Nieruchomości


Wyzwania pracy zdalnej. Kto będzie chciał wrócić do biura?

Przyspieszony kurs pracy zdalnej, z którym mierzą się teraz pracownicy, ma swoje słabe strony. Główna trudność to brak bezpośrednich interakcji z innymi – tęskni za tym aż połowa zatrudnionych. 18 proc. wskazuje, że brakuje im własnej przestrzeni do pracy, a 12 proc.w domu nie ma dostępu do tak profesjonalnego sprzętu jak w biurze.


Firmy z sektora IT nie wstrzymały ekspansji

Rynek biurowy w polskich miastach regionalnych okazał się bardziej odporny na spowolnienie niż w pozostałych częściach Europy. Najbardziej aktywne były firmy z branży IT, które odpowiadały za 57 proc.całego zapotrzebowania – wynika z najnowszego raportu CBRE za I kwartał 2020.


Rynek nieruchomości odczuwa wpływ pandemii. Najemcy szukają oszczędności

Wpływ pandemii koronawirusa na dane za pierwszy kwartał 2020 r. dla rynku nieruchomości biurowych w Warszawie był dość umiarkowany, podaje firma doradcza Savills. Mimo to widać, że najemcy rozpoczęli już proces optymalizacji kosztów.


Inwestorzy nie boją się kryzysu. Liczne zakupy biurowców w Warszawie

Biura w centrum stolicy pozostają atrakcyjnym produktem inwestycyjnym. Od początku 2020 roku zrealizowano w tym rejonie inwestycje za ponad 330 mln euro.


Przyszłość inwestycji na rynku hotelarskim pod znakiem zapytania

W ostatnich latach w Polsce doszło do prawdziwego boomu na inwestycje w hotele. W tym roku miało być jeszcze lepiej, ale przez pandemię przyszłość rynku stoi pod znakiem zapytania.


Polska pozostaje liderem środkowoeuropejskiego rynku nieruchomości

Aż 38 proc. wartości wszystkich inwestycji w nieruchomości w regionie CEE w 2019 r. należało do Polski – wynika z najnowszego raportu CBRE „Real Estate Investment. Market Outlook”. Dzięki temu już po raz szósty, poczynając od 2014 r., zajęliśmy pierwszą pozycję pod względem pozyskanych kwot.


Transakcja za 100 mln euro. Warszawski biurowiec zmienia właściciela

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kupującym jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Deka Immobilien. Wartość transakcji opiewa na kwotę prawie 100 mln euro.


Mieszkania jako inwestycja. Kto i za ile kupuje nieruchomości?

Czy liczba mieszkań nabywanych w celach inwestycyjnych rośnie? W których projektach deweloperskich najczęściej kupowane są lokale pod wynajem? W jakiej cenie można znaleźć najtańsze mieszkania? Na te pytania odpowiadają przedstawiciele firm deweloperskich.


Przyszłość rynku nieruchomości - obiekty wielofunkcyjne

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, znacząco skrócił się czas pomiędzy przełomowymi zmianami społeczno-ekonomicznymi, które wpływają na to jak żyjemy i kształtują funkcjonalność przestrzeni miejskiej. Odpowiedzią na potrzeby dynamicznie żyjących, wielopokoleniowych, coraz bardziej świadomych społeczeństw są projekty wielofunkcyjne.


Podaż biur w polskich miastach z dużymi wzrostami

Na koniec 2019 roku, po raz pierwszy w historii, skumulowane zasoby powierzchni biurowej w miastach regionalnych były większe niż zasób powierzchni biurowej w Warszawie (5,59 miliona mkw.) i wyniosły 5,61 miliona mkw. Całkowity zasób nowoczesnej powierzchni biurowej na dziewięciu największych rynkach biurowych w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Poznań, Łódź, Lublin i Szczecin) osiągnął na koniec 2019 roku blisko 11,2 miliona mkw., co w porównaniu do ubiegłego roku daje blisko 8 prpc. wzrost całkowitego zasobu nowoczesnej powierzchni biurowej.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]