Aktualności


Warszawa europejskim prymusem w budowie elastycznych powierzchni biurowych

W ciągu dwóch najbliższych lat w Warszawie powstanie aż 18,6 tys. stanowisk pracy do wynajęcia, a powierzchnia co-workingowa prawie się podwoi – wynika z raportu CBRE „Rynek biur elastycznych w Polsce 2019”. Już teraz, w stolicy udział powierzchni elastycznej w łącznym zasobie biurowym wynosi aż 2,5 proc. To oznacza, że Warszawa przegoniła m.in. Barcelonę (biura elastyczne to 2 proc. zasobów) czy Berlin (1,8 proc.). Eksperci CBRE wskazują, że znaczenie elastycznych powierzchni biurowych będzie rosnąć, a obecność na polskim rynku dużych marek, jak WeWork, tylko umocni ten trend.


Finansowanie faktur w Polsce ma już 25 lat!

Finansowanie faktur w Polsce ma już 25 lat!


Ukraińcy uciekną do Niemiec? Nie ma powodów do obaw!

Od tygodni straszeni jesteśmy masową emigracją ukraińskich pracowników do Niemiec w związku z uchwaleniem nowego prawodawstwa, które znacznie ułatwia podjęcie pracy za nasza zachodnią granicą. Czy faktycznie czeka nas wkrótce poważne wyzwanie i brak rąk do pracy?


Dynatrace będzie refundował dojazdy do pracy

Firma Dynatrace z Gdańska uruchamia nowy, ekologiczny projekt. Lider branży Software Inteligence tym razem kieruje przekaz do swoich pracowników, wprowadzając program EcoMode. W ramach niego firma zrefunduje „ekologiczny dojazd” do pracy – środek transportu dowolny, byle nie był to samochód.


Żabka zapowiada otwarcie sklepu nr 6000

Mijają trzy lata od uruchomienia pierwszego sklepu Żabka w nowym formacie. Jest to jeden z największych remodelingów w skali Europy, którego zakończenie planowane jest już w II połowie 2020 roku. Do końca roku sieć będzie liczyć 6000 sklepów.


Organizacje przedsiębiorców piszą do premiera o utrzymanie limitu składek ZUS

55 organizacji pracodawców zaapelowały do premiera Mateusza Morawieckiego o utrzymanie limitu składek na ZUS. Jest to odpowiedź na zakładane w projekcie budżetu na 2020 r. zniesienie tej granicy.


Mocny wzrost inwestycji w Katowicach

Analitycy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wskazują, że na katowickim rynku biurowym znajduje się blisko 70 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budowie. Wśród sześciu realizowanych obecnie projektów największą inwestycją jest Face2Face Business Campus składający się z dwóch faz o łącznej powierzchni 46 800 mkw.


Google i Polski Fundusz Rozwoju szukają kandydatów do zakładania startupów

Ponad 5000 przeszkolonych osób w całej Polsce, 300 nowych start-upów oraz innowacyjnych projektów - to cele jakie stawiają sobie Google i Polski Fundusz Rozwoju w kolejnej edycji programu Projektanci Innowacji PFR. Mają w tym pomóc warsztaty z kreatywnego myślenia i prototypowania nowatorskich rozwiązań metodą design thinking.


TSUE: Spłaciłeś kredyt przed terminem? Należy się zwrot pieniędzy!

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że przy przedterminowej spłacie kredytu, bank musi oddać proporcjonalnie obniżone wszystkie dodatkowo poniesione koszty. To ważna informacja dla wszystkich, którzy mieli bądź mają kredyty.


Sektor IT najbardziej aktywny w Krakowie

Firmy z sektora IT aktywnie poszukują nowych biur w Krakowie. Jak wynika z analiz ekspertów, w I półroczu br. to właśnie ten sektor najczęściej wynajmował powierzchnie dla pracowników.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty