Zarządzanie


Email marketing w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej firmy

Najczęściej komunikacja utożsamiana jest z wymianą wiadomości między nadawcą a odbiorcą. Samo znaczenie słowa pochodzącego z języka łacińskiego communicare oznacza „czynić wspólnym, coś z kimś dzielić”*. Tym samym u podstaw tego sformułowania leży również wspólne działanie. Brak współpracy i wymiany informacji w firmie czy z zewnętrznym otoczeniem może wpłynąć na jej skuteczne funkcjonowanie.


Cyfrowa rewolucja w hotelach. Jak zmienia się podejście do klienta?

Hotele muszą się nieustannie zmieniać, aby utrzymać wyznaczone rynkowo standardy. Dziś cała branża stoi przed dużym wyzwaniem w sferze zaspokajania potrzeb zaawansowanego technologicznie klienta.


Reforma edukacji jest konieczna dla długoterminowego wzrostu gospodarczego Polski

- Po wakacyjnej przerwie zabrzmiał w szkołach pierwszy dzwonek. Wszyscy zastanawiają się co będzie z podwójnymi rocznikami i skutkami zmian przeprowadzonych w oświacie. W mojej ocenie głęboka reforma w edukacji jest konieczna, aby Polska mogła dynamicznie rosnąć i nadganiać lukę rozwojową do krajów z czołówki tych najbogatszych i tych o najwyższym poziomie dobrobytu społecznego – pisze w najnowszym komentarzu ekonomicznym Julia Patorska, Liderka zespołu ds. analiz ekonomicznych, Deloitte.


Elastyczne godziny pracy to ratunek dla zatłoczonych metropolii?

Czterdzieści procent pracowników uznaje dojazdy za najgorszą część dnia. Według badania IWG, podróż komunikacją miejską kojarzy się ze stresem, tłokiem, brakiem wygody, opóźnieniami, poczuciem straconego czasu oraz z dodatkowymi kosztami. Światowe metropolia wdrażają nowe sposoby na rozładowanie ruchu. Na pomoc ruszają również prywatne przedsiębiorstwa, które wdrażają elastyczne formy pracy.


Cyfrowe miejsce pracy staje się normą

Niektórym praca wciąż kojarzy się z biurem, własnym biurkiem i tonami dokumentów poukładanych w segregatorach na regale. W dzisiejszych czasach jednak następuje radykalna zmiana w organizacji przestrzeni pracy i sposobach jej wykonywania. Coraz więcej firm oferuje pracownikom możliwość wypełniania swoich obowiązków i zadań z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, a to wszystko dzięki postępującej cyfryzacji miejsc pracy.


Przestrzeń dla małych firm w industrialnym stylu na warszawskiej Pradze

Spaces, globalny coworkingowy dostawca kreatywnej przestrzeni do pracy, wynajął blisko 4 600 mkw. powierzchni w budynkach Monopolu, inwestycji Grupy Liebrecht & wooD realizowanej na działce przyległej do Centrum Praskiego Koneser, gdzie na przełomie 2020 i 2021 otworzy swoją kolejną warszawską lokalizację. W procesie negocjowania warunków najmu Spaces doradzali eksperci JLL.


Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Aż 78 proc. Millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego w erze ogromnej konkurencji na rynku pracy, komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem.


Sztuczna inteligencja zadecyduje o nagrodzie dla pracownika

Owocowe piątki, Xbox, kolejna sportowa karta, wyjścia integracyjne – to jedne z najczęściej wybieranych przez pracodawców rozwiązań PR-u wewnętrznego. Czy jednak rzeczywiście działają motywująco na zespół? W jaki sposób skutecznie zadbać o poziom zadowolenia pracowników? I wreszcie – czy jest to możliwe poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji?


Error Management. Jak mówić o błędach w biznesie i jak sobie z nimi radzić 

We współczesnym biznesie pełnym zmienności, podejmowania szybkich decyzji, działania i doświadczania wszystkiego pod presją czasu, w towarzystwie przeładowania oraz wysokiego poziomu stresu, coraz częściej spotykanym zjawiskiem jest nieumiejętność mówienia o błędach i radzenia sobie z nimi – zarówno na poziomie organizacji, jak i jednostki.


Kobiety w biznesie wciąż mniejszością

Kobiety stanowią zaledwie 24 proc. uczestników programów MBA – wynika z danych Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Tylko 7 proc. z nich zasiada w zarządach firm. Badania przeprowadzone przez GFKM wskazują, że aż 56 proc. ankietowanych pań – słuchaczek MBA – było świadkami sytuacji, w których o awansie w firmie decydowała płeć – w każdej z tych sytuacji awans otrzymał mężczyzna.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty