Pieniądze


Polskie ePłatności z zielonym światłem do przejęcia BillBird

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności kontroli nad BillBird.


Polacy wydają coraz więcej na święta

Z roku na rok Mikołaj coraz bardziej hojny. Polska rodzina przeznaczy na święta średnio 1 521 zł - wynika z badań Deloitte. Połowa Polaków kupi prezenty w sklepach stacjonarnych. To o 8 punktów procentowych mniej niż rok temu.


Najciekawsze pomysły na długi weekend w listopadzie

Listopad zbliża się wielkimi krokami. Jest to okres jesiennych słot i długich wieczorów, podczas którego każdy z nas myśli już powoli o zapasach ciepłych swetrów i spodni. Jednak w tym roku, miesiąc ten daje nam szansę na wykorzystanie długiego weekendu. To świetny moment żeby zaplanować wyjazd za miasto z rodziną lub przyjaciółmi.


Jak zwiększyć zyski z wynajmu apartamentu?

Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność. Rosnące zainteresowanie gości krótkimi podróżami oraz noclegami w komforcie zbliżonym do własnego mieszkania sprawia, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na zaoferowanie najmu na doby.


Nowy numer My Company Polska już w sprzedaży!

Do sprzedaży trafił kolejny, październikowy numer My Company Polska. W wydaniu publikujemy m.in. specjalny raport o polskich małych firmach, które podbijają świat, podsumowanie programów komitetów wyborczych na nadchodzące wybory oraz nowy cykl - "Skuteczny biznes w handlu".


Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

3 września 2019 roku Rada Nadzorcza Europejskiego Funduszu Leasingowego powołała obecnego wiceprezesa zarządu Grupy EFL na stanowisko prezesa zarządu Grupy EFL.


Atak w Arabii Saudyjskiej. Czy czeka nas podwyżka cen paliw?

W sobotę miał miejsce pożar w rafinerii Abqaiq należącej do koncernu Aramco w Arabii Saudyjskiej. Zdarzenie to było przyczyną znacznego wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach. Co to oznacza dla polskiego konsumenta? - pisze Zbigniew Łapiński, dyrektor ds. Zaopatrzenia Logistyki i Klientów Kluczowych, członek zarządu Anwim.


Rynek mody i dóbr luksusowych przyciąga uwagę inwestorów i funduszy

Z roku na rok wartość rynku mody i dóbr luksusowych nieustannie rośnie, co sprawia, że o aktywa w tym sektorze starają się zarówno inwestorzy branżowi, jak i fundusze private equity. Na światowym rynku Fashion & Luxury Goods w 2018 roku przeprowadzonych zostało 265 fuzji i przejęć (M&A) o średniej wartości 233 mln dolarów.


Rośnie liczba upadłości. Wyzwania zabijają kolejne przedsiębiorstwa

W lipcu 2019 roku w oficjalnych źródłach opublikowano informację o 74 niewypłacalnych polskich firmach wobec 69 w lipcu 2018 roku – oznacza to wzrost o 7 proc. w porównaniu r/r. - wynika z raportu Euler Hermes.


Polska jednym z najtrudniejszych państw do prowadzenia biznesu

Polska znalazła się na 10. miejscu w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu, wynika z najnowszego raportu opracowanego przez TMF Group.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?