Nieruchomości


Centrum logistyczne Zalando pod Łodzią rozpoczęło działalność

Zalando oficjalnie otworzyło swoje trzecie centrum logistyczne w Polsce. Centrum w Głuchowie o powierzchni 130 tys. m kw. to jeden z największych obiektów logistycznych w Polsce.


Hotele w Polsce. Kto w nich nocuje? Raport

Już co drugi Polak co najmniej raz w roku korzysta z oferty hotelowej na terenie naszego kraju – wynika z badania zleconego przez CBRE. Na nocleg w hotelu zdecydowanie częściej decydujemy się prywatnie niż służbowo, stąd średnia długość pobytu to zwykle 2-3 noce, czyli weekendowy odpoczynek.


Zakaz handlu w niedziele nie wpłynął na odwiedzalność centrów handlowych

Aż 2 na 3 Polaków przyznaje, że zakaz handlu w niedzielę nie wpłynął na częstotliwość ich odwiedzin centrów handlowych, jedynie przesunął dzień zakupów.


W regionach więcej biur niż w Warszawie

W 2019 roku w regionach przybyło ponad trzy razy więcej nowoczesnej powierzchni biurowej niż w Warszawie (547 tys. mkw. vs. 162 tys. mkw.). Aż 25 proc. udziału w regionalnym rynku ma Kraków, goni go Wrocław (21 proc.), a podium domyka Trójmiasto (14 proc.).


Rekordowy popyt na biura w Warszawie

W 2019 roku zasoby powierzchni biurowej w Warszawie powiększyły się o 162 200 mkw. w 17 projektach biurowych. Sam popyt na wynajem był 3-krotnie wyższy!


Specustawa mieszkaniowa uderzy w nowe inwestycje deweloperskie?

Rzecznik MŚP zwrócił się do Minister Rozwoju z prośbą o rozważenie zmian legislacyjnych w specustawie mieszkaniowej. Obecne regulacje mogą doprowadzić do znacznego utrudnienia budowy nowych inwestycji.


Biurowa rewolucja na warszawskim Służewcu

Zmiany na Służewcu Przemysłowym nabrały tempa. Powstające tam inwestycje mieszkaniowe i hotelowe łamią biurową monokulturę dzielnicy, a nowe rozwiązania transportowe powinny przyczynić się do rozładowania korków. Naturalną konsekwencją rosnącej atrakcyjności Mokotowa będzie wzrost czynszów efektywnych za biura, którego analitycy Cresa Polska spodziewają się już w najbliższych kilkunastu miesiącach.


Miejskie parki logistyczne na celowniku inwestorów

Spółka Segro, działając w imieniu Segro European Logistics Partnership (SELP), kupiła we Wrocławiu dwa obiekty o łącznej powierzchni 38 000 mkw.


Mocny wzrost liczby transakcji na rynku nieruchomości

Liczba transakcji zawartych na polskim rynku nieruchomości w 2019 r. wzrosła o około 50proc. r/r, a w porównaniu do 2017 r. podwoiła się – wskazują eksperci firmy doradczej CBRE.


Innowacje w mieszkaniach

Jakie innowacyjne rozwiązania technologiczne i proekologiczne wprowadzają deweloperzy w inwestycjach? Na jakie udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy nowych osiedli? Sondę przygotował serwis nieruchomości Dompress.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?