Nowe Technologie


Dostęp do urządzeń cyfrowych ma wpływ na wybór miejsca pracy przez Polaków [RAPORT]

Firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe i przyciągają uzdolnionych fachowców. Trend ten dotyczy tak krajów zachodniej Europy, jak i polskich firm - wynika z raportu VMware.


Cyfrowa rewolucja w polskich przedsiębiorstwach. Wyniki raportu

Wyniki tegorocznego badania przeprowadzonego przez Deloitte wskazują że cyfrowe środowisko biznesowe różni się zasadniczo od tradycyjnego. Tegoroczne badanie ujawniło, że owe rozbieżności często można wyjaśnić podejściem, jakie dana firma przejawia do innowacji: dojrzałe cyfrowo organizacje są nie tylko bardziej innowacyjne - wdrażają też innowacje w zupełnie inny sposób.


Sztuczna inteligencja pomoże w... rozładowaniu kolejek w sklepach

Brak kolejek, mniejsza irytacja klientów i stres pracowników. Większa lojalność i wyższe obroty ze sprzedaży. Tak wygląda sklep bliskiej przyszłości. Polska firma ITmagination stworzyła system, który analizuje w czasie rzeczywistym ruch i kolejki w sklepie. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie przewiduje ruch w sklepie, pomaga w optymalizacji zatrudniania i efektywnego rozmieszczania towarów na półkach.


Organizacje w cyfrowym stylu

Organizacje rozwinięte cyfrowo więcej wydają na innowacje. Ponad 80 proc. menadżerów z tych firm uważa, że to właśnie innowacje są siłą napędową ich działalności.


Awans Polki w globalnych strukturach Google. Pokieruje wszystkimi Campusami

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dotychczasowa szefowa firmy Google w Polsce, obejmuje nową funkcję. Została globalnym dyrektorem programu Google for Startups.


ITmagination ma prawie 100 mln przychodów

W 2018 roku polska firma ITmagination wypracowała 92 mln złotych przychodów, o niemal jedną piątą więcej niż rok wczesniej. Połowa biznesu firmy to projekty realizowane z klientami z zagranicy. Jak szacuje Daniel Arak, jeden z założycieli i członek zarządu ITmagination, w tym roku udział ten może wzrosnąć nawet do 70 proc.


Polska firma tworzy sztuczną inteligencję do przewidywania zaostrzeń astmy

BLDG Venture pomoże zespołowi FindAir w dalszym rozwoju systemów wsparcia dla terapii astmy i POCHP. Projekt obejmuje fazę Proof of Concept stworzenia algorytmów sztucznej inteligencji do przewidywania zaostrzeń oraz głównych czynników wywołujących zaostrzenia u astmatyków i chorych na POCHP.


Cyfryzacja wkracza do deweloperki

Echo Investment otwiera nowy rozdział w realizacji strategii cyfryzacji firmy. Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym platformy do digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, Echo Investment rozpoczęło proces transformacji cyfrowej.


Żabka wyśle studentów do Doliny Krzemowej

15 lipca br. w siedzibie firmy  Żabka Polska odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom konkursu  „Ogarnij Big Data z Żabką”, w ramach którego studenci ekonometrii, matematyki i informatyki z Poznania i Wrocławia przygotowali innowacyjne projekty wykorzystujące metody Big Data, Artificial Intelligence oraz Machine Learning.


Sztuczna inteligencja w biznesie - dobry pomysł, słaba realizacja

Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję, jednak mało która robi to w przemyślany sposób - informuje IDC. Lipcowe badania przeprowadzone na grupie niemal 2500 organizacji wskazują, że zaledwie 1 na 4 firmy, które już stosują rozwiązania sztucznej inteligencji, posiada opracowaną strategię SI dla całego przedsiębiorstwa.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty