Motoryzacja


Orlen idzie w wyścigi

Orlen Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii DTM. Głównym sponsorem nowej stajni będzie Orlen Deutschland, a za kierownicą samochodu BMW M4 DTM zasiądzie zawodnik Orlen Team, Robert Kubica. DTM to kolejny obok zaangażowania w Formułę 1 element promocji marki Orlen na globalnym rynku.


Robert Antczak nowym dyrektorem generalnym w Arval Service Lease Polska

Od 1 grudnia funkcję dyrektora generalnego Arval Service Lease Polska pełni Robert Antczak. Wiadomość ta została ogłoszona podczas listopadowej Gali z okazji 20-lecia istnienia Arval w Polsce przez dotychczasowego dyrektora generalnego – Grzegorza Szymańskiego, który awansował na stanowisko Regional Manager of Central Europe.


Elektromobilność szansą rozwojową dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego

Dynamiczny rozwój rynku pojazdów elektrycznych to szansa na przyciągnięcie do Polski inwestycji w modernizację istniejących i budowę nowych fabryki samochodów i części – uważają analitycy Banku Pekao S.A. Ich zdaniem około połowa polskiego rynku produkcji części powinna liczyć się z koniecznością stopniowej, ale gruntownej zmiany warunków funkcjonowania w związku z postępującą elektryfikacją aut.


Floty w firmach idą w kierunku elektromobilności. Raport

Wyniki badań wskazują na dobrą kondycję i perspektywy branży oraz główne kierunki zmian: elektryfikację flot i zmianę podejścia do mobilności - to jeden z wniosków raportu dot. stanu branży CFM przygotowanego przez Arval Service Lease Polska.


Rozstanie Krotoskiego i Cichego. Powstaje nowy podmiot w branży moto

Grupa Krotoski to nowy podmiot na rynku moto, który powstał na bazie znanej marki Krotoski i Cichy. Na czele zarządu stanęli Maciej Foczpański oraz Piotr Wnękowski.


Škoda – pierwsza w Polsce reklama na żywo

6 października marka Škoda wyprodukowała i wyemitowała na żywo reklamę „Nowa Bovska Fabia”. 60-sekundowy materiał, zrealizowany w jednym ujęciu, promował wprowadzenie do sprzedaży nowej Fabii.


Bogusław Głód nowym prezesem Ford Polska

Dotychczasowy prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, Adam Kołodziejczyk, po blisko 18 latach pracy zdecydował się przejść na emeryturę. Jego miejsce na stanowisku szefa firmy zajął Bogusław Głód.


Maxus – elektryczny dostawczak

W ubiegłym tygodniu Hitachi Capital Polska oraz Planet Car Lease zaprezentowały pierwszy elektryczny samochód dostawczy w Polsce – Maxus EV 80 firmy SAIC Motor.


Nowy Opel Combo Life zawitał do Warszawy

W Warszawie zaprezentowano tegoroczną nowość marki Opel – rodzinny kombivan Combo Life. Polska premiera była jedną z pierwszych w Europie. Do salonów auto trafi jesienią.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?