Prawo


Rok po RODO. Polska liderem pod względem liczby skarg

25 maja 2019 roku minął rok od momentu rozpoczęcia stosowania nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Z całą pewnością Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych („RODO”) jest jednym z najważniejszych wyzwań w zakresie zgodności z przepisami, z jakim musiały się zmierzyć podmioty (przedsiębiorcy) w ostatnim czasie - piszą eksperci Deloitte.


Czy można zaliczyć hulajnogę do kosztów prowadzenia działalności?

Czy można rozliczyć hulajnogę elektryczną w działalności gospodarczej? Odpowiedź na to pytanie przygotowała Aneta Socha-Jaworska, ekspert podatkowy w firmie inFakt.


Kasy fiskalne online. Czas na ewolucję w biznesie [KOMENTARZ]

Od stycznia 2020 roku pierwsza grupa przedsiębiorców będzie musiała nabywać kasy fiskalne online. To zrodzi dodatkowe wyzwania - pisze w specjalnym komentarzu dla My Company Polska Patrycja Młynarska, konsultant podatkowy w Independent Tax Advisers Doradztwo Podatkowe.


Ziemia pilnie poszukiwana! Największy problem deweloperów w Polsce

- Dla 63 proc. deweloperów największym wyzwaniem jest pozyskanie gruntów pod zabudowę. Jest to wynik wzrostowej tendencji cen i kurczącej się dostępności atrakcyjnych terenów - wynika z najnowszego raportu firmy Deloitte.Nadchodzi koniec deklaracji dla podatku VAT! Rząd przyjął projekt ustawy

6 czerwca na posiedzeniu Rady Ministrów przyjęty został projekt nowelizacji ustawy, która jeśli zostanie uchwalona, zmieni obecny sposób rozliczania podatku VAT. Zamiast dotychczasowych deklaracji, przedsiębiorcy będą musieli przesyłać przekształcony dokument JPK_VAT.


Ministerstwo Finansów zaprezentuje e-Urząd Skarbowy

19 czerwca Ministerstwo Finansów zaprezentuje założenia projektu „e-Urząd Skarbowy”. Jak deklarują przedstawiciele ministerstwa, będzie to serwis informacyjno-transakcyjny.


Problemy z leasingiem aut! Skarbówka kwestionuje rozliczenia

Od początku stycznia br. przedsiębiorcy mają gorsze warunki rozliczania leasingu pojazdów. Dodatkowo, jak donosi Rzeczpospolita, skarbówka zaczęła kwestionować umowy, które do tej pory miały być "bezpieczne".


Ministerstwo Finansów mówi nie dla bezkarności początkujących przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów chce od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wstrzymania prac nad nowym prawem, który da początkującym przedsiębiorstw bezkarność w wypadku błędów - pisze Puls Biznesu.


Economy, Tax & Crime 2018 w Toruniu

Konferencja dotycząca walki z przestępczością podatkową i gospodarczą odbyła się 23–24 listopada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dyskutowano m.in. o oszustwach w sferze VAT, o zabezpieczaniu biznesu przed transakcjami z oszustami, a także o konsekwencjach takich transakcji i niedoskonałych przepisach prawa. Współorganizatorem wydarzenia była Krajowa Izba Doradców Podatkowych.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty