Prawo i podatki


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2020


Czekając na jednorożca

Zalewie 1 zł może wynosić kapitał zakładowy w prostej spółce akcyjnej (PSA). Uległ zmianie Kodeks spółek handlowych, wprowadzając do naszego systemu prawnego zupełnie nowy twór, który ma być biznesowym instrumentem pozwalającym na łatwe i szybkie inwestowanie w działalność innowacyjną.


PPK: faza druga

Ci, którzy przecierają szlaki, zwykle popełniają też błędy. Dzięki temu następni mogą się tych błędów ustrzec. Początkowy etap wdrażania PPK w dużych firmach właśnie się kończy. Pomógł zweryfikować wiele obaw związanych z tym programem i zobaczyć, jak sprawdza się on w praktyce. Jaka z tej pierwszej fazy płynie nauka dla MSP?


Technologiczne wyzwanie. PPK w średnich firmach

Przygotowanie systemu informatycznego w firmie to jedno z najważniejszych zadań do wykonania w kontekście wdrożenia PPK. Musi on na bieżąco i możliwie, w jak najbardziej automatyczny sposób dbać o bezbłędne zarządzanie listami pracowników i terminowymi wpłatami do funduszy.


PPK. Kto pyta, nie zbłądzi

Pilne wdrożenie PPK to obowiązek dla każdej firmy, która zatrudnia powyżej 49 pracowników. Pomocą może być współpraca z instytucjami finansowymi. Trzeba tylko wiedzieć, o co pytać.


Karty rozdane. PPK w największych firmach

Już wiadomo, że poziom udziału pracowników w programie PPK w największych firmach był mniejszy niż zakładano. Z punktu widzenia średnich przedsiębiorców to dobra wiadomość, bo wzrost kosztów zatrudnienia p


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Styczeń 2020

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Styczeń 2020


Biznes bez rejestracji

Działalność, która nie wymaga wpisu do ewidencji przedsiębiorców, ma być ulgą dla tych, którzy prowadzą drobny biznes. Ale obok przywilejów są i obowiązki. Czy zatem opłaci się skórka za wyprawkę?


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Grudzień 2019

Kalendarz przedsiębiorcy na grudzień 2019 r.


Zmiana reguł sądowej gry

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła tyle zmian, że przedsiębiorcy trudno będzie się w niej odnaleźć bez pomocy prawnika.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?