzedaje się żywność, napoje i kosmetyki. Sprzyjają temu banki, które oferują korzystne kredyty.


MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę