Aktualności


Forum Leasingu 2018

14–15 marca 2018 roku w Sound Garden Hotel w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Forum Leasingu. Jego tematem przewodnim będzie wpływ ekosystemu na rynek leasingu w Polsce i za granicą. Strategicznymi partnerami wydarzenia są Europejski Fundusz Leasingowy SA oraz Dekra.


Raport ECM Insights 2017

Rozproszenie informacji, zróżnicowanie systemów do zarządzania nimi oraz powstające przez to silosy informacyjne stanowią wyzwanie dla 75 proc. korporacji, które wzięły udział w serii badań ECM Insights 2017. Firmy najmocniej odczuwają niedociągnięcia w zakresie szybkości wymiany informacji oraz bezpieczeństwa współpracy między działami firmy.


Faktoring wraca do łask

W trzech pierwszych kwartałach 2017 r. rynek faktoringu wzrósł w Polsce o ponad 17,3 proc. r.d.r. Po przejściowym wyhamowaniu tempo jego przyrastania wróciło do solidnej średniej długoterminowej.


Wielkie kodowanie na start Imagine Cup 2018

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja olimpiady technologicznej i konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o znaczącym potencjale.


GPW ogłosiła nowy skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie

W tegorocznej edycji Respect Index znalazła się rekordowa liczba 28 spółek, w tym trzy nowe: Agora, Inter Cars i mBank oraz dwie powracające: Bank Ochrony Środowiska i Jastrzębska Spółka Węglowa.


MIT Enterprise Forum Poland uruchamia akcelerację dla firm z Dolnego Śląska

Jeden z największych w kraju akceleratorów dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland – łączy siły z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi z Wrocławia. Celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych z Dolnego Śląska oraz stworzenie ekosystemu startupowego bazującego na potencjale regionu.


25 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna akcelerację w ramach Bridge to MassChallenge Warsaw

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu będącego odsłoną jednego z największych na świecie akceleratorów dla startupów – MassChallenge.


The Heart uruchamia program Real Estate Tech

Europejskie centrum współpracy korporacji i startupów The Heart uruchamia międzynarodowy program Real Estate Tech. Inicjatywa, której partnerami są JLL, EY i Ghelamco, ma na celu połączenie młodych firm zmieniających rynek nieruchomości komercyjnych oraz dużych przedsiębiorstw działających w tym obszarze.


Polskie firmy nie wykorzystują możliwości zbiorów danych

Tylko 6 proc. firm z Polski analizuje duże zbiory informacji – wnika z badań Komisji Europejskiej. W UE gorzej jest pod tym względem tylko na Cyprze.


Przedsiębiorcy pełni optymizmu

Gospodarki Francji i Niemiec są w najlepszej kondycji od ponad sześciu lat. W Polsce PMI, czyli wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym, nieznacznie spadł w październiku, w stosunku do poprzedniego miesiąca, i wyniósł 53,4, ale przedsiębiorcy są pełni optymizmu – wynika z cyklicznego badania firmy Markit.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!