Zarządzanie


Agnieszka Kłos, Provident Polska: Młode kobiety wciąż nie myślą o robieniu kariery [WIDEO]

- Tylko 17 proc. młodych kobiet planuje swoją karierę. Reszta jest bardziej tradycyjna i mniej koncentruje się na jej rozwoju - mówi w rozmowie z My Company Polska Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. Jak zaznacza, kobiety mogą pogodzić obie te role, ale trzeba je wciąż w tym uświadamiać.


Zarządzanie w XXI wieku. Człowiek centralnym punktem strategii

W nowoczesnej firmie w centrum strategii musi znaleźć się człowiek - wynika z raportu Global Human Capital Trends 2019 przygotowanego przez Deloitte.


Kongres Kadry

12–14 listopada w Warszawie odbędzie się największe w Polsce spotkanie specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Organizatorem 28. edycji tego wydarzenia jest Nowoczesna Firma.


Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Zainaugurowano XIX edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest on skierowany do trzech grup: dużych firm, sektora MSP oraz jednostek administracji publicznej.


Debata „Personal branding liderów biznesu”

Między innymi o tym, jak nie nadużywać social mediów w komunikowaniu własnej marki, rozmawiali uczestnicy debaty „Personal branding liderów biznesu”. Wydarzenie towarzyszyło finałowi konkursu GMC Poland 2017/2018.


Znamy zwycięski zespół GMC Poland 2017/2018

Rywalizacja w 18. edycji konkursu GMC Poland zakończyła się zwycięstwem studentów SGH w Warszawie.


Polska na 39. miejscu w raporcie Global Talent Competitiveness Index 2018

Według przygotowanego przez Adecco raportu Global Talent Competitiveness Index Polska zajmuje 39. miejsce na 118 przebadanych krajów pod względem atrakcyjności dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników.


60 proc. polskich firm ma problem z zatrudnieniem pracowników

Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. To stawia przed działami HR wiele nowych wyzwań. Rekrutacja i motywowanie pracowników stają się coraz ważniejsze dla rozwoju firm.


Global Management Challenge nie tylko dla studentów zarządzania

Październik i listopad w studenckim kalendarzu to miesiące niezwykle intensywne pod względem aktywności akademickich. Do swoich szeregów rekrutują koła naukowe, firmy z nimi współpracujące promują programy praktyk, pojawiają się też materiały zapowiadające konferencje i ciekawe warsztaty. Różnorodność jest ogromna, ale jak spośród wszystkich opcji wybrać tę najbardziej perspektywiczną?


Na to powinny postawić firmy rodzinne

Synteza danych i inteligencja społeczna to podstawowe kompetencje, jakie muszą rozwijać firmy rodzinne. Wiele pracy czeka je również, jeśli chodzi o zarządzania finansami – uważają eksperci EY i Banku Pekao.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty