Prawo i podatki


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Październik 2019

Obowiązujące przepisy ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu przewidują utworzenie w pełni jawnego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, który zacznie działać od 13 października.Ubezpieczenie prawne vs abonament prawny. Co bardziej się opłaca?

Za stałą opłatę już kilkudziesięciu złotych miesięcznie możemy zabezpieczyć naszą firmę na wypadek problemów prawnych.


Samowole zgodnie z prawem

Nowelizacja prawa umożliwi legalizację samowoli budowlanych, które mają ponad 20 lat. To ważna informacja dla właścicieli nieruchomości, bo wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich budynek jest „nielegalny”.Efekt kuli śniegowej

Aż 80 proc. przypadków mobbingu ma miejsce w małych i średnich przedsiębiorstwach – wynika z najnowszych badań. Jak chronić swoich pracowników przed mobbingiem? I dlaczego to się szefom po prostu opłaca.


Fiskalna rewolucja. Paragony polecą do chmury

W maju zaczęła obowiązywać ustawa, która zmieni sposób prowadzenia biznesu przez 1,2 mln polskich przedsiębiorców. W ciągu najbliższych lat konieczna będzie zmiana kas fiskalnych na wersje online, a to oznacza dodatkowe wydatki.


Z poczucia odpowiedzialności

Coraz więcej polskich pracodawców i pracowników nie wyobraża sobie, że w ich firmie nie ma grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie. Nic dziwnego, bo ma ono dla obu stron mnóstwo zalet, potrafi nawet uratować przedsiębiorstwo przed bankructwem.


Uwaga! Kontrola skarbowa Komedia pomyłek

„Zaprosiłem tu panów w celu zakomunikowania im arcyniemiłej nowiny: jedzie do nas rewizor”. Tak zaczyna się ponadczasowa komedia Mikołaja Gogola. Słowa te mogą powtórzyć polscy przedsiębiorcy, na których skrzynki e-mailowe trafiają fałszywe e-maile z informacją o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”.


Kalendarium przedsiębiorcy

Kalendarium przedsiębiorcy


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty