Nowe Technologie


Polski rynek gamingowy w natarciu

Boom na producentów gier video trwa. Polscy gamedeveloperzy mają zakończyć 2017 r. na 23. pozycji w globalnym rankingu. Takie miejsce zawdzięczają innowacyjnym pomysłom i nieszablonowemu podejściu do gier, czego przykładem jest m.in. łączenie pomysłów z branży growej i filmowej. Niedawno krakowski Bloober Team ogłosił, że do swojej najnowszej produkcji – gry „>observer_” zaangażował Rutgera Hauera, aktora znanego m.in. z hitu „Łowca Androidów” (ang. „Blade Runner”).


Ośrodek programistyczny Sage w Warszawie

Polski oddział Sage otwiera Centrum Deweloperskie dla technologii chmurowych. Dołączy ono do sieci pięciu światowych ośrodków programistycznych grupy. Inwestycja pochłonie ponad 30 mln zł, termin zakończenia prac planowany jest na 2019 r.


Sprzedaż rozwiązań chmurowych powyżej oczekiwań

Choć w Europie Zachodniej firmy szybciej niż w Polsce przenoszą swoje dane do chmury, to systematycznie skracamy dystans dzielący nas od liderów cyfrowej transformacji. Sprzedaż chmury rośnie w Polsce w dwucyfrowym tempie. Szacuje się, że w przyszłym roku w naszym kraju może z niej korzystać już nawet 70 proc. firm.


Znamy startupy uczestniczące w programie Start Path

Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path – globalnego programu wspierającego zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.


Superkomputer od Lenovo

19 czerwca, podczas International Supercomputing Conference, firma Lenovo poinformowała o dostarczeniu i wdrożeniu największego na świecie superkomputera opartego na procesorach Intel nowej generacji w Centrum Superkomputerowym w Barcelonie.


Wartość rynku gier mobilnych stale rośnie. W 2017 roku ma wynieść ponad 46 mld dol.

Segment gier mobilnych ma w tym roku wygenerować ponad 42 proc. przychodów całej branży gier wideo. Jego wartość ma wynieść 46,1 mld dol. Zdaniem analityków polskie firmy dobrze radzą sobie na tym rynku – obecnie jest ich kilkadziesiąt. Przeszkodę mogą stanowić nie koszty produkcji gier, lecz wydatki na promocję i wprowadzenie produktu na rynek.


Przedsiębiorcy boją się chmury

Zaledwie 8 proc. polskich przedsiębiorstw korzysta z usług w chmurze obliczeniowej – podaje GUS. W USA jest to aż 26 proc. firm.


Otwarte oprogramowanie podbija biznes. Korzysta z niego 78 proc. przedsiębiorstw

Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikacje rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte na open source.


Kosmos w służbie biznesu

Już nawet 50 polskich przedsiębiorstw aplikuje o środki z Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach rozwijania projektów związanych z przemysłem kosmicznym.


MIT Enterprise Forum Poland wybrał 23 startupy do akceleracji

Znamy już polskie startupy technologiczne, które przejdą program akceleracji realizowany na bazie know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single