Pierwszy biznes


Nowy program dla przedsiębiorczych kobiet

Polska znajduje się wśród tych państw europejskich, w których najszybciej rośnie przedsiębiorczość wśród kobiet. I to właśnie do nich skierowany jest program przygotowany przez BZ WBK Leasing.


Daj się zauważyć

Przetestowaliśmy, czy nasz pomysł na firmę, a zwłaszcza na jej ofertę, ma szansę zainteresować klientów, mamy przemyślany model biznesowy, ustaliliśmy, kto należy do naszej grupy docelowej. Pora dać się zauważyć na rynku.


Wybieramy lokal

Kupić czy wynająć? No i gdzie? I czy w ogóle trzeba mieć lokal „na pełen etat”? Radzimy, czym się tu kierować, jaki jest wybór i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.


„Leasing Index” – wyniki badań leasingu w Polsce

Z badań „Leasing Index” przeprowadzonych przez PMR Research na zlecenie BZ WBK Leasing wynika, że korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje 36 proc. polskich przedsiębiorstw segmentu MSP.


Kredyt czy leasing – zalety i wady rozwiązań

Podejmując decyzję o zakupie środka trwałego, warto zadać sobie pytanie, w jaki sposób powinniśmy taki zakup sfinansować. Przy analizie – kredyt czy leasing – należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka kryteriów, istotnych z punktu widzenia prowadzonego biznesu.


Samodzielna księgowość czy jednak nie?

Gdy firma dopiero startuje, można całą jej księgowość robić samodzielnie, korzystając choćby z odpowiedniego oprogramowania dostępnego online. Ale czy zawsze warto? No i kiedy lepiej powierzyć to profesjonalistom?


Skąd wziąć pieniądze

Idziemy „na swoje”, ale problemem są pieniądze czy raczej ich brak. Jakie ewentualne źródła finansowania mogą wziąć pod uwagę ci, którzy właśnie założyli pierwszy biznes (albo się do tego przymierzają)?


Planujemy budżet – rzetelnie i przyjemnie

Postanawiamy „iść na swoje”. Opowiadamy o naszym pomyśle, snujemy piękne plany, czytamy, jak udało się osiągnąć sukces wielkim i bogatym. Ale wzdragamy się przed analizą finansową naszego przedsięwzięcia. Za matematyką nie przepadamy, a zaawansowane funkcje Excela to jakaś czarna magia. Ekspert na pewno zrobi to lepiej... Nie!


Piszemy biznesplan

Jeśli zdecydujemy się szukać na zewnątrz dofinansowania dla naszej młodej firmy, będziemy najczęściej potrzebować pełnowymiarowego biznesplanu. Oto, jak go napisać – w siedmiu krokach.


Szukamy współpracowników

To, kogo i jak szybko u siebie zatrudnimy, z pewnością zaważy na powodzeniu naszego raczkującego biznesu. Jak szukać właściwych ludzi do zespołu, jak rozmawiać z kandydatami, co im możemy zaoferować, chociaż dopiero startujemy?


MyCompany Polska 12/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!