Nowe Technologie


Wartość rynku gier mobilnych stale rośnie. W 2017 roku ma wynieść ponad 46 mld dol.

Segment gier mobilnych ma w tym roku wygenerować ponad 42 proc. przychodów całej branży gier wideo. Jego wartość ma wynieść 46,1 mld dol. Zdaniem analityków polskie firmy dobrze radzą sobie na tym rynku – obecnie jest ich kilkadziesiąt. Przeszkodę mogą stanowić nie koszty produkcji gier, lecz wydatki na promocję i wprowadzenie produktu na rynek.


Przedsiębiorcy boją się chmury

Zaledwie 8 proc. polskich przedsiębiorstw korzysta z usług w chmurze obliczeniowej – podaje GUS. W USA jest to aż 26 proc. firm.


Otwarte oprogramowanie podbija biznes. Korzysta z niego 78 proc. przedsiębiorstw

Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikacje rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte na open source.


Kosmos w służbie biznesu

Już nawet 50 polskich przedsiębiorstw aplikuje o środki z Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach rozwijania projektów związanych z przemysłem kosmicznym.


MIT Enterprise Forum Poland wybrał 23 startupy do akceleracji

Znamy już polskie startupy technologiczne, które przejdą program akceleracji realizowany na bazie know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.


Rynek big data urósł w ciągu roku o 18 mld dol. Koniunkturę napędzają banki, przemysł i medycyna

Instytucje finansowe, przemysł, koncerny medyczne oraz e-commerce to najwięksi odbiorcy i użytkownicy wielkich zbiorów danych, tzw. big data. Coraz częściej z tej technologii korzystają także małe i średnie przedsiębiorstwa.


Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury. Krajowe przedsiębiorstwa w tyle za zachodnimi

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC dla Oracle Polska.


Zapłacisz Blikiem w PayU

Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z PayU SA, największym dostawcą płatności internetowych w Polsce.


Telefony zdetronizowały komputery

Smartfon i tablet zdetronizowały laptopy oraz komputery stacjonarne i już 71 proc. światowej „konsumpcji internetu” odbywa się poprzez te przenośnie urządzenia (w Polsce prawie 50 proc.). Internauci spędzają w sieci za ich pośrednictwem średnio 86 min dziennie – szacuje firma reklamowa ZenithOptimedia.


Chmura wciąga miliardy i firmy

Na 111 mld dol. ocenia się tegoroczne wydatki branży IT na technologię chmurową. W 2020 r. mają one wzrosnąć nawet do 216 mld dol. – szacuje firma analityczna Gartner. Jej zdaniem chmury obliczeniowe stają się stopniowo codziennością w biznesie.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single