Prawo i podatki


Wspólny rynek bardziej wspólny

Na początku lutego Parlament Europejski przyjął ogromną większością głosów przepisy mające zakończyć dyskryminację niektórych krajów w unijnym handlu internetowym, która szczególnie dotyka obywateli „nowej Unii”, w tym Polaków.


Lepiej nie chować głowy w piasek

Nawet 20 mln euro lub 4 proc. rocznych przychodów – tyle może kosztować firmę kara za nieprzestrzeganie nowych przepisów o ochronie danych osobowych. Tym, którzy martwią się nieuchronnością sankcji przewidzianych przez RODO, podpowiadamy, jak można spróbować je złagodzić, jeśli zdarzy się tzw. incydent.


Kalendarium przedsiębiorcy – maj 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – maj 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – maj 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Działalność badawczo-rozwojowa warta uwagi

Przyjęta w tym roku nowelizacja przepisów o podatku dochodowym, a także prace legislacyjne dotyczące ustaw, których celem jest wspieranie nowych inwestycji, wyraźnie zwiększają możliwości skorzystania z ulg przez podatników ponoszących wydatki na badania i rozwój.


Elektronizacja działalności KAS – dlaczego taka ważna

Od prawie roku Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) prowadzi działania mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego i poprawę ściągalności danin publicznych. Jej działania wspiera w zakresie cyfryzacji powołana latem 2016 r. spółka celowa Aplikacje Krytyczne. Jakie są efekty tych wysiłków z punktu widzenia przedsiębiorców?


AEO – tylko hasło czy potrzeba i korzyść?

Coraz więcej firm ma możliwość posługiwania się logo upoważnionego przedsiębiorcy (Authorized Economic Operator). Co im ono daje i czy warto starać się o jego uzyskanie?


Kalendarium przedsiębiorcy – kwiecień 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – kwiecień 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – kwiecień 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Mediacjeeizby.pl – nowa platforma ODR na polskim rynku

Po co się spierać, kiedy można rozmawiać? Sądowe rozwiązywanie konfliktów jest zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. A do tego szczególnie dotkliwe, kiedy sprawa dotyczy internetowych sporów z kontrahentami e-commerce lub firmami działającymi online i często nie wiadomo, który sąd jest odpowiedni do skierowania sprawy ze względu na swoją właściwość miejscową.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!