Nieruchomości


Echo Investment zostanie przejęte przez węgierskiego dewelopera

Wing, węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości, podpisała umowę przedwstępną zakupu pakietu większościowego akcji notowanego na warszawskiej giełdzie dewelopera Echo Investment.


UOKiK przestrzega przed inwestowaniem w condohotele i aparthotele

UOKiK i KNF ostrzegają przed ryzykiem, które wiąże się z inwestowaniem w pokoje w apart- i condohotelach. Jak wynika z komunikatu urzędu, wśród głównych zagrożeń są m.in. wątpliwości co do rzetelności obietnic wysokich zysków.


Deweloperzy: Ceny mieszkań będą nadal szły w górę!

Czy jest jeszcze przestrzeń do wzrostu cen mieszkań? Jakie są ku temu przesłanki? Czy obowiązujące stawki na rynku deweloperskim, które dobiły do rekordu z poprzedniej hossy, stanowią barierę psychologiczną dla klientów? Jak ceny rzutują na decyzje zakupowe? Opinie deweloperów zebrał serwis nieruchomości Dompress.pl.


Urzędnicy chcą pracować w nowoczesnych biurach. Trwa polowanie na okazje

Najwięcej powierzchni biurowych w Warszawie wynajmują firmy z branży bankowości, usług finansowych i ubezpieczeń, ale na rynek wkracza także sektor publiczny - komentują eksperci firmy Walter Herz.


Warszawa europejskim prymusem w budowie elastycznych powierzchni biurowych

W ciągu dwóch najbliższych lat w Warszawie powstanie aż 18,6 tys. stanowisk pracy do wynajęcia, a powierzchnia co-workingowa prawie się podwoi – wynika z raportu CBRE „Rynek biur elastycznych w Polsce 2019”. Już teraz, w stolicy udział powierzchni elastycznej w łącznym zasobie biurowym wynosi aż 2,5 proc. To oznacza, że Warszawa przegoniła m.in. Barcelonę (biura elastyczne to 2 proc. zasobów) czy Berlin (1,8 proc.). Eksperci CBRE wskazują, że znaczenie elastycznych powierzchni biurowych będzie rosnąć, a obecność na polskim rynku dużych marek, jak WeWork, tylko umocni ten trend.


Nie tylko luksusowe hotele przyciągną zagranicznych inwestorów

Dobra sytuacja gospodarcza sprawia, że polski rynek hotelowy wciąż się rozwija, a co za tym idzie staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Największych graczy przyciągają przede wszystkim obiekty o wartości przekraczającej 20 mln euro, a tych w Polsce wciąż jest relatywnie niewiele w sprzedaży.


Dlaczego warto inwestować w ekologiczne magazyny?

Budownictwo ekologiczne na rynku nieruchomości przemysłowych to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz chęci ograniczenia kosztów użytkowania obiektów przemysłowych - takich jak rosnące koszty energii - najemcy coraz częściej zgłaszają wymagania dotyczące energooszczędności i ogólnej ergonomii użytkowanych obiektów. Czy ekologiczne magazyny są przyszłością rynku?


Firmy zabezpieczają powierzchnie biurowe we Wrocławiu

W pierwszej połowie 2019 roku popyt brutto w stolicy Dolnego Śląska generowany był głównie przez transakcje typu pre-let. Według analityków międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield umowy zawierane przed oddaniem budynków do użytkowania stanowiły ponad 50 proc. całkowitego wolumenu najmu w analizowanym okresie.


BIK sprzedał magazyny w Sosnowcu

BIK sfinalizowało sprzedaż części Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu obejmującego trzy budynki magazynowe. Nabywcą został fundusz Exeter Property Group poprzez spółkę celową MIR Poland. Kwota transakcji wyniosła ponad 15,2 mln euro netto.


EY wprowadzi się do nowej siedziby

EY dołączył do grona najemców przestrzeni biurowych Imagine. Firma wynajęła 3015 mkw. nowoczesnej powierzchni na okres 5 lat. Biura łódzkiego oddziału EY zlokalizowane będą na IV i V piętrze budynku A kompleksu Imagine, powstającego przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty