Prawo


PiS wycofuje się z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS?

PiS wycofało się z planów likwidacji limitów 30-krotności składek na ZUS - powiedział w programie Tlit_WP Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.


Rząd odkrywa karty w sprawie zmian w ZUS-ie! [WYLICZENIA]

Mali przedsiębiorcy będą mogli płacić niższe stawki ZUS - wynika z projektu ustawy opublikowanego przez Rządowe Centrum Legislacji. Chodzi o nowe przepisy, które podczas kampanii wyborczej wywołały duże kontrowersje.


Sposób na niższe pensje w firmie? Zaangażowanie w akcje społeczne! [BADANIE]

28 proc. badanych zgodziłoby się na obniżenie wynagrodzenia o 10 proc., jeśli pracowałoby dla firmy, która angażuje się w pomoc w przeciwdziałaniu problemom społecznym - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Ricoh przez Arup.


Założenie firmy za granicą? TMF Group uruchamia nową usługę

Do końca roku firmy działające w Polsce mogą uruchomić i prowadzić swój zagraniczny oddział przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS. Nową usługę wprowadziła firma TMF Group.


10 tys. firm ustanowiło zarządców sukcesyjnych

Ponad 10 tys. zarządców sukcesyjnych było na koniec września tego roku wpisanych do CEIDG - wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorzczości i Technologii. Oznacza to, że tyle firm dostało szansę na przetrwanie, na wypadek śmierci swojego właściciela.


Co oznacza wyrok TSUE w sprawie frankowiczów?

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczący kredytów frankowych nie jest jednoznacznie korzystny dla frankowiczów. Nie oznacza np. automatycznego przewalutowania kredytów, jednak ma znaczenie dla postępowań sądowych oraz konsumentów, których umowy zawierają klauzule niedozwolone.


UOKiK nałożył wielomilionową karę za wykorzystywanie przewagi kontraktowej

UOKiK nałożył karę w wysokości ponad 8,3 mln zł na T.B. Fruit Polska. Inny przetwórca – Rauch Polska – uniknął sankcji, ponieważ zmieni swoje praktyki. Dotychczas urząd wydał sześć decyzji, ale w toku jest kolejnych 7 postępowań.


Jeremi Mordasiewicz: Wprowadźmy zmiany w CIT by pomóc przedsiębiorcom! [TYLKO U NAS]

Polscy politycy powinni zająć się zmianami w podatku CIT. Chodzi m.in. o zwolnienie z podatku części zysku pozostającej w przedsiębiorstwie i służącej jego rozwojowi - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Jeremi Mordasiewicz, doradca zarządu, Konfederacja Lewiatan.


Brytyjska kancelaria prawna postawiła na Polskę

W Warszawie oficjalnie rozpoczęła działalność kancelaria prawna DWF. To notowana na londyńskiej giełdzie globalna firma prawnicza.


Rzecznik MŚP: Z zadowoleniem przyjmuję plany dotyczące zmiany w ZUS dla przedsiębiorców

- Z zadowoleniem przyjmuję ogłoszone przez Premiera Mateusza Morawieckiego plany, dotyczące zmiany systemu naliczania składek na ubezpieczenie społeczne z ryczałtu na składki powiązanie z dochodem – dla przedsiębiorców którzy mają przychody nie większe niż 10 tys. złotych miesięcznie i dochody nie większe niż 6 tys. złotych miesięcznie. Jest to krok w bardzo dobrym kierunku - napisał w specjalnym oświadczeniu rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, Adam Abramowicz.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty