Nowe Technologie


Raport. Zielona energetyka dla biznesu

Zielona energetyka to sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania firmy. Rozwój technologii i wyraźny megatrend spowodowały większą dostępność sposobów finansowania.


Mobilna Europa robi się zielona

Mocne wsparcie dla rozwoju elektromobilności – to wyróżnia kraje Zachodu. Polska na tym tle nadal wypada słabo. Jesteśmy za to zagłębiem producentów baterii.


Polska elektromobilna

Polskie koncerny mocno weszły w elektromobilność. Orlen i Lotos stawiają ładowarki, a także stacje do tankowania wodoru, z kolei Tauron postawił na carsharing. A firmy samochodowe pełną parą przestawiają się na elektryki.


Gigabajty okazji

Technologii 5G nie można zignorować. I o ile jej wdrożenie to domena wielkich koncernów, to korzyści można mieć i w małym biznesie. Niektóre pomysły, jak wykorzystać 5G, dopiero się rodzą.


Pułapki Big Data

Powielanie stereotypów, dyskryminacja całych grup społecznych, błędy w klasyfikacji. Popularna w biznesie analiza wielkich zbiorów danych nieumiejętnie wykonywana może nas szybko wyprowadzić na manowce.


Inteligentne ekrany, czyli być o krok dalej

Idziesz do sklepu i widzisz na dużym ekranie nowe promocje. Dokładnie na te produkty, nad którymi kupnem się zastanawiałeś. Przypadek? Nie, przyszłość!


Wszystkie rzeczy w internecie

Aplikacje na naszych smartfonach zdają się dawać nam nieograniczone możliwości, ale to tylko niewielki ułamek tego, na co pozwala tzw. internet rzeczy. Już teraz do globalnej sieci można podłączać tysiące różnych urządzeń: od kamerek internetowych po ekspresy do kawy i rolety w oknach. Jaką z tego możemy mieć korzyść?


A czy Ty dbasz o bezpieczeństwo swojej firmy w sieci?

Ataki hakerskie, wirusy i inne złośliwe oprogramowanie to nie wszystkie niebezpieczeństwa, na które jest narażona każda, nawet najmniejsza, firma. Dużym problemem, zwłaszcza po wejściu RODO, są naruszenia bezpieczeństwa danych, których skutki mogą być bardzo kosztowne.


Drukarka jak smartfon

Tak jak we współczesnych smartfonach funkcja telefonu schodzi dziś na dalszy plan, tak w przypadku drukarek samo drukowanie to tylko dodatek do mnóstwa innych funkcji, w które wyposażone są współczesne „kombajny” biurowe. Zwykłe drukowanie powoli zmierza w stronę systemów zarządzania dokumentami.


Nadciąga Twin Peak

Idea digital twin, czyli cyfrowego bliźniaka wykracza poza replikę jakiegoś fizycznego obiektu. To dokładne badanie jak ten obiekt będzie się zachowywał w rzeczywistości. Wirtualne bliźniaki obniżają koszty, więc odnajdują się w biznesie.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty