Prawo


UKNF: Zarządy z obowiązkiem notyfikacji wszystkich transakcji na akcjach spółkek

Osoby pełniące obowiązki zarządcze i osoby z nimi związane muszą powiadamiać spółkę oraz UKNF o każdej transakcji dotyczącej udziałów w tej firmie, także przy zastawianiu udziałów - wynika z interpretacji opublikowanej przez UKNF.


UOKiK z narzędziem do walki z zatorami płatniczymi

Ustawa o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym jest już na ostatniej prostej w parlamencie. Jak podaje UOKiK, dzięki temu w rękach urzędu pojawi się skuteczna broń przeciwko nierzetelnym płatnikom.


Co trzeba wiedzieć o PPK? [RAPORT]

Od 1 lipca rozpoczął się proces uruchamiania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają pracownicy największych firm. Oto najważniejsze informacje na temat PPK, z którymi powinni zapoznać się zarówno pracownicy, jak i pracodawcy:


PPK wystartowały. Co sądzą o nich pracownicy?

Pracownicy traktują Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) z dużą rezerwą – wynika z sondy Pracodawców RP. Na niekorzystny odbiór Planów niewątpliwie ma wpływ historia Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) i ich demontażu kilka lat temu.


Mocny wzrost składek na ZUS od 2020 roku

Duży wzrost prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia od 2020 roku doprowadzi do znaczącej podwyżki składek na ZUS od przedsiębiorców. Łącznie osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą miesięcznie niemal 1500 złotych.


Rok po RODO. Polska liderem pod względem liczby skarg

25 maja 2019 roku minął rok od momentu rozpoczęcia stosowania nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Z całą pewnością Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych („RODO”) jest jednym z najważniejszych wyzwań w zakresie zgodności z przepisami, z jakim musiały się zmierzyć podmioty (przedsiębiorcy) w ostatnim czasie - piszą eksperci Deloitte.


Czy można zaliczyć hulajnogę do kosztów prowadzenia działalności?

Czy można rozliczyć hulajnogę elektryczną w działalności gospodarczej? Odpowiedź na to pytanie przygotowała Aneta Socha-Jaworska, ekspert podatkowy w firmie inFakt.


Kasy fiskalne online. Czas na ewolucję w biznesie [KOMENTARZ]

Od stycznia 2020 roku pierwsza grupa przedsiębiorców będzie musiała nabywać kasy fiskalne online. To zrodzi dodatkowe wyzwania - pisze w specjalnym komentarzu dla My Company Polska Patrycja Młynarska, konsultant podatkowy w Independent Tax Advisers Doradztwo Podatkowe.


Ziemia pilnie poszukiwana! Największy problem deweloperów w Polsce

- Dla 63 proc. deweloperów największym wyzwaniem jest pozyskanie gruntów pod zabudowę. Jest to wynik wzrostowej tendencji cen i kurczącej się dostępności atrakcyjnych terenów - wynika z najnowszego raportu firmy Deloitte. Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty