Prawo


Pracodawca nie może zbadać pracownika alkomatem

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poparło stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) w sprawie przeprowadzania kontroli trzeźwości pracowników. Oznacza to, że badanie trzeźwości pracownika może przeprowadzić tylko policja, a nie pracodawca.


Wielka kara dla Morele.net. Firma dopuściła do wycieku danych klientów

2,8 mln złotych będzie musiała zapłacić firma Morele.net. Zdaniem Urzędu Ochrony Danych Osobowych firma dopuściła do wycieku danych - pisze Puls Biznesu.


Lidl rozdaje telefony? To oszustwo!

Marka Lidl została wykorzystana przez cyberprzestępców w wyrafinowanym ataku phishingowym. Internauci w miniony weekend otrzymali fałszywego maila z potwierdzeniem otrzymania rzekomego prezentu od dyskontu w postaci Samsunga Galaxy S9 oraz iPhone’a X.


Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności wymaga poprawek

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Nakłada ona na sklepy prowadzące sprzedaż produktów spożywczych obowiązek zawarcia umowy z organizacją pozarządową. Placówki handlowe będą nieodpłatnie przekazywać artykuły spełniające wymogi prawa żywnościowego.


Biznes boi się podniesienia płacy minimalnej [SONDA]

W przeprowadzonej przez Pracodawców RP we wrześniu br. anonimowej ankiecie cztery piąte respondentów oceniło, że wzrost płacy spowoduje pogorszenie perspektyw ich przedsiębiorstw.


UOKiK z nowymi uprawnieniami

Latem Sejm znowelizował ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów. Najważniejsze zmiany dotyczące geoblokowania oraz dostępu do tajemnic skarbowej i bankowej wchodzą w życie już dziś. Pozostałe zaczną obowiązywać w styczniu 2020 r.


Organizacje przedsiębiorców piszą do premiera o utrzymanie limitu składek ZUS

55 organizacji pracodawców zaapelowały do premiera Mateusza Morawieckiego o utrzymanie limitu składek na ZUS. Jest to odpowiedź na zakładane w projekcie budżetu na 2020 r. zniesienie tej granicy.


TSUE: Spłaciłeś kredyt przed terminem? Należy się zwrot pieniędzy!

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że przy przedterminowej spłacie kredytu, bank musi oddać proporcjonalnie obniżone wszystkie dodatkowo poniesione koszty. To ważna informacja dla wszystkich, którzy mieli bądź mają kredyty.


Pracodawcy RP: Trzeba jak najszybciej uchwalić nowe Prawo Zamówień Publicznych

Zdaniem Pracodawców RP, należy jak najszybciej uchwalić nowe Prawo zamówień publicznych. Polska gospodarka ponosi bowiem coraz wyższe koszty obecnego stanu prawnego.


UKNF: Zarządy z obowiązkiem notyfikacji wszystkich transakcji na akcjach spółkek

Osoby pełniące obowiązki zarządcze i osoby z nimi związane muszą powiadamiać spółkę oraz UKNF o każdej transakcji dotyczącej udziałów w tej firmie, także przy zastawianiu udziałów - wynika z interpretacji opublikowanej przez UKNF.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty