Koronakryzys


Mnożą się konflikty w galeriach handlowych. Trwa ostra walka o pieniądze

Mnożą się konflikty między najemcami a galeriami handlowymi. Ustawodawca w specustawie podjął próbę ochrony obu stron umów najmu przed negatywnymi konsekwencjami zakazu handlu, ale praktyka pokazuje, że sytuacje wymykają się jednoznacznej klasyfikacji.


Obowiązkowa dematerializacja akcji w spółkach odroczona

Obowiązkowa dematerializacja akcji w niepublicznych spółkach akcyjnych, która znalazła się w tarczy 3.0, została przesunięta o trzy miesiące, do 30 września br.


Rząd odmrozi kolejne sektory gospodarki. Trwają przygotowania wytycznych dla branż

Ministerstwo Rozwoju szykuje się do wprowadzenia 4. etapu odmrażania gospodarki. W tym celu rozpoczęto konsultacje społeczne z branżami, które wciąż nie mogą normalnie pracować. Prawdopodobny termin otwarcia biznesów to początek czerwca.


Pożyczki dla przedsiębiorców bez wniosków o umorzenia? Jest wniosek do Minister Rozwoju

Pożyczki dla przedsiębiorców przewidziane w przepisach uchwalonych w ramach tarcz antykryzysowych mogą być umorzone po spełnieniu kilku warunków. Przedsiębiorcy o takie umorzenie muszą się jednak postarać. Rzecznik MŚP wnioskuje o zwolnienie z obowiązku składania wniosków, które są podstawą do "odpuszczenia" zwrotu pieniędzy.


Powrót do biura? Nowe zasady w miejscach pracy

Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z Covid-19 skłania wielu pracodawców do szukania rozwiązań, które pozwoliłyby na bezpieczny powrót pracowników do biura. Wciąż obowiązujące wytyczne dotyczące zachowania dystansu społecznego rodzą jednak liczne pytania dotyczące procedur, jakie należy wprowadzić w środowisku pracy.


Świadczenia postojowe. Nowe objaśnienia prawne od Ministerstwa

Rzecznik MŚP otrzymał wydane przez MRPiPS objaśnienia prawne w zakresie możliwości skorzystania ze świadczenia postojowego przez przedsiębiorców oraz osoby wykonujące umowy cywilnoprawne.


Polacy coraz bardziej skłonni do wydawania pieniędzy. Poprawiają się nastroje konsumenckie

Majowe dane o koniunkturze konsumenckiej wskazują na lekką poprawę nastrojów konsumentów indywidualnych we wszystkich analizowanych przez GUS obszarach - komentuje Sonia Buchholtz, ekspertka Konfederacji Lewiatan.


Kolejna odsłona tarczy antykryzysowej. Znamy szczegóły nadchodzących zmian w prawie

Ochrona firm przed przejęciami, dopłaty z budżetu państwa do oprocentowania kredytów bankowych dla firm czy łatwiejszy dostęp do wakacji kredytowych to tylko kilka z nowych rozwiązań proponowanych przez rząd w ramach walki z kryzysem.


Mocny wzrost bezrobocia, duży spadek pensji. Załamanie na rynku pracy w kwietniu

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu spadło o 2,4 proc. w porównaniu do marca. Oznacza to, że pracę straciło nawet 153 tys. osób - wynika z nowego raportu GUS.


Bezpłatny przewodnik po Tarczy 3.0. Jak uzyskać pomoc?

Doradcy podatkowy zrzeszeni w KIDP przygotowali bezpłatny informator dla przedsiębiorców na temat tarczy antykryzysowej 3.0. Dokument publikujemy na stronie mycompanypolska.pl.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]