Prawo i podatki


Samowole zgodnie z prawem

Nowelizacja prawa umożliwi legalizację samowoli budowlanych, które mają ponad 20 lat. To ważna informacja dla właścicieli nieruchomości, bo wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich budynek jest „nielegalny”.Efekt kuli śniegowej

Aż 80 proc. przypadków mobbingu ma miejsce w małych i średnich przedsiębiorstwach – wynika z najnowszych badań. Jak chronić swoich pracowników przed mobbingiem? I dlaczego to się szefom po prostu opłaca.


Fiskalna rewolucja. Paragony polecą do chmury

W maju zaczęła obowiązywać ustawa, która zmieni sposób prowadzenia biznesu przez 1,2 mln polskich przedsiębiorców. W ciągu najbliższych lat konieczna będzie zmiana kas fiskalnych na wersje online, a to oznacza dodatkowe wydatki.


Z poczucia odpowiedzialności

Coraz więcej polskich pracodawców i pracowników nie wyobraża sobie, że w ich firmie nie ma grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie. Nic dziwnego, bo ma ono dla obu stron mnóstwo zalet, potrafi nawet uratować przedsiębiorstwo przed bankructwem.


Uwaga! Kontrola skarbowa Komedia pomyłek

„Zaprosiłem tu panów w celu zakomunikowania im arcyniemiłej nowiny: jedzie do nas rewizor”. Tak zaczyna się ponadczasowa komedia Mikołaja Gogola. Słowa te mogą powtórzyć polscy przedsiębiorcy, na których skrzynki e-mailowe trafiają fałszywe e-maile z informacją o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”.


Kalendarium przedsiębiorcy

Kalendarium przedsiębiorcy


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Mediacja, nie eskalacja

Sądowy spór z konsumentem może mieć też dla nas konsekwencje wizerunkowe, gdy sfrustrowany klient zechce zniszczyć naszą reputację. Zamiast batalii sądowej warto wybrać arbitraż. Będzie również taniej.


W sądach ostatnia nadzieja

Prawo podatkowe w Polsce jest tworzone bez zrozumienia procesów ekonomicznych. Wszelkie zalecenia OECD i UE, jeśli chodzi o unikanie opodatkowania, w Polsce podnosimy do kwadratu. I stąd mamy 10 stron nowego prawa i 100 stron jego interpretacji. A do tego gigantyczne kary – mówi prof. Adam Mariański, naukowiec, adwokat i prezes Krajowej Izby Doradców Podatkowych, w rozmowie z Adamem Mielczarkiem.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty