Nowe Technologie


Uśmiech za dolary? Miliardowy biznes rozpoznawania emocji

Tak uśmiech, jak i grymas, to niewerbalne sposoby komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność odszyfrowania tego, co oznaczają, to prawie jak czytanie w myślach. Już niedługo taki dar posiądzie biznes. Według firm analitycznych, sektor światowej gospodarki zajmujący się automatycznym rozpoznawaniem emocji już w 2021 osiągnie wartość 40 mld USD, a zaledwie 3 lata później – okrągłe 100 mld USD.


Immersive Factory z milionem euro na szkolenia BHP w wirtualnej rzeczywistości

Immersive Factory, wspierana przez programy akceleracyjne VIVE X poinformowała, że pozyskała fundusze w wysokości 1 miliona euro od WaterStart Capital (NCI).


Polskie ePłatności przejmują poznańską spółkę

Polskie ePłatności przejmują kolejnego dostawcę terminali i usług płatniczych – poznańską spółkę TopCard. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami to już piąta transakcja Polskich ePłatności w krótkim czasie. Wcześniej PeP przejął firmy terminalowe NeoTu, P


Spicy Mobile inwestuje 10 mln złotych w nowe technologie

Agencja marketingu mobilnego i sieć reklamowa Spicy Mobile inwestuje ponad 10 mln złotych w budowę platformy emisji reklam. Stworzone narzędzie będzie automatycznie dopasowywać komunikat reklamowy do cech osobowościowych użytkownika w oparciu o technologię „machine learning”. Będzie również odpowiadało za wycenę i zakup emisji odpowiedniej kreacji reklamowej do najbardziej zainteresowanego produktem lub usługą użytkownika.


Trzy banki, wspólna inwestycja w fintech

Alior Bank, BNP Paribas i PKO Bank Polski, które reprezentują ok. 30 proc. aktywów polskiego sektora bankowego, wspólnie zainwestowały w Autenti – polski fintech oferujący platformę do elektronicznego podpisywania umów i cyfrowego obiegu dokumentów.


R22 inwestuje w dostawcę aplikacji SaaS dla hoteli

R22 inwestuje w Profitroom – twórcę innowacyjnej technologii dla branży hotelarskiej. Umożliwia ona zautomatyzowaną obsługę rezerwacji, zarządzanie kanałami sprzedaży, relacjami z klientem oraz obsługę płatności. Z usług firmy korzysta już ponad 2 tys. klientów.


CM International wchodzi na rynek nigeryjski

CM International, notowany na NewConnect, producent nowej generacji urządzeń wykorzystywanych do zabiegów medycyny estetycznej rozpoczyna współpracę z partnerem z rynku nigeryjskiego. Spółka zrealizuje zamówienie inicjujące o wartości 79 tys. USD.


InventionMed pozyskał ponad 20 mln złotych dotacji  

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej w minionym roku pozyskała środki na rozwój swoich projektów o łącznej wartości ponad 20 mln złotych. Spółka pracuje nad rozwojem symulatorów medycznych w wirtualnej rzeczywistości tworzonych na potrzeby dermatologii klinicznej i estetycznej – TutorDerm i wirtualnej strzykawki.


PKO BP automatyzuje obieg dokumentów. Stacje Nanovo w 500 oddziałach banku

Nanovo dostarcza rozwiązanie usprawniające i cyfryzujące proces podpisywania dokumentów w oddziałach największego banku w Polsce. Klienci PKO Banku Polskiego mogą złożyć podpis dla wybranych usług transakcyjnych: wpłata i wypłata gotówki w PLN i w walutach wymienialnych oraz polecenie przelewu w PLN na ekranie dotykowym. Rozwiązanie dostępne jest już w 56 oddziałach banku – w tym we flagowym oddziale w warszawskiej Rotundzie. Do końca czerwca 2020 roku w ekrany będzie wyposażone 500 oddziałów.


Play uruchomi sieć 5G w Trójmieście

Play podpisał memorandum z Miastem Gdynia, na mocy którego zostanie uruchomiona największa na skalę krajową sieć 5G. Play wdroży dynamiczne współdzielenie częstotliwości wraz z funkcjonalnością synchronizacji czasu na ponad 100 stacjach bazowych na obszarze aglomeracji trójmiejskiej.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?