Aktualności


PKO BP rusza z nową strategią

PKO Bank Polski zaktualizował strategię „Wspieramy rozwój Polski i Polaków”. Celem banku jest jeszcze mocniejsze wejście w strefę cyfrową.


Apsys Polska rozszerza działalność o rynek powierzchni biurowych

Apsys Polska, firma zarządzająca niemal 1 000 000 mkw. powierzchni w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce, poszerza dotychczasowy zakres swoich kompetencji. Firma zamierza dostarczyć nową wartość na rynku usług zarządczych w sektorze obiektów biurowych. W tym celu powołała nowy Dział Office Management, który uzupełni ofertę biznesową firmy.


Branże, w których najtrudniej o pracowników. Lista TOP 10

Firmy walczą już nie tylko o programistów, księgowych, finansistów i prawników, ale także szeregowych pracowników fizycznych. Dla kandydatów oznacza to jedno - okazję na lepsze warunki i wyższe wynagrodzenia.


Jak zbudować stały związek z pracownikiem?

Pracodawcy prześcigają się w zaskakiwaniu pracowników benefitowymi prezentami nazywając je dbaniem o wellbeing pracownika. Tymczasem – analogicznie do życia prywatnego - obdarowywanie wymarzonej kobiety drogimi prezentami celem zatrzymania jej przy sobie nie wystarczy by zbudować z nią dojrzałą relację i długotrwały związek. Gdy brak jest zdrowych fundamentów, a w percepcji pracowników firma nie zasługuje na zaufanie i szacunek, prezenty mogą odnieść efekt odwrotny do zamierzonego.


Coraz więcej kobiet w zarządach firm. Polska bez powodów do dumy

Odsetek kobiet w zarządach firm na całym świecie rośnie, lecz problem parytetu płci w biznesie nadal nie został rozwiązany. Z szóstej edycji raportu „Women in the Boardroom: A Global Perspective”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że kobiety zajmują o 1,9 proc. więcej stanowisk w zarządach niż w 2017 roku.


Coraz mniej wolnych biur pod wynajem w Warszawie

W Warszawie wskaźnik pustostanów powierzchni biurowych wyniósł w III kwartale br. 8,2 proc. i był najniższym odnotowanym od ponad 7 lat - wynika z badań firmy Cresa.


Wystartował pierwszy w Polsce Carrefour Bio

Sieć Carrefour wprowadza do Polski nowy format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Pierwszy w kraju sklep Carrefour BIO otwarty zostanie 15 listopada br. w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i będzie 900 sklepem sieci w Polsce.


Mocny wzrost wyników PZU. Firma szykuje nowe projekty

Pierwsze trzy kwartały 2019 roku przejdą do historii PZU jako rekordowe pod względem sprzedaży, która wyniosła 17,5 mld zł. Równocześnie wynik netto z działalności ubezpieczeniowej po trzech kwartałach na poziomie 1,99 mld zł jest najlepszy od pięciu lat. Z rentownością na kapitale na poziomie 23,7 proc. spółka osiągnęła jeden z najlepszych kwartalnych wyników w swojej historii.


PiS złożył projekt ustawy likwidującej 30-krotność składek na ZUS

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła 13 listopada projekt ustawy, która zakłada zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Nowe prawo miałoby wejść w życie już w 2020 roku.


Taksówka jak Uber. Cenę przejazdu poznasz przed podróżą

Firma iTaxi uruchomiła nową wersję aplikacji. Znalazły się w niej nowe funkcjonalności, jak np. znane z takich aplikacji jak Uber czy Bolt określenie ceny podróży jeszcze przed jej rozpoczęciem.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?