Nowe Technologie


Era e-eventów. Dzięki Eventory czołowe firmy odnalazły się w świecie Zooma i Teamsów

Spotkania, ludzkie interakcje to sól biznesowej ziemi. To one posuwają sprawy do przodu. Po początkowym chaosie, wiele firm zaczęło szukać narzędzi do mierzenia, organizowania i moderowania spotkań via Zoom, Meet czy Teams. I tu na pierwszy plan wysuwa się polskie Eventory, któremu zaufały m.in. Cisco, mBank czy BNP Paribas Bank Polska.


Globalna ekspansja polskiego startupu. Pay Ukraine zmienia nazwę i rusza na podbój Europy

Polska firma oferująca natychmiastowe przelewy międzynarodowe zmienia nazwę na SPOKO. Dotąd swoje usługi kierowała do Ukraińców mieszkających głównie w Polsce. Teraz, po przekroczeniu bariery 100 tys. użytkowników, zamierza dotrzeć do imigrantów różnych narodowości - najpierw z Ukrainy i Indii - mieszkających w krajach zachodniej Europy.


Robert Lewandowski inwestuje w polski startup LESS

Polski startup LESS_ zebrał 12 milionów złotych od inwestorów. Jednym z nich jest Robert Lewandowski. W firmę zainwestował także m.in. Krzysztof Pawiński, współzałożyciel i prezes Maspeksu.


Serwery przede wszystkim w Polsce

Zdecydowana większość polskich firm (91 proc.) twierdzi, że przetwarza dane na serwerach zlokalizowanych w kraju, a 13 proc. wskazało lokalizację na terenie Unii Europejskiej, wynika z badania przeprowadzonego w pierwszym kwartale br., na zamówienie VMware i OVHcloud.


Microsoft uruchomi w Polsce regionalny hub technologiczny

Operator Chmury Krajowej zawarł strategiczne partnerstwo z globalną spółką technologiczną Microsoft. W ramach umowy partnerstwa z OChK, Microsoft uruchomi w Polsce swój pierwszy region przetwarzania danych w Europie Środkowo-Wschodniej.


HP wprowadzi na rynek nowy laptop

HP Pavilion x360 14 to urządzenie stworzone dla osób poszukujących komputera, który wesprze ich podczas codziennej pracy i w wolnych chwilach, zapewniając nieprzerwaną łączność dzięki opcjonalnemu modułowi 4G LTE (po raz pierwszy w serii Pavilion). Laptop odznacza się przy tym wszechstronnością i wysoką jakością typową dla laptopów Pavilion x360. Urządzeniu nadano nowoczesny i wyrazisty wygląd obudowy (dostępny w specjalnej wersji „metal 3D”), wyposażono w funkcje premium i praktycznie bezramkowe wyświetlacze oraz wydajniejsze podzespoły, w tym w większe dyski SSD (do 1 TB).


Jak przenieść firmę do internetu? Prosty poradnik

Jak przenieść firmę do świata wirtualnego? W tym przewodniku prześledzimy wspólnie pięć etapów niezbędnych do rozpoczęcia działalności w sieci i pozyskania nowych klientów.


Asseco zinformatyzuje Krajowy Rejestr Zadłużonych

Asseco Poland podpisało z Ministerstwem Sprawiedliwości umowę na budowę systemu informatycznego obsługującego Krajowy Rejestr Zadłużonych, który usprawni postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe.


Cyberbezpieczeństwo w dobie masowych zakupów przez internet

Badanie opinii zrealizowane na zlecenie mBanku pokazuje, że 6 na 10 polskich internautów nie wiedziałoby, jak poradzić sobie z włamaniem do ich komputera czy telefonu. Nie mają oni też wystarczającej wiedzy na temat zagrożeń w sieci, mimo, że obawiają się ich skutków. Co zaskakujące, najmniej świadomi są młodzi internauci. To szczególnie niepokojące w obliczu pandemii COVID-19, gdy Polacy więcej czasu spędzają online i częściej korzystają np. z e-commerce czy z bankowości internetowej, a więc bardziej niż zwykle są narażeni na działania oszustów i hakerów.


Coraz większe problemy z cyberbezpieczństwem

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Dell Technologies, liczba cyberataków i innych zakłóceń wzrasta, co skutkuje utratą danych dla organizacji kosztującą je ponad 1 mln USD


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]