Prawo


PiS złożył projekt ustawy likwidującej 30-krotność składek na ZUS

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła 13 listopada projekt ustawy, która zakłada zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Nowe prawo miałoby wejść w życie już w 2020 roku.


Działy prawne o(d)porne na technologie

Dla zaledwie 40 proc. dyrektorów działów prawnych nowoczesne systemy są sposobem na zwiększenie efektywności pracy ich zespołów - wynika z badań Deloitte.


Coworkingi będą rosły w siłę

Z badania przeprowadzonego wspólnie przez Cushman & Wakefield i CoreNet Global wynika, że wielu dyrektorów przewiduje dwukrotny wzrost wynajmowanej powierzchni coworkingowej w najbliższych pięciu latach.


Jadwiga Emilewicz zapowiada wprowadzenie nowego podatku

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii na antenie Radia ZET zadeklarowała wprowadzenie nowego podatku dla "sklepów wielkopowierzchniowych".


PiS wycofuje się z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS?

Choć ostateczną decyzję ma podjąć sejm nowej kadencji, to jak powiedziała Jadwiga Emilewicz, limit 30-krotności składek na ZUS nie powinien zostać zniesiony.


Rząd odkrywa karty w sprawie zmian w ZUS-ie! [WYLICZENIA]

Mali przedsiębiorcy będą mogli płacić niższe stawki ZUS - wynika z projektu ustawy opublikowanego przez Rządowe Centrum Legislacji. Chodzi o nowe przepisy, które podczas kampanii wyborczej wywołały duże kontrowersje.


Sposób na niższe pensje w firmie? Zaangażowanie w akcje społeczne! [BADANIE]

28 proc. badanych zgodziłoby się na obniżenie wynagrodzenia o 10 proc., jeśli pracowałoby dla firmy, która angażuje się w pomoc w przeciwdziałaniu problemom społecznym - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Ricoh przez Arup.


Założenie firmy za granicą? TMF Group uruchamia nową usługę

Do końca roku firmy działające w Polsce mogą uruchomić i prowadzić swój zagraniczny oddział przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS. Nową usługę wprowadziła firma TMF Group.


10 tys. firm ustanowiło zarządców sukcesyjnych

Ponad 10 tys. zarządców sukcesyjnych było na koniec września tego roku wpisanych do CEIDG - wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorzczości i Technologii. Oznacza to, że tyle firm dostało szansę na przetrwanie, na wypadek śmierci swojego właściciela.


Co oznacza wyrok TSUE w sprawie frankowiczów?

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczący kredytów frankowych nie jest jednoznacznie korzystny dla frankowiczów. Nie oznacza np. automatycznego przewalutowania kredytów, jednak ma znaczenie dla postępowań sądowych oraz konsumentów, których umowy zawierają klauzule niedozwolone.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?