Pieniądze


Biznes na Świętach. Polacy otwierają swoje portfele na ofertę firm

W grudniu Polacy wydają o ok. 20 proc. więcej pieniędzy na zakupy spożywcze niż podczas innych miesięcy w roku. Polscy konsumenci przeważnie wiedzą, co chcą kupić i coraz rzadziej decydują się na zakupy pod wpływem impulsu. Chcąc jednak jak najwięcej zaoszczędzić, często dają się skusić na promocje. Takie dane płyną z analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.


Polskie ePłatności z zielonym światłem do przejęcia BillBird

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności kontroli nad BillBird.


Polacy wydają coraz więcej na święta

Z roku na rok Mikołaj coraz bardziej hojny. Polska rodzina przeznaczy na święta średnio 1 521 zł - wynika z badań Deloitte. Połowa Polaków kupi prezenty w sklepach stacjonarnych. To o 8 punktów procentowych mniej niż rok temu.


Najciekawsze pomysły na długi weekend w listopadzie

Listopad zbliża się wielkimi krokami. Jest to okres jesiennych słot i długich wieczorów, podczas którego każdy z nas myśli już powoli o zapasach ciepłych swetrów i spodni. Jednak w tym roku, miesiąc ten daje nam szansę na wykorzystanie długiego weekendu. To świetny moment żeby zaplanować wyjazd za miasto z rodziną lub przyjaciółmi.


Jak zwiększyć zyski z wynajmu apartamentu?

Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność. Rosnące zainteresowanie gości krótkimi podróżami oraz noclegami w komforcie zbliżonym do własnego mieszkania sprawia, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na zaoferowanie najmu na doby.


Nowy numer My Company Polska już w sprzedaży!

Do sprzedaży trafił kolejny, październikowy numer My Company Polska. W wydaniu publikujemy m.in. specjalny raport o polskich małych firmach, które podbijają świat, podsumowanie programów komitetów wyborczych na nadchodzące wybory oraz nowy cykl - "Skuteczny biznes w handlu".


Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

3 września 2019 roku Rada Nadzorcza Europejskiego Funduszu Leasingowego powołała obecnego wiceprezesa zarządu Grupy EFL na stanowisko prezesa zarządu Grupy EFL.


Atak w Arabii Saudyjskiej. Czy czeka nas podwyżka cen paliw?

W sobotę miał miejsce pożar w rafinerii Abqaiq należącej do koncernu Aramco w Arabii Saudyjskiej. Zdarzenie to było przyczyną znacznego wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach. Co to oznacza dla polskiego konsumenta? - pisze Zbigniew Łapiński, dyrektor ds. Zaopatrzenia Logistyki i Klientów Kluczowych, członek zarządu Anwim.


Rynek mody i dóbr luksusowych przyciąga uwagę inwestorów i funduszy

Z roku na rok wartość rynku mody i dóbr luksusowych nieustannie rośnie, co sprawia, że o aktywa w tym sektorze starają się zarówno inwestorzy branżowi, jak i fundusze private equity. Na światowym rynku Fashion & Luxury Goods w 2018 roku przeprowadzonych zostało 265 fuzji i przejęć (M&A) o średniej wartości 233 mln dolarów.


Rośnie liczba upadłości. Wyzwania zabijają kolejne przedsiębiorstwa

W lipcu 2019 roku w oficjalnych źródłach opublikowano informację o 74 niewypłacalnych polskich firmach wobec 69 w lipcu 2018 roku – oznacza to wzrost o 7 proc. w porównaniu r/r. - wynika z raportu Euler Hermes.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?