Nowe Technologie


Technologiczna ofensywa Deloitte

Deloitte rozbudowuje usługi technologiczne. Sławomir Lubak został liderem obszaru Strategii i Integracji Technologii


Rynek IT nakręcają usługi oparte na sieci

Finał „Gry o Tron”, transmisje konferencji Fame MMA i turnieje „League of Legends” łączy rekordowa popularność oraz gigantyczna liczba danych przetwarzanych w czasie rzeczywistym. O powodzeniu przedsięwzięć decyduje zaś jedno – stabilna sieć.


EEC Magenta inwestuje w ChallengeRocket ponad 3 mln złotych

Fundusz EEC Magenta dokonał kolejnej inwestycji. Kwota 3,2 mln zł zasiliła wrocławski start-up ChallengeRocket.com – platformę, która łączy specjalistów m.in. z branży IT z pracodawcami. To już trzecia inwestycja funduszu w ostatnich pięciu miesiącach.


Betacom rozwija nowe segmenty biznesowe

Giełdowy Betacom, specjalizujący się w tworzeniu oraz wdrażaniu rozwiązań technologicznych, opublikował raport za I półrocze 2019 roku. W tym okresie spółka kontynuowała realizację strategii rozwoju na lata 2017-2020, która zakłada rozwój działalności w oparciu o cztery linie biznesowe (Hybrydowe IT, Smart Workplace, Edukację i Logistykę) oraz zwiększenie przychodów z wysokomarżowych kanałów.


Nadchodzą trudne czasy dla branży gier

Jak wynika z badania EY, 70 proc.przedstawicieli branży gier video z Europy, Ameryki Północnej i Azji spodziewa się, że w najbliższych pięciu latach rynek będzie bardziej wymagający niż dotychczas. To oznacza, że producenci stoczą walkę o nowych graczy.


Większa innowacyjność to wyższe przychody? Mamy dowody! Raport

Liderzy innowacji technologicznych osiągają dwukrotnie większe wzrosty przychodów – wynika z badania Accenture. W ramach badania „Full Value. Full Stop” przebadano ponad 8 300 organizacji, szukając korelacji pomiędzy wdrożeniami innowacji technologicznych a wynikami finansowymi firm.


Grupa Impel i Netology partnerami polskiego startupu Timate [TYLKO U NAS]

Firma Timate podpisała umowy partnerskie z grupą Impel - jedną z największych firm outsourcingowych w Polsce oraz Netology - firmą świadczącą usługi IT dla biznesu - zdradza w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Sebastian Młodziński, CEO Timate i m.in. współtwórca XTPL.


Flairs.ai wypuszcza na rynek nową odsłonę technologii w oparciu o sztuczną inteligencję

Slack, Bitbucket, Github, Jira, Confluence? To tylko niektóre z narzędzi, z których na co dzień korzysta branża IT. Czy to, o czym deweloperzy rozmawiają w czasie pracy nad projektem, może przyczynić się do wzrostu kompetencji poszczególnych członków zespołu, a w dłuższej perspektywie - samej organizacji? Flairs.ai to oparta na sztucznej inteligencji technologia, która agreguje wiedzę z firmowych narzędzi w celu przyspieszenia procesu budowania konkretnych umiejętności w organizacji. W nowym wydaniu jest już dostępna na rynku.


Best of Show Finovate Middle East dla polskiej firmy technologicznej Efigence

Polska firma technologiczna Efigance zdobyła tytuł Best of Show podczas kongresu Finovate Middle East zorganizowanego w Dubaju.


Polski satelita coraz bliżej ziemskiej orbity

Wrocławska spółka Scanway wchodzi w kolejny, czwarty etap rozwoju satelity ScanSAT, tworzonego na bazie autorskich rozwiązań optoelektronicznych firmy we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Zgodnie z planem ma on zostać wystrzelony na orbitę Ziemską na przełomie 2020 i 2021 roku.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?