Aktualności


Kondycja polskiego rynku handlowego [RAPORT]

Według prognoz analityków GfK w bieżącym roku, w 27 krajach Unii Europejskiej w handlu detalicznym wystąpi nominalny wzrost obrotów o 2,0 proc. Największe wzrosty prognozowane są w Rumuni i na Litwie. W Polsce prognozowany jest wzrost o 3,9 proc. - wynika z nowego badania GfK European Retail Study.


Gig economy podbija świat

Coraz rzadziej praca polegająca na realizowaniu drobnych projektów, tzw. gigów, kojarzy się z dorywczym zarobkiem. Dla wielu osób staje się podstawową formą utrzymania, a dla firm, np. tych opartych na crowdsourcingu – sposobem szybkiego rozwoju.


Tesco pozbywa się pięciu nieruchomości

Dwie spółki: Snowfich 19 oraz Zodiac złożyły do UOKiK wniosek o zatwierdzenie koncentracji polegającej na przejęciu pięciu nieruchomości należących do Tesco.


Estonia z biznesową wizytą w Warszawie

W środę 29 maja w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbyła się konferencja „Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market”. Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć lub zwiększyć swoją obecność na rynku estońskim, ale również na skandynawskich rynkach.


Gorsze nastroje małych i średnich przedsiębiorców

Po wyraźnej poprawie nastrojów MŚP w ubiegłym kwartale, optymizm sektora się pogorszył - wynika z Barometru EFL.


UOKiK karze deweloperów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w październiku 2018 r. wszczął postępowanie przeciw poznańskiej spółce 3DOM. Deweloper realizował inwestycję Strzeszyn Park przy ul. Fieldorfa w Poznaniu. Wątpliwości wzbudziły postanowienia wzorca umowy, które proponował klientom.


Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Aż 78 proc. Millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego w erze ogromnej konkurencji na rynku pracy, komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem.


Żabka rozpoczyna dostawy za pomocą samochodów elektrycznych

Żabka Polska testuje dostawczy samochód elektryczny przekazany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Sieć chce sprawdzić, jak podczas codziennych dostaw do poznańskich sklepów sprawdza się w pełni elektryczny e-Crafter.


KNF: Proces oferowania PPK ma być transparentny

Proces oferowania PPK ma być prowadzony transparentnie i nie może prowadzić do podejrzeń o nadużycia- powiedział podczas spotkania z osobami reprezentującymi firmy tworzące PPK Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego KNF odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym.


Rewolucja w wynagrodzeniach? Powstaje system wypłaty zaliczek

Polsko-brytyjski fintech Symmetrical udostępnił platformę dla pracowników i pracodawców, dzięki której możliwa będzie wcześniejsza wypłata wynagrodzenia, proporcjonalnie do liczby przepracowanych dni. System umożliwia też wypłatę tanich pożyczek pod zastaw pensji.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty