Prawo


Pracownik idzie do wojska? Potrzebne są nowe przepisy

Rzecznik MŚP proponuje zmiany w przepisach dotyczących informowania pracodawców o terminach pełnienia służby wojskowej przez ich pracowników. Zgodnie z wnioskiem legislacyjnym do Ministra Obrony Narodowej, o wezwaniu pracownika do pełnienia służby w wyznaczonych dniach pracodawcy powinni dowiadywać się z urzędu od właściwych władz wojskowych.


Rzecznik MŚP: Będę bronił biznesmenki nękane przez ZUS!

Rzecznik MŚP skomentował protesty kobiet-właścicielek firm, które odbyły się 8 stycznia przed siedzibami ZUS. Jak zadeklarował Adam Abramowicz, w ich sprawach będą podejmowane interwencje.


SAR o postępowaniu UOKiK: Nasze działania były uzasadnione!

- W kwestii obu obszarów objętych postępowaniem pozostajemy w ścisłej komunikacji z UOKiK. Będziemy się starać wykazać, iż nasze działania były uzasadnione i w interesie rozwoju rynku komunikacji marketingowej - pisze w komentarzu przesłanym redakcji My Company Polska Paweł Tyszkiewicz, pełnomocnik zarządu SAR.


UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR. Zrzesza ono ponad 130 podmiotów zajmujących się szeroko pojętymi usługami marketingowymi. Zastrzeżenia urzędu wzbudziły m.in. ustalenia dotyczące udziału agencji brandingowych w konkursach.


Polska wciąż restrykcyjna dla zagranicznych inwestorów

Duża złożoność przepisów podatkowych i wysokie kary za potencjalne pomyłki w ich stosowaniu mogą być postrzegane przez firmy zagraniczne jako przeszkoda w podjęciu decyzji o inwestycji w Polsce - wynika z raportu stworzonego przez TMF Group.


UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko Allegro

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro. Jak informuje Marek Niechciał, prezes instytucji, spółka mogła złamać prawo antymonopolowe, faworyzując swój sklep internetowy w stosunku do innych sprzedawców.


Dyskryminacja i nierówność wciąż powszechne w miejscach pracy

W Polsce wciąż istnieje problem nierównego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy - wynika z najnowszego raportu Fundacji Sukces Pisany Szminką. Zjawisko to dostrzega aż 46,3 proc. ankietowanych.


PiS wycofuje się z pomysłu likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS

Marcin Horała, przedstawiciel grupy posłów, która złożyła w Sejmie projekt ustawy likwidującej limit 30-krotności składek na ZUS poprosił o wstrzymanie procedowania dokumentu w parlamencie. Oznacza to, że PiS zrezygnował z wprowadzenia zmian w prawie.


Mateusz Morawiecki: PPK powinno być wpisane w konstytucję

Mateusz Morawiecki podczas exposé wygłoszonego 19 listopada w Sejmie zaapelował o zmianę Konstytucji i wpisanie do niej gwarancji prywatnej własności środków zgromadzonych w PPK i IKE.


PiS złożył projekt ustawy likwidującej 30-krotność składek na ZUS

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła 13 listopada projekt ustawy, która zakłada zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Nowe prawo miałoby wejść w życie już w 2020 roku.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?