Zarządzanie


Cyfrowe miejsce pracy staje się normą

Niektórym praca wciąż kojarzy się z biurem, własnym biurkiem i tonami dokumentów poukładanych w segregatorach na regale. W dzisiejszych czasach jednak następuje radykalna zmiana w organizacji przestrzeni pracy i sposobach jej wykonywania. Coraz więcej firm oferuje pracownikom możliwość wypełniania swoich obowiązków i zadań z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, a to wszystko dzięki postępującej cyfryzacji miejsc pracy.


Przestrzeń dla małych firm w industrialnym stylu na warszawskiej Pradze

Spaces, globalny coworkingowy dostawca kreatywnej przestrzeni do pracy, wynajął blisko 4 600 mkw. powierzchni w budynkach Monopolu, inwestycji Grupy Liebrecht & wooD realizowanej na działce przyległej do Centrum Praskiego Koneser, gdzie na przełomie 2020 i 2021 otworzy swoją kolejną warszawską lokalizację. W procesie negocjowania warunków najmu Spaces doradzali eksperci JLL.


Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Aż 78 proc. Millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego w erze ogromnej konkurencji na rynku pracy, komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem.


Sztuczna inteligencja zadecyduje o nagrodzie dla pracownika

Owocowe piątki, Xbox, kolejna sportowa karta, wyjścia integracyjne – to jedne z najczęściej wybieranych przez pracodawców rozwiązań PR-u wewnętrznego. Czy jednak rzeczywiście działają motywująco na zespół? W jaki sposób skutecznie zadbać o poziom zadowolenia pracowników? I wreszcie – czy jest to możliwe poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji?


Error Management. Jak mówić o błędach w biznesie i jak sobie z nimi radzić 

We współczesnym biznesie pełnym zmienności, podejmowania szybkich decyzji, działania i doświadczania wszystkiego pod presją czasu, w towarzystwie przeładowania oraz wysokiego poziomu stresu, coraz częściej spotykanym zjawiskiem jest nieumiejętność mówienia o błędach i radzenia sobie z nimi – zarówno na poziomie organizacji, jak i jednostki.


Kobiety w biznesie wciąż mniejszością

Kobiety stanowią zaledwie 24 proc. uczestników programów MBA – wynika z danych Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Tylko 7 proc. z nich zasiada w zarządach firm. Badania przeprowadzone przez GFKM wskazują, że aż 56 proc. ankietowanych pań – słuchaczek MBA – było świadkami sytuacji, w których o awansie w firmie decydowała płeć – w każdej z tych sytuacji awans otrzymał mężczyzna.


Wakacyjny leasing, czyli biuro w kamperze?

Kamper, hulajnoga, klimatyzator. To możesz wziąć w leasing i przyjemniej prowadzić firmę w wakacje - piszą eksperci Europejskiego Funduszu Leasingowego.


Najstarsza linia lotnicza świata obchodzi 100-lecie istnienia

W tym roku 100-lecie istnienia obchodzą linie lotnicze KLM. To najstarsza tego typu firma na świecie.


Szefowie i odkrywcy. Wyniki badań pisma Polaków

Wyniki badania charakterów pisma Polaków przeprowadzonego przez firmę Schneider we współpracy z Biurem Podróży Reklamy dowodzą, że najwięcej wśród nas jest: szefów i odkrywców, a najmniej organizatorów, perfekcjonistów i rozmówców.


Agnieszka Kłos, Provident Polska: Młode kobiety wciąż nie myślą o robieniu kariery [WIDEO]

- Tylko 17 proc. młodych kobiet planuje swoją karierę. Reszta jest bardziej tradycyjna i mniej koncentruje się na jej rozwoju - mówi w rozmowie z My Company Polska Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. Jak zaznacza, kobiety mogą pogodzić obie te role, ale trzeba je wciąż w tym uświadamiać.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty