Prawo i podatki


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Grudzień 2019

Kalendarz przedsiębiorcy na grudzień 2019 r.


Zmiana reguł sądowej gry

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła tyle zmian, że przedsiębiorcy trudno będzie się w niej odnaleźć bez pomocy prawnika.


Finansowe „by passy”

Od nowego roku wchodzi w życie nowelizacja mająca ograniczyć zatory płatnicze. Przedsiębiorcy nie powinni jednak żywić nadmiernych nadziei, że nowe przepisy je całkiem zlikwidują.


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Listopad 2019

Kalendarz przedsiębiorcy na listopad 2019 r.


Dowody przezorności

Zawierając, dopuszczalną przecież przez prawo, ustną umowę zlecenia przedsiębiorca będzie praktycznie później pozbawiony możliwości dochodzenia przed sądem swoim roszczeń. To jedna z najważniejszych konsekwencji wejścia w życie od listopada odrębnego trybu rozpoznawania spraw gospodarczych.


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Październik 2019

Obowiązujące przepisy ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu przewidują utworzenie w pełni jawnego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, który zacznie działać od 13 października.Ubezpieczenie prawne vs abonament prawny. Co bardziej się opłaca?

Za stałą opłatę już kilkudziesięciu złotych miesięcznie możemy zabezpieczyć naszą firmę na wypadek problemów prawnych.


Samowole zgodnie z prawem

Nowelizacja prawa umożliwi legalizację samowoli budowlanych, które mają ponad 20 lat. To ważna informacja dla właścicieli nieruchomości, bo wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich budynek jest „nielegalny”.PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?