Prawo i podatki


Jak z rodziną dobrze wyjść... na podatkach

Przedsiębiorca może dobrze wyjść z rodziną nie tylko na zdjęciu, ale także od strony podatkowej. Przy czym zatrudnienie małżonka lub niepełnoletniego jeszcze dziecka będzie dla niego mniej opłacalne, niż gdyby dał pracę komuś z pozostałych krewnych. Przynajmniej z punktu widzenia niektórych przepisów.


Kryptowaluty – jak je opodatkować?

Kryptowaluty to w ostatnich miesiącach gorący temat w polskich i światowych mediach. Mówi się o nich w kontekście potencjału inwestycyjnego, spekulacyjnych wahań wartości, zastosowania w biznesie jako alternatywnego środka płatniczego.


Kalendarium przedsiębiorcy – czerwiec 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – czerwiec 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – czerwiec 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Wspólny rynek bardziej wspólny

Na początku lutego Parlament Europejski przyjął ogromną większością głosów przepisy mające zakończyć dyskryminację niektórych krajów w unijnym handlu internetowym, która szczególnie dotyka obywateli „nowej Unii”, w tym Polaków.


Lepiej nie chować głowy w piasek

Nawet 20 mln euro lub 4 proc. rocznych przychodów – tyle może kosztować firmę kara za nieprzestrzeganie nowych przepisów o ochronie danych osobowych. Tym, którzy martwią się nieuchronnością sankcji przewidzianych przez RODO, podpowiadamy, jak można spróbować je złagodzić, jeśli zdarzy się tzw. incydent.


Kalendarium przedsiębiorcy – maj 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – maj 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – maj 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Działalność badawczo-rozwojowa warta uwagi

Przyjęta w tym roku nowelizacja przepisów o podatku dochodowym, a także prace legislacyjne dotyczące ustaw, których celem jest wspieranie nowych inwestycji, wyraźnie zwiększają możliwości skorzystania z ulg przez podatników ponoszących wydatki na badania i rozwój.


Elektronizacja działalności KAS – dlaczego taka ważna

Od prawie roku Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) prowadzi działania mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego i poprawę ściągalności danin publicznych. Jej działania wspiera w zakresie cyfryzacji powołana latem 2016 r. spółka celowa Aplikacje Krytyczne. Jakie są efekty tych wysiłków z punktu widzenia przedsiębiorców?


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!