Zarządzanie


Na to powinny postawić firmy rodzinne

Synteza danych i inteligencja społeczna to podstawowe kompetencje, jakie muszą rozwijać firmy rodzinne. Wiele pracy czeka je również, jeśli chodzi o zarządzania finansami – uważają eksperci EY i Banku Pekao.


Outsourcing: atutem jest bezpieczeństwo prawno-podatkowe

Praktycznie każda firma decydująca się na outsourcing przyznaje, że najważniejszym kryterium wyboru usługodawcy jest dla niej zapewnienie jej bezpieczeństwa prawno-podatkowego oraz kompletności dokumentacji (odpowiednio: 99 i 98 proc. wskazań). Tylko 25 proc. kieruje się przede wszystkim niską ceną – wynika z badania firmy doradczej EY „Paradoksy outsourcingu”.


Zainwestuj z zyskiem zaoszczędzony budżet

Jeśli firmowy rok budżetowy uda się zamknąć z nadwyżką, warto rozważyć inwestycję w efektywne rozwiązania, które będą miały wpływ na wyniki sprzedaży nie tylko teraz, ale także w kolejnych miesiącach. Sodexo Benefits and Rewards Services rusza właśnie ze swoją akcją „Budget cleaning”, w której eksperci podpowiadają jakie narzędzia wybrać, aby zmaksymalizować wyniki sprzedażowe.


Do firm rodzinnych wchodzi nowe pokolenie

Dwie trzecie młodych menadżerów przejmujących firmę od starszego pokolenia chce zachować jej rodzinny charakter – wynika z badania Deloitte. 37 proc. uważa, że jest to możliwe również przy udziale zewnętrznego inwestora.


Odpowiedzialny biznes – raport CSR Provident Polska

Provident Polska zaprezentował drugi raport społecznej odpowiedzialności. Głównymi tematami analizy są działania firmy na rzecz etyki, odpowiedzialnego pożyczania oraz dialogu z interesariuszami. Kluczową rolę odgrywa również szeroki obraz całego sektora po wprowadzeniu przepisów regulujących ten rynek.


Linie lotnicze pod lupą internautów

W II kwartale 2016 roku w internecie pojawiło się 30 tys. wzmianek o liniach lotniczych, większość w mediach społecznościowych – wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. Najwięcej z nich dotyczyło Lufthansy, Air France i British Airways.


Najlepsi w zarządzaniu w GMC są menedżerowie

Zakończyła się 16. polska edycja międzynarodowego konkursu Global Management Challenge. To największa symulacja biznesowa, w której co roku uczestniczą tysiące menedżerów i studentów.


Coraz trudniej o talent

Już 41 proc. firm w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednimi kwa­lifikacjami – wynika z badania „Niedobór talentów”, przeprowadzonego przez firmę ManpowerGroup zajmującą się rekrutacją. To najgorszy wynik od czterech lat.


Poznajmy motywacje menedżerów w 2016

Trwa ogólnopolskie badanie Motywacje Menedżerów 2016, skierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla z polskich i międzynarodowych firm.


Ponad 50 proc. przedsiębiorców pracuje więcej niż 8 godzin dziennie

Blisko połowa właścicieli firm pracuje dłużej niż 40 godzin tygodniowo. Sami przyznają, że cierpi na tym ich życie rodzinne, mimo to uważają, że warto.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single