Zarządzanie


Czynnik ludzki w b2b

Zaufanie w biznesie b2b zawsze miało ogromne znaczenie dla rozwoju firm. Dziś jednak ma dla ich wzrostu i rozwoju znaczenie wręcz fundamentalne.


Duże zmiany personalne w Nestmedic

Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego systemu teleKTG Pregnabit poinformowała o zmianach w zarządzie spółki. Na stanowisko prezesa zarządu został powołany Jacek Gnich. Dr. n. med. Partycja Wizińska-Socha, która do tej pory pełniła obowiązki prezesa zarządu została członkiem zarządu firmy. Jednocześnie rezygnację złożył Konrad Kowalczuk, dotychczasowy członek zarządu. Spółka zapowiada opracowanie nowej strategii rozwoju systemu oraz jego komercjalizacji.


Rada nadzorcza w spółkach. Aktywni osiągają więcej

Obowiązek stałego nadzoru nad działalnością spółki, różnorodność zadań wymagająca zupełnie innych umiejętności i kompetencji, czy dynamika zmian otoczenia prawnego, to tylko przykłady wyzwań dla członków rad nadzorczych. Swoje obowiązki muszą wykonywać w poszanowaniu celów kadry zarządzającej, oczekiwań akcjonariuszy i przepisów prawa stanowiących o ich niezależności. Jednak sprawnie funkcjonująca rada, w której wykorzystywane są odpowiednie mechanizmy i narzędzia, może realnie wspierać rozwój spółki – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte pt. „Rady nadzorcze w Polsce: funkcje, odpowiedzialności, priorytety.”


Email marketing w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej firmy

Najczęściej komunikacja utożsamiana jest z wymianą wiadomości między nadawcą a odbiorcą. Samo znaczenie słowa pochodzącego z języka łacińskiego communicare oznacza „czynić wspólnym, coś z kimś dzielić”*. Tym samym u podstaw tego sformułowania leży również wspólne działanie. Brak współpracy i wymiany informacji w firmie czy z zewnętrznym otoczeniem może wpłynąć na jej skuteczne funkcjonowanie.


Cyfrowa rewolucja w hotelach. Jak zmienia się podejście do klienta?

Hotele muszą się nieustannie zmieniać, aby utrzymać wyznaczone rynkowo standardy. Dziś cała branża stoi przed dużym wyzwaniem w sferze zaspokajania potrzeb zaawansowanego technologicznie klienta.


Reforma edukacji jest konieczna dla długoterminowego wzrostu gospodarczego Polski

- Po wakacyjnej przerwie zabrzmiał w szkołach pierwszy dzwonek. Wszyscy zastanawiają się co będzie z podwójnymi rocznikami i skutkami zmian przeprowadzonych w oświacie. W mojej ocenie głęboka reforma w edukacji jest konieczna, aby Polska mogła dynamicznie rosnąć i nadganiać lukę rozwojową do krajów z czołówki tych najbogatszych i tych o najwyższym poziomie dobrobytu społecznego – pisze w najnowszym komentarzu ekonomicznym Julia Patorska, Liderka zespołu ds. analiz ekonomicznych, Deloitte.


Elastyczne godziny pracy to ratunek dla zatłoczonych metropolii?

Czterdzieści procent pracowników uznaje dojazdy za najgorszą część dnia. Według badania IWG, podróż komunikacją miejską kojarzy się ze stresem, tłokiem, brakiem wygody, opóźnieniami, poczuciem straconego czasu oraz z dodatkowymi kosztami. Światowe metropolia wdrażają nowe sposoby na rozładowanie ruchu. Na pomoc ruszają również prywatne przedsiębiorstwa, które wdrażają elastyczne formy pracy.


Cyfrowe miejsce pracy staje się normą

Niektórym praca wciąż kojarzy się z biurem, własnym biurkiem i tonami dokumentów poukładanych w segregatorach na regale. W dzisiejszych czasach jednak następuje radykalna zmiana w organizacji przestrzeni pracy i sposobach jej wykonywania. Coraz więcej firm oferuje pracownikom możliwość wypełniania swoich obowiązków i zadań z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, a to wszystko dzięki postępującej cyfryzacji miejsc pracy.


Przestrzeń dla małych firm w industrialnym stylu na warszawskiej Pradze

Spaces, globalny coworkingowy dostawca kreatywnej przestrzeni do pracy, wynajął blisko 4 600 mkw. powierzchni w budynkach Monopolu, inwestycji Grupy Liebrecht & wooD realizowanej na działce przyległej do Centrum Praskiego Koneser, gdzie na przełomie 2020 i 2021 otworzy swoją kolejną warszawską lokalizację. W procesie negocjowania warunków najmu Spaces doradzali eksperci JLL.


Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Aż 78 proc. Millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego w erze ogromnej konkurencji na rynku pracy, komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?