Prawo


Dyskryminacja i nierówność wciąż powszechne w miejscach pracy

W Polsce wciąż istnieje problem nierównego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy - wynika z najnowszego raportu Fundacji Sukces Pisany Szminką. Zjawisko to dostrzega aż 46,3 proc. ankietowanych.


PiS wycofuje się z pomysłu likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS

Marcin Horała, przedstawiciel grupy posłów, która złożyła w Sejmie projekt ustawy likwidującej limit 30-krotności składek na ZUS poprosił o wstrzymanie procedowania dokumentu w parlamencie. Oznacza to, że PiS zrezygnował z wprowadzenia zmian w prawie.


Mateusz Morawiecki: PPK powinno być wpisane w konstytucję

Mateusz Morawiecki podczas exposé wygłoszonego 19 listopada w Sejmie zaapelował o zmianę Konstytucji i wpisanie do niej gwarancji prywatnej własności środków zgromadzonych w PPK i IKE.


PiS złożył projekt ustawy likwidującej 30-krotność składek na ZUS

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła 13 listopada projekt ustawy, która zakłada zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Nowe prawo miałoby wejść w życie już w 2020 roku.


Działy prawne o(d)porne na technologie

Dla zaledwie 40 proc. dyrektorów działów prawnych nowoczesne systemy są sposobem na zwiększenie efektywności pracy ich zespołów - wynika z badań Deloitte.


Coworkingi będą rosły w siłę

Z badania przeprowadzonego wspólnie przez Cushman & Wakefield i CoreNet Global wynika, że wielu dyrektorów przewiduje dwukrotny wzrost wynajmowanej powierzchni coworkingowej w najbliższych pięciu latach.


Jadwiga Emilewicz zapowiada wprowadzenie nowego podatku

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii na antenie Radia ZET zadeklarowała wprowadzenie nowego podatku dla "sklepów wielkopowierzchniowych".


PiS wycofuje się z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS?

Choć ostateczną decyzję ma podjąć sejm nowej kadencji, to jak powiedziała Jadwiga Emilewicz, limit 30-krotności składek na ZUS nie powinien zostać zniesiony.


Rząd odkrywa karty w sprawie zmian w ZUS-ie! [WYLICZENIA]

Mali przedsiębiorcy będą mogli płacić niższe stawki ZUS - wynika z projektu ustawy opublikowanego przez Rządowe Centrum Legislacji. Chodzi o nowe przepisy, które podczas kampanii wyborczej wywołały duże kontrowersje.


Sposób na niższe pensje w firmie? Zaangażowanie w akcje społeczne! [BADANIE]

28 proc. badanych zgodziłoby się na obniżenie wynagrodzenia o 10 proc., jeśli pracowałoby dla firmy, która angażuje się w pomoc w przeciwdziałaniu problemom społecznym - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Ricoh przez Arup.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?