Zarządzanie


Global Management Challenge nie tylko dla studentów zarządzania

Październik i listopad w studenckim kalendarzu to miesiące niezwykle intensywne pod względem aktywności akademickich. Do swoich szeregów rekrutują koła naukowe, firmy z nimi współpracujące promują programy praktyk, pojawiają się też materiały zapowiadające konferencje i ciekawe warsztaty. Różnorodność jest ogromna, ale jak spośród wszystkich opcji wybrać tę najbardziej perspektywiczną?


Na to powinny postawić firmy rodzinne

Synteza danych i inteligencja społeczna to podstawowe kompetencje, jakie muszą rozwijać firmy rodzinne. Wiele pracy czeka je również, jeśli chodzi o zarządzania finansami – uważają eksperci EY i Banku Pekao.


Outsourcing: atutem jest bezpieczeństwo prawno-podatkowe

Praktycznie każda firma decydująca się na outsourcing przyznaje, że najważniejszym kryterium wyboru usługodawcy jest dla niej zapewnienie jej bezpieczeństwa prawno-podatkowego oraz kompletności dokumentacji (odpowiednio: 99 i 98 proc. wskazań). Tylko 25 proc. kieruje się przede wszystkim niską ceną – wynika z badania firmy doradczej EY „Paradoksy outsourcingu”.


Zainwestuj z zyskiem zaoszczędzony budżet

Jeśli firmowy rok budżetowy uda się zamknąć z nadwyżką, warto rozważyć inwestycję w efektywne rozwiązania, które będą miały wpływ na wyniki sprzedaży nie tylko teraz, ale także w kolejnych miesiącach. Sodexo Benefits and Rewards Services rusza właśnie ze swoją akcją „Budget cleaning”, w której eksperci podpowiadają jakie narzędzia wybrać, aby zmaksymalizować wyniki sprzedażowe.


Do firm rodzinnych wchodzi nowe pokolenie

Dwie trzecie młodych menadżerów przejmujących firmę od starszego pokolenia chce zachować jej rodzinny charakter – wynika z badania Deloitte. 37 proc. uważa, że jest to możliwe również przy udziale zewnętrznego inwestora.


Odpowiedzialny biznes – raport CSR Provident Polska

Provident Polska zaprezentował drugi raport społecznej odpowiedzialności. Głównymi tematami analizy są działania firmy na rzecz etyki, odpowiedzialnego pożyczania oraz dialogu z interesariuszami. Kluczową rolę odgrywa również szeroki obraz całego sektora po wprowadzeniu przepisów regulujących ten rynek.


Linie lotnicze pod lupą internautów

W II kwartale 2016 roku w internecie pojawiło się 30 tys. wzmianek o liniach lotniczych, większość w mediach społecznościowych – wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów. Najwięcej z nich dotyczyło Lufthansy, Air France i British Airways.


Najlepsi w zarządzaniu w GMC są menedżerowie

Zakończyła się 16. polska edycja międzynarodowego konkursu Global Management Challenge. To największa symulacja biznesowa, w której co roku uczestniczą tysiące menedżerów i studentów.


Coraz trudniej o talent

Już 41 proc. firm w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednimi kwa­lifikacjami – wynika z badania „Niedobór talentów”, przeprowadzonego przez firmę ManpowerGroup zajmującą się rekrutacją. To najgorszy wynik od czterech lat.


Poznajmy motywacje menedżerów w 2016

Trwa ogólnopolskie badanie Motywacje Menedżerów 2016, skierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla z polskich i międzynarodowych firm.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single