Handel


Pieniądze z 500 plus mogą pomóc... sektorowi finansowemu [KOMENTARZ]

Rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko oznacza nie tylko większy przepływ gotówki do klasy średniej. To również okazja biznesowa dla sektora finansowego - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia.


Żabka zapowiada otwarcie sklepu nr 6000

Mijają trzy lata od uruchomienia pierwszego sklepu Żabka w nowym formacie. Jest to jeden z największych remodelingów w skali Europy, którego zakończenie planowane jest już w II połowie 2020 roku. Do końca roku sieć będzie liczyć 6000 sklepów.


Wystartował bezkasowy sklep Take&Go

W Poznaniu, przy ul. Półwiejskiej 13, oficjalnie wystartował pierwszy sklep Take&Go - dowiedział się portal mycompanypolska.pl.


Z Allegro do Frisco.pl. Nowy prezes sklepu internetowego

Jacek Palec został prezesem sklepu internetowego Frisco.pl. Zastąpił Grzegorza Bieleckiego pełniącego do tej pory obowiązki prezesa, który w dalszym ciągu zostaje w zarządzie spółki jako wiceprezes zarządu.


Biznes na urlopie macierzyńskim

Kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka? A może nie wracać i pójść na swoje? Dane Shopera pokazują, że sklep internetowy to łatwy sposób dla start w biznesie, a do jego założenia wystarczą środki z programu 500+. Historie mam-właścicielek dowodzą, że plan z firmą na macierzyńskim może świetnie wypalić.


Sklepy małoformatowe w Polsce sprzedają coraz więcej wina

Rynek wina w Polsce rośnie w tempie około 9 proc. rocznie, a jego wartość w 2018 r. sięgnęła 3,1 mld zł. W sprzedaży tej kategorii produktowej na prowadzenie wychodzą sklepy małoformatowe. Ich udział w tym rynku wynosi już 36 proc. wobec 25 proc. w 2012 r.


Kaufland wycofuje jednorazowe torby z tworzyw sztucznych

Kaufland wycofuje sukcesywnie z asortymentu plastikowe torby, które dostępne były do tej pory za opłatą przy kasach. Sieć wprowadza w Polsce szereg zamienników wielorazowego użytku, które zastąpią sprzedawane do tej pory jednorazowe torby.


Empik jak Amazon i Allegro. Nowy model biznesowy oparty na subskrypcjach

Grupa Empik wprowadził usługę subskrypcyjną w Polsce. To Empik Premium, który zapewni klientom nie tylko niższe ceny, ale także dodatkowy pakiet benefitów.


Anwim inwestuje 140 mln złotych na rozwój sieci stacji paliw Moya

Anwim pozyskał środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw pod marką Moya. Wysokość nowej linii kredytowej przeznaczonej na inwestycje na najbliższy rok to ok. 140 mln zł.


Carrefour: inwestujemy we franczyzę

W II kwartale 2019 r. Carrefour Polska otworzył 30 nowych sklepów franczyzowych o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. Dwie trzecie z nich zostało otwartych pod szyldem Carrefour Express, pozostałe – pod szyldem Globi. Ekspansja sieci dotyczy wszystkich formatów, zarówno osiedlowych, jak i przy stacjach paliw.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty