Aktualności


ZPP ze statusem organizacji reprezentatywnej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie uzyskał status organizacji reprezentatywnej i jest gotowy przystąpić do Rady Dialogu Społecznego.


Crowdfunding obrasta w piórka

W 2018 r. wartość rynku finansowania społecznościowego w Polsce wzrośnie aż o 254 proc. – przewiduje serwis Zrzutka.pl. Oznacza to, że przekroczy ona 500 mln zł. W 2017 r. wartość ta wyniosła o wiele mniej, bo 200 mln zł.


Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

Od 3 kwietnia finansiści mogą aplikować do XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu, zostanie też przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW.


Znamy finalistów konkursu GMC Poland 2017–2018

Zakończył się II etap rywalizacji 18. polskiej edycji największego konkursu na bazie symulacji biznesowej.


XIII konferencja Coface Country Risk za nami

21 marca w Warszawie odbyła się XIII konferencja Coface Country Risk poświęcona ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Inspiracją tegorocznego tematu przewodniego była poprawiająca się sytuacja polskich przedsiębiorstw, którym sprzyja otoczenie makroekonomiczne, a które mimo to nadal muszą mierzyć się z wieloma trudnościami.


Benefits Festival

26 kwietnia w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Benefits Festival, czyli spotkania dostawców benefitów pracowniczych z osobami odpowiedzialnymi za politykę benefitową w firmach.


Za nami V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

20 marca zakończył się w Poznaniu dwudniowy Kongres Firm Rodzinnych. Tematem tegorocznej edycji była moc drzewa genealogicznego – siła relacji rodzin biznesowych. Zaproszeni prelegenci oraz uczestnicy rozmawiali o sile wartości będących podstawą tworzenia mechanizmów ładu rodzinnego dla zapewnienia długowieczności firm rodzinnych.


O strategiach marketingu online podczas IAB Internet Week

Jaka część reklam naszej marki jest widoczna? Jak bronić się przed botami i innymi zagrożeniami? Jak planować i efektywnie prowadzić kampanie z udziałem influencerów? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci branży marketingu internetowego podczas IAB Internet Week, który 9–13 kwietnia odbędzie się w Warszawie.


Krakowski Dialog Cyfrowy

Organizowany przez e-Izbę, we współpracy z Różą Thun, Krakowski Dialog Cyfrowy to cykl spotkań, których celem jest wymiana idei i informacji dotyczących tego, jak kształtuje się legislacja europejska w kontekście e-commerce. Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia w Pauza in Garden w Krakowie.


Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się przełomowo. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!