Motoryzacja


Orlen idzie w wyścigi

Orlen Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii DTM. Głównym sponsorem nowej stajni będzie Orlen Deutschland, a za kierownicą samochodu BMW M4 DTM zasiądzie zawodnik Orlen Team, Robert Kubica. DTM to kolejny obok zaangażowania w Formułę 1 element promocji marki Orlen na globalnym rynku.


Robert Antczak nowym dyrektorem generalnym w Arval Service Lease Polska

Od 1 grudnia funkcję dyrektora generalnego Arval Service Lease Polska pełni Robert Antczak. Wiadomość ta została ogłoszona podczas listopadowej Gali z okazji 20-lecia istnienia Arval w Polsce przez dotychczasowego dyrektora generalnego – Grzegorza Szymańskiego, który awansował na stanowisko Regional Manager of Central Europe.


Elektromobilność szansą rozwojową dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego

Dynamiczny rozwój rynku pojazdów elektrycznych to szansa na przyciągnięcie do Polski inwestycji w modernizację istniejących i budowę nowych fabryki samochodów i części – uważają analitycy Banku Pekao S.A. Ich zdaniem około połowa polskiego rynku produkcji części powinna liczyć się z koniecznością stopniowej, ale gruntownej zmiany warunków funkcjonowania w związku z postępującą elektryfikacją aut.


Floty w firmach idą w kierunku elektromobilności. Raport

Wyniki badań wskazują na dobrą kondycję i perspektywy branży oraz główne kierunki zmian: elektryfikację flot i zmianę podejścia do mobilności - to jeden z wniosków raportu dot. stanu branży CFM przygotowanego przez Arval Service Lease Polska.


Rozstanie Krotoskiego i Cichego. Powstaje nowy podmiot w branży moto

Grupa Krotoski to nowy podmiot na rynku moto, który powstał na bazie znanej marki Krotoski i Cichy. Na czele zarządu stanęli Maciej Foczpański oraz Piotr Wnękowski.


Škoda – pierwsza w Polsce reklama na żywo

6 października marka Škoda wyprodukowała i wyemitowała na żywo reklamę „Nowa Bovska Fabia”. 60-sekundowy materiał, zrealizowany w jednym ujęciu, promował wprowadzenie do sprzedaży nowej Fabii.


Bogusław Głód nowym prezesem Ford Polska

Dotychczasowy prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, Adam Kołodziejczyk, po blisko 18 latach pracy zdecydował się przejść na emeryturę. Jego miejsce na stanowisku szefa firmy zajął Bogusław Głód.


Maxus – elektryczny dostawczak

W ubiegłym tygodniu Hitachi Capital Polska oraz Planet Car Lease zaprezentowały pierwszy elektryczny samochód dostawczy w Polsce – Maxus EV 80 firmy SAIC Motor.


Nowy Opel Combo Life zawitał do Warszawy

W Warszawie zaprezentowano tegoroczną nowość marki Opel – rodzinny kombivan Combo Life. Polska premiera była jedną z pierwszych w Europie. Do salonów auto trafi jesienią.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]