Nieruchomości


Innowacje w mieszkaniach

Jakie innowacyjne rozwiązania technologiczne i proekologiczne wprowadzają deweloperzy w inwestycjach? Na jakie udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy nowych osiedli? Sondę przygotował serwis nieruchomości Dompress.


Bądź świadomy, za co płacisz. Rosną koszty funkcjonowania w biurowcach

Po podwyżkach mediów oraz wzroście płacy minimalnej najemcy w biurowcach coraz baczniej przyglądają się rozliczeniu kosztów wspólnych.


Teatr w centrum handlowym? Rozwija się oferta rozrywkowa i artystyczna w galeriach

Galeria Młociny poszerza ofertę rozrywkową i artystyczną. Wiosną 2020 roku do obiektu wprowadzi się Warsztatowa Akademia Musicalowa, szkoła tańca, śpiewu i aktorstwa, która zajmie ponad 1 100 mkw. na drugim poziomie Galerii Młociny. Jeszcze w tym samym roku Akademia planuje uruchomić w Galerii Młociny swój autorski Teatr WAM.


Mieszkanie droższe niż wyspa - rekordy rynku nieruchomości w 2019 roku. Podsumowanie

Na rynku nieruchomości mijający rok stał pod znakiem rekordów wszechczasów. Warszawskie Śródmieście zdominowało listę najbardziej wartościowych transakcji: amatorzy luksusu mają tam w czym wybierać i kupują lokale warte nawet tyle, co np. luksusowy zamek w uroczym zakątku Francji. Ceny najdroższych działek w Polsce A.D. 2019 również imponują – rekordzista w Gdańsku kupił niewielki teren w cenie…wygodnie urządzonej wyspy na Bahamach.


Warszawski rynek biurowy wśród europejskich liderów

Stołeczny sektor biurowy charakteryzuje się bardzo wysoką chłonnością, deklasując największe aglomeracje w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.


Jak zmieniły się ceny mieszkań w 2019 roku?

O ile w tym roku wzrosły ceny mieszkań w poszczególnych miastach? Czy podwyżki były większe od ubiegłorocznych? Czy w 2020 roku stawki na rynku deweloperskim nadal będą rosły? Jak szybko? Kiedy zostanie osiągnięty sufit cenowy? Sondę przygotował serwis nieruchomości Dompress.pl


Korporacje przenoszą pracowników do coworkingów

Japan Tobacco International (JTI) otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych w ramach przestrzeni coworkingowej w biurze WeWork, w nowym budynku Mennicy w Warszawie. Jest to największa transakcja wynajmu tego typu powierzchni w Polsce, JTI wprowadzi do przestrzeni coworkingowej kilkuset pracowników. Przy negocjacji warunków umowy doradzała firma CBRE.


Miejsce pracy warszawskiego prawnika kosztuje 26 tys. złotych rocznie

Na prawnika w Warszawie przypada 21 mkw. powierzchni biurowej, które kosztują ok. 500 zł tygodniowo - wynika z wyliczeń firmy doradczej CBRE.


Apsys Polska rozszerza działalność o rynek powierzchni biurowych

Apsys Polska, firma zarządzająca niemal 1 000 000 mkw. powierzchni w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce, poszerza dotychczasowy zakres swoich kompetencji. Firma zamierza dostarczyć nową wartość na rynku usług zarządczych w sektorze obiektów biurowych. W tym celu powołała nowy Dział Office Management, który uzupełni ofertę biznesową firmy.


Coraz mniej wolnych biur pod wynajem w Warszawie

W Warszawie wskaźnik pustostanów powierzchni biurowych wyniósł w III kwartale br. 8,2 proc. i był najniższym odnotowanym od ponad 7 lat - wynika z badań firmy Cresa.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?