Nowe Technologie


Home.pl debiutuje za granicą

Największy w Polsce dostawca usług internetowych rozpoczął ekspansję na rynki zagraniczne. Na miejsce swojego debiutu home.pl wybrał Rumunię. W planach rozwoju są już kolejne kraje.


Google for Startups tworzy w Warszawie akcelerator dla sektora gamingowego

Rusza kolejna inicjatywa Google wspierająca rozwój startupów w zaawansowanej fazie wzrostu. W Warszawie wystartuje Google for Startups Accelerator, którego pierwsza edycja jest skierowana do firm z sektora gamingowego z całej Europy.


Uwaga na bezpieczeństwo smartfonów. Włamanie się możliwe dzięki odciskowi palca?

Pewna kobieta w Castleford w Wielkiej Brytanii odkryła, że kosztująca 2,70 funta (3,40 dolara) folia ochronna do swojego telefonu Samsung Galaxy S10 umożliwia dostęp wszystkim za pomocą uwierzytelnienia odcisku palca.


Huawei zainwestuje w Polsce 10 milionów dolarów

Huawei zainwestuje w Polsce 10 milionów dolarów w rozwój ekosystemu marki. Taką deklarację złożył Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska, podczas pierwszej w Polsce konferencji Huawei Developer Day, która odbyła się dziś w Warszawie. Podczas wydarzenia Huawei przedstawił szczegóły na temat swojego ekosystemu funkcjonującego w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).


10 trendów, które zmienią naszą rzeczywistość

Future Thinkers to przedsięwzięcie zorganizowane przez Dell Technologies wspólnie z partnerami: Digital Excellence, CIONET, infuture.institute i SAP oraz przy współpracy z ponad setką ekspertów z różnych branż, w tym przede wszystkim z dyrektorami IT, innowacji i marketingu. W trakcie warsztatów odbywających się w kilku miastach Polski, wypracowano 10 najważniejszych trendów, które będą wpływały na nasze otoczenie w najbliższych latach.


7 najlepszych startupów z branży kosmicznej

Program akceleracji startupów – Future Space Accelerator ogłosił listę siedmiu startupów, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu.


Elektryczna fala na rynku autobusów

Do 2025 r. Polska będzie w posiadaniu trzeciej co do wielkości floty e-autobusów w Europie, ustępując tylko Francji i Wielkiej Brytanii – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, przygotowanego we współpracy z PKN ORLEN oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii. Jednak ewolucję przechodzi również transport indywidualny, już 17 proc. aut we flocie mobilności współdzielonej to pojazdy elektryczne.


Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]

Gdańsk to siedziba centrum rozwoju Amazona. To tam rozwijane są usługi głosowe, w zasadzie to tam Alexa uczy się mówić m.in. po polsku. Czy się nauczy?


Kongres 590: Cyfryzacja motorem napędowym polskich przedsiębiorstw

Wprowadzenie e-doręczeń może znacząco usprawnić pracę polskich przedsiębiorców. Szczególnie tych, którzy na co dzień podróżują po świecie w poszukiwaniu okazji biznesowych - to jeden z wniosków debaty "Cyfryzacja państwa - rola narodowych operatorów" zorganizowanej podczas Kongresu 590.


Unity wynajmuje biuro we Wrocławiu

Firma Unity, oferująca usługi z zakresu IT, podpisała umowę najmu prawie 1 900 mkw. powierzchni biurowej we wrocławskim budynku Silver Forum.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty