Aktualności


Zatrudnianie pracowników to wyzwanie. Polska na szczycie rankingu

Są dwa kraje w Europie, w których najtrudniej pracodawcom dotrzymać przestrzegania przepisów związanych z zatrudnianiem pracowników. To Grecja i Polska. Wszystko przez największą złożoność przepisów w tym zakresie.


UOKiK postawi na walkę z nieprawidłowościami na rynku rolno-spożywczym

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zamierza "odpuścić" firmom z branży rolno-spożywczej, które łamią przepisy. UOKiK będzie kontynował kontrole i prowadzi postępowania przeciwko największym sieciom handlowym w związku z tzw. przewagą kontraktową.


Mobilne sklepy rosną w siłę 

„Abc na kołach”, rozwijana przez Grupę Eurocash sieć agencyjna prowadząca mobilną sprzedaż produktów FMCG w małych miejscowościach i wsiach w Polsce, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych, dynamicznie się powiększa. Jeszcze w 2018 roku posiadała zaledwie 33 mobilne sklepy, a aktualnie ma ich już 100.


Hotele w Polsce. Kto w nich nocuje? Raport

Już co drugi Polak co najmniej raz w roku korzysta z oferty hotelowej na terenie naszego kraju – wynika z badania zleconego przez CBRE. Na nocleg w hotelu zdecydowanie częściej decydujemy się prywatnie niż służbowo, stąd średnia długość pobytu to zwykle 2-3 noce, czyli weekendowy odpoczynek.


Weź udział w DIMAQ DAY i poszerz kompetencje w obszarze digital marketingu

DIMAQ DAY to wydarzenie, podczas którego kompleksowo pokażemy najskuteczniejsze obecnie możliwości promocji online dla Twojej firmy. Podczas dwunastu praktycznych wystąpień dowiesz się m.in. jak tworzyć kreatywny content w kanałach social media, jak planować skuteczne kampanie digitalowe, a także na czym polega programmatic i automatyzacja w SEM. Konferencja odbędzie się już na początku marca aż w trzech miastach. Zapraszamy!


Mastercard ogłasza otwarcie europejskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa 

Mastercard zapowiedział otwarcie swojego pierwszego europejskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Będzie to nowoczesny obiekt, wspierający współpracę podmiotów z sektora publicznego i prywatnego oraz organów regulacyjnych w celu zwiększania odporności przedsiębiorstw z całej Europy na cyberzagrożenia.


Polskie firmy nie wiedzą, jak prowadzić CSR

Polskie firmy z sektora MŚP, które chcą angażować się w działania CSR, z jednej strony obawiają się barier, z drugiej widzą wymierne korzyści z ich realizacji. Podium trudności, jakie napotykają, tworzą brak wiedzy (71 proc.), środków finansowych (69 proc.) i czasu (50 proc.).


Satelity pomogą wyżywić ludzkość?

Z powodu zmian klimatycznych wkrótce może zabraknąć żywności. Pomogą nowe technologie i zaawansowane dane z obserwacji Ziemi?


Przed nami 11 edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG

25-26 lutego br. w Jachrance odbędzie się XI Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG, Spotkanie skoncentrowane będzie na omówieniu najważniejszych wyzwań legislacyjnych, z którymi muszą zmierzyć się działy prawne spółek giełdowych. Zostanie ponownie przeprowadzona symulacja Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy „Zwykłej Spółki SA”.


Zakaz handlu w niedziele nie wpłynął na odwiedzalność centrów handlowych

Aż 2 na 3 Polaków przyznaje, że zakaz handlu w niedzielę nie wpłynął na częstotliwość ich odwiedzin centrów handlowych, jedynie przesunął dzień zakupów.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?