Nieruchomości


Rosną czynsze w nieruchomościach komercyjnych

Dynamika wzrostu czynszów na rynku powierzchni biurowych i logistycznych przyśpiesza w skali rocznej - wynika z raportu Cushman & Wakefield.


Do Polski napłynęła rekordowa ilość kapitału

W pierwszym półroczu 2019 r. w polskie nieruchomości komercyjne zainwestowano aż 2,76 mld euro – to najwięcej w Europie Środkowo-Wschodniej, wskazują najnowsze dane inwestycyjne CBRE.


W Polsce wciąż buduje się za mało mieszkań

W Polsce się buduje, ale wciąż za mało – na tysiąc mieszkańców przypada u nas tylko 380 mieszkań.


Spada aktywność deweloperów na rynku magazynowym

Ponad milion mkw. oddanej powierzchni oraz niemal 17 mln mkw. calkowitych zasobów - tak wygląda rynek magazynowy w Polsce po pierwszej połowie 2019 roku- wynika z nowego raportu Cushman & Wakefield.


Rynek hotelowy w rozkwicie. Inwestorzy celują w miasta regionalne

W Polsce stale zwiększa się popyt na usługi hotelowe. Mimo rosnących kosztów budowlanych, sektor intensywnie się rozwija pod względem liczby obiektów planowanych i w budowie, a międzynarodowe sieci hotelowe coraz większą uwagę zwracają na rynki regionalne – wynika z raportu CBRE „Rynek Hotelowy w Polsce 2 kw. 2019 r.”.


UOKiK karze deweloperów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w październiku 2018 r. wszczął postępowanie przeciw poznańskiej spółce 3DOM. Deweloper realizował inwestycję Strzeszyn Park przy ul. Fieldorfa w Poznaniu. Wątpliwości wzbudziły postanowienia wzorca umowy, które proponował klientom.


Najbardziej popularne miejsca pod magazyny w Polsce

W Polsce rynek powierzchni magazynowych i przemysłowych ma się dobrze niemal we wszystkich regionach. Jednak niektóre obszary wyróżniają się na tle innych. Strategiczna lokalizacja w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), a także sąsiedztwo terminali przeładunkowych w Łodzi i Kutnie powodują, że Polska Centralna nie narzeka na brak zainteresowania ze strony inwestorów i obfituje w nowo powstające projekty.


Coraz więcej miejsca dla przedsiębiorców w Trójmieście

Trójmiasto jest dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się rynków biurowych w kraju. W trakcie realizacji znajduje się ponad 230 tys. mkw. powierzchni. Swoje pierwsze inwestycje rozpoczęli tutaj tacy deweloperzy, jak Skanska czy Polski Holding Nieruchomości – mówi Michał Rafałowicz, dyrektor Regionu Pomorskiego w Cresa Polska.


Tkalnia wystartowała. To nowe centrum handlowe pod Łodzią

Ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem wielkiego otwarcia Centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach. Jest to pierwszy obiekt w mieście z szeroką ofertą łączącą handel z rozrywką i rekreacją.


Magazyn na lata. A dokładnie?

Podejmując decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowej, każdy potencjalny najemca musi odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Szczególnie istotnym elementem, jaki dana firma powinna przeanalizować to optymalny czas trwania umowy najmu powierzchni magazynowej.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty