Nowe Technologie


Asseco zinformatyzuje Krajowy Rejestr Zadłużonych

Asseco Poland podpisało z Ministerstwem Sprawiedliwości umowę na budowę systemu informatycznego obsługującego Krajowy Rejestr Zadłużonych, który usprawni postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe.


Cyberbezpieczeństwo w dobie masowych zakupów przez internet

Badanie opinii zrealizowane na zlecenie mBanku pokazuje, że 6 na 10 polskich internautów nie wiedziałoby, jak poradzić sobie z włamaniem do ich komputera czy telefonu. Nie mają oni też wystarczającej wiedzy na temat zagrożeń w sieci, mimo, że obawiają się ich skutków. Co zaskakujące, najmniej świadomi są młodzi internauci. To szczególnie niepokojące w obliczu pandemii COVID-19, gdy Polacy więcej czasu spędzają online i częściej korzystają np. z e-commerce czy z bankowości internetowej, a więc bardziej niż zwykle są narażeni na działania oszustów i hakerów.


Coraz większe problemy z cyberbezpieczństwem

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Dell Technologies, liczba cyberataków i innych zakłóceń wzrasta, co skutkuje utratą danych dla organizacji kosztującą je ponad 1 mln USD


Polski satelita gotowy do kolejnych testów

Prace nad satelitą ScanSAT tworzonym przez spółkę Scanway we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wchodzą w fazę kwalifikacji modelu inżynierskiego. To kolejny, kluczowy etap projektu, który pozwoli na wysłanie satelity na orbitę ziemską samego satelity lub jego kluczowych, opracowanych we Wrocławiu komponentów w ramach misji testowej w ciągu najbliższych lat.


Sinterit pozyskał 10 milionów złotych dofinansowania od inwestora

Fundusz EEC Magenta zainwestował 10 mln zł w Sinterit. Krakowska firma technologiczna rozwija przełomową technologię druku 3D i dzięki inwestycji umocni się na globalnym rynku additive manufacturing.


Polskie innowacje nagrodzone w konkursie PARP i NCBR

Po raz 22. zostały przyznane nagrody i wyróżnienia dla polskich innowatorów. Wśród laureatów konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju są projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki czy biotechnologii. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja rywalizowały o trzy nagrody główne po 100 tys. oraz wyróżnienia i nagrody specjalne.


PFR uruchamia bezpłatną platformę dla początkujących startupowców

Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z EY Polska uruchamiają bezpłatną platformę edukacyjną, w ramach której jest już dostępny pierwszy kurs z metodyki Lean Startup. Biorąc w nim udział, każdy w zaledwie trzy godziny ma szansę stworzyć pierwszy model biznesowy. Po zakończeniu kursu i pomyślnym rozwiązaniu testu egzaminacyjnego, uczestnik otrzymuje certyfikat.


Mocny wzrost wydatków na opiekę zdrowotną. Innowacyjne firmy przed szansą   

W ubiegłym roku wydatki na opiekę zdrowotną w skali globalnej rosły w tempie 3,2 proc. Był to spadek o 2 proc. w porównaniu do 2018 roku. Jak zapowiadają eksperci firmy Deloitte, szykuje się odbicie tego trendu, m.in. przez epidemię koronawirusa.


Hyper Poland uruchamia kolejną rundę finansowania

Hyper Poland ogłosiła drugą rundę finansowania na brytyjskiej platformie inwestycyjnej Seedrs. Spółka planuje zebrać ponad 450 tysięcy euro, które przeznaczy na kolejne testy oraz rozwój kolei najnowszej generacji, opartej o lewitację magnetyczną i silnik liniowy, poruszającej się na istniejących torach kolejowych z prędkością do 415 km/h.


Pranie przez aplikację. Polski startup wchodzi na rynek

Właśnie zadebiutowała na rynku aplikacja mobilna Washster – pierwsze narzędzie w Polsce pozwalające zlecić pranie w modelu door-to-door, czyli z odbiorem i dostawą pod wskazany adres. Z usług prania i prasowania na zamówienie można skorzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Autorem aplikacji jest polski start-up – Washster.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?