Prawo i podatki


Karty rozdane. PPK w największych firmach

Już wiadomo, że poziom udziału pracowników w programie PPK w największych firmach był mniejszy niż zakładano. Z punktu widzenia średnich przedsiębiorców to dobra wiadomość, bo wzrost kosztów zatrudnienia p


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Styczeń 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Styczeń 2020


Biznes bez rejestracji

Działalność, która nie wymaga wpisu do ewidencji przedsiębiorców, ma być ulgą dla tych, którzy prowadzą drobny biznes. Ale obok przywilejów są i obowiązki. Czy zatem opłaci się skórka za wyprawkę?


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Grudzień 2019

Kalendarz przedsiębiorcy na grudzień 2019 r.


Zmiana reguł sądowej gry

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła tyle zmian, że przedsiębiorcy trudno będzie się w niej odnaleźć bez pomocy prawnika.


Finansowe „by passy”

Od nowego roku wchodzi w życie nowelizacja mająca ograniczyć zatory płatnicze. Przedsiębiorcy nie powinni jednak żywić nadmiernych nadziei, że nowe przepisy je całkiem zlikwidują.


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Listopad 2019

Kalendarz przedsiębiorcy na listopad 2019 r.


Dowody przezorności

Zawierając, dopuszczalną przecież przez prawo, ustną umowę zlecenia przedsiębiorca będzie praktycznie później pozbawiony możliwości dochodzenia przed sądem swoim roszczeń. To jedna z najważniejszych konsekwencji wejścia w życie od listopada odrębnego trybu rozpoznawania spraw gospodarczych.


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Październik 2019

Obowiązujące przepisy ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu przewidują utworzenie w pełni jawnego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, który zacznie działać od 13 października.PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?