Nieruchomości


Korporacje przenoszą pracowników do coworkingów

Japan Tobacco International (JTI) otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych w ramach przestrzeni coworkingowej w biurze WeWork, w nowym budynku Mennicy w Warszawie. Jest to największa transakcja wynajmu tego typu powierzchni w Polsce, JTI wprowadzi do przestrzeni coworkingowej kilkuset pracowników. Przy negocjacji warunków umowy doradzała firma CBRE.


Miejsce pracy warszawskiego prawnika kosztuje 26 tys. złotych rocznie

Na prawnika w Warszawie przypada 21 mkw. powierzchni biurowej, które kosztują ok. 500 zł tygodniowo - wynika z wyliczeń firmy doradczej CBRE.


Apsys Polska rozszerza działalność o rynek powierzchni biurowych

Apsys Polska, firma zarządzająca niemal 1 000 000 mkw. powierzchni w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce, poszerza dotychczasowy zakres swoich kompetencji. Firma zamierza dostarczyć nową wartość na rynku usług zarządczych w sektorze obiektów biurowych. W tym celu powołała nowy Dział Office Management, który uzupełni ofertę biznesową firmy.


Coraz mniej wolnych biur pod wynajem w Warszawie

W Warszawie wskaźnik pustostanów powierzchni biurowych wyniósł w III kwartale br. 8,2 proc. i był najniższym odnotowanym od ponad 7 lat - wynika z badań firmy Cresa.


Jak wybrać dla siebie odpowiednią biurową przestrzeń elastyczną?

Przestrzenie coworkingowe, biura elastyczne, spersonalizowane moduły czy wreszcie inkubatory – w tych opcjach mogą przebierać firmy, które chcą wynająć elastyczną powierzchnię do pracy. Ta coraz popularniejsza opcja ma wiele zalet, wśród których najważniejsza to… elastyczność doceniana przez rosnące grono przedsiębiorstw. Eksperci CBRE wskazują na różne typy takich powierzchni oraz podpowiadają jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy.


Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu?

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu? W pierwszej kolejności warto uczciwie zastanowić się, w jakim, realnie patrząc, stanie jest mieszkanie, które zamierzamy wystawić na sprzedaż - pisze w komentarzu Michał Wleklik, Sales Director & Manager, Lloyd Properties.


WeWork rozwija się w Polsce. Nowa placówka w WarsawHub

WeWork pojawi się w biurowcu Warsaw Hub realizowanym przez firmę Ghelamco w Warszawie.


Wzrosty na rynku mieszkaniowym coraz mniejsze

Sprzedaż nowych mieszkań liczona łącznie na sześciu największych rynkach w Polsce wzrosła o 6 proc. k/k. Spóźniony boom w Poznaniu i Łodzi pozwala myśleć o rekordach na zamknięcie roku - wynika z analizy JLL.


W Warszawie biura rozchodzą się w mgnieniu oka

Za nami rekordowe dziewięć miesięcy na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Popyt w pierwszych trzech kwartałach roku wyniósł rekordowe 689,3 tys. mkw., o 10 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu CBRE „Warszawski Rynek Biurowy”.


Biurowiec będzie walczył ze smogiem 

Przy biurowcu Wave w Gdańsku, realizowanym przez Skanska, powstanie pierwszy w Gdańsku chodnik z antysmogowego betonu. Od strony ul. Grunwaldzkiej inwestor planuje wykorzystanie betonowych płyt, które dzięki działaniu słońca redukują stężenie szkodliwych związków w powietrzu zanieczyszczonym smogiem miejskim, powstałym ze spalin emitowanych przez samochody. Skanska z powodzeniem przetestowała tę technologię w Warszawie i Krakowie.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?