Handel


Biedronka idzie w eko. Specjalna torba trafiła do sklepów

Biedronka wprowadza do swoich sklepów specjalną, papierową torbę na zakupy. Jedna sztuka kosztuje 69 groszy, ale część tej kwoty trafi do Banków Żywności.


UOKiK: Naftowy gigant może przejąć polską sieć stacji paliw

UOKiK wydał zgodę na nabycie przez BP Europa części mienia spółki Tomsol. To polski, lokalny operator sieci stacji paliw.


Bezobsługowy sklep przyszłości rusza w Polsce. Znamy lokalizację

Take&GO, czyli polska odpowiedź na Amazon Go jeszcze w czerwcu wystartuje w Polsce. Jak wynika z informacji portalu My Company Polska, pierwszy sklep ruszy w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 13.Preferencje i zwyczaje zakupowe online w Europie

Konsumenci chętniej kupują w zagranicznych e-sklepach, a smartfony stają się coraz popularniejszym narzędziem służącym do zakupów w sieci – to główne wnioski z Barometru E-shopper 2018, badania DPDgroup przeprowadzonego przez instytut badawczy Kantar TNS.


Nowe płatności internetowe od ING

ING Bank Śląski, jako pierwszy bank na polskim rynku, wprowadził płatności internetowe, oferując również możliwość opóźnienia zapłaty za zakupiony towar nawet do 21 dni.


Polskie e-sklepy podatne na wyłudzenia płatnicze

Choć aż 95 proc. e-sprzedawców w Polsce akceptuje płatności za pomocą kart, to tylko 29 proc. z nich stosuje rozwiązania, które uniemożliwiają wyłudzenia płatnicze – wynika z badań firmy EY.


Nowe trendy w segmencie niezależnych sklepów spożywczych

Zacieranie się różnic między formatami sklepów oraz dynamiczny rozwój małych, lokalnych supermarketów to dziś coraz bardziej widoczne trendy w segmencie niezależnych sklepów spożywczych. W obliczu zmieniającego się rynku oraz silnej presji ze strony handlu wielkoformatowego sklepy te skutecznie wykorzystują swoje mocne strony, jak bliskość konsumenta, lokalność czy oferta świeżych produktów.


Firmy działające w internecie skorzystają na zakazie handlu w niedziele

Od marca 2018 roku wejdzie w życie zakaz handlu w część niedziel w roku. Otwarcie większości sklepów dozwolone będzie tylko w dwie niedziele w miesiącu, o ile nie przypadną akurat w jedno ze świąt ustawowo wolnych od pracy. Zdaniem przewodniczącego Rady Izby Gospodarki Elektronicznej przeniesie to część obrotów do internetu i wpłynie na rozwój tego kanału dystrybucji.


Polscy producenci żywności umacniają swoją pozycję na europejskich rynkach

18 proc. polskich firm z sektora spożywczego planuje w ciągu trzech najbliższych lat dokonać fuzji lub przejęcia w celu dalszej ekspansji eksportowej – wynika z raportu KPMG. Dla części z nich taki ruch to element strategii umacniania pozycji na rynkach zagranicznych.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty