Prawo i podatki


Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców już od Nowego Roku

1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, wprowadzająca kilka bardzo istotnych dla pracodawców zmian.


Nie ma głupich pytań, gdy mowa o podatkach

O tym, dlaczego nawet startupy oraz małe i średnie firmy powinny korzystać z usług doradców podatkowych, a także jakie zmiany szykuje przedsiębiorcom fiskus w nowym roku, mówi prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


Kalendarium przedsiębiorcy – styczeń 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – styczeń 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – styczeń 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Ustawę o wychowaniu w trzeźwości trzeba napisać na nowo

W gronie ekspertów zastanawiamy się, jak nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości zmieni reguły prowadzenia biznesu, w tym sklepów i sieci handlowych.


Nowa ulga dla przedsiębiorców

Nowe zasady umożliwiające zaliczenie jednorazowo w koszt podatkowy nakładów w wysokości do 100 tys. zł mają na celu przede wszystkim stworzenie pozytywnych bodźców stymulujących dokonywanie inwestycji przez przedsiębiorców. I co ważne – zmiany te posiadają moc wsteczną. Mimo wprowadzenia ich w drugiej połowie 2017 r., dotyczą nakładów inwestycyjnych dokonywanych od stycznia tego roku.


Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2017

Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2017


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Ceny transferowe – co nowego

Ceny transferowe dotyczą podmiotów powiązanych, a dokładnie przeprowadzanych transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi, a także transakcji, w wyniku których zapłata przekazywana jest do terytorium lub kraju stosującego szkodliwą konkurencję podatkową, tzw. rajów podatkowych.


Nieodpłatne świadczenia w podatkach dochodowych

Podatnicy często nie zdają sobie sprawy, że w momencie otrzymania nieodpłatnie świadczenia są zobowiązani wykazać z tego tytułu przychód podatkowy. Powyższa zasada wynika wprost z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!