Prawo i podatki


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Kwiecień 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Kwiecień 2020


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Marzec 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Marzec 2020


Czekając na brexit

Stało się. Sic! Wreszcie Wielka Brytania wystąpiła ze Wspólnoty Europejskiej. Nie kończy to jednak procesu brexitu, ale tak naprawdę dopiero go rozpoczyna. Co to oznacza dla przedsiębiorców, którzy mają kontakty handlowe ze Zjednoczonym Królestwem?


Państwo kontra przedsiębiorcy

Cel nie uświęca środków! – tak Rzecznik MSP Adam Abramowicz skomentował ostatnie działania ZUS wymierzone w matki prowadzące działalność gospodarczą. To nie jest odosobniony problem. Od lat toczy się batalia państwo kontra przedsiębiorcy. Wraz z pogarszaniem się sytuacji finansów publicznych, można spodziewać się tylko nasilenia zmasowanego ataku na różnych frontach.


Plusy dodatnie i plusy ujemne

Wiążąca Informacja Stawkowa miała przynieść ulgę tym firmom, które nie wiedziały, jaki VAT mają naliczać od sprzedawanych towarów. Jak wynika z naszych informacji do 10 lutego na około 2 tys. złożonych wniosków wydano 74 pozytywne decyzje.


PPK nie takie groźne, jak je malują

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to ważne zadanie stojące w tym roku przed małymi i średnimi przedsiębiorcami. Dobrze przygotowany proces oszczędzi firmom nie tylko licznych zmartwień, ale też pieniędzy!


PPK. Szansa do wykorzystania

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie zawsze wiąże się z koniecznością poniesienia przez pracodawcę dodatkowych kosztów. Środki te można jednak potraktować jako inwestycję.


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2020


Czekając na jednorożca

Zalewie 1 zł może wynosić kapitał zakładowy w prostej spółce akcyjnej (PSA). Uległ zmianie Kodeks spółek handlowych, wprowadzając do naszego systemu prawnego zupełnie nowy twór, który ma być biznesowym instrumentem pozwalającym na łatwe i szybkie inwestowanie w działalność innowacyjną.


PPK: faza druga

Ci, którzy przecierają szlaki, zwykle popełniają też błędy. Dzięki temu następni mogą się tych błędów ustrzec. Początkowy etap wdrażania PPK w dużych firmach właśnie się kończy. Pomógł zweryfikować wiele obaw związanych z tym programem i zobaczyć, jak sprawdza się on w praktyce. Jaka z tej pierwszej fazy płynie nauka dla MSP?


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?