Pieniądze


Jak zwiększyć zyski z wynajmu apartamentu?

Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność. Rosnące zainteresowanie gości krótkimi podróżami oraz noclegami w komforcie zbliżonym do własnego mieszkania sprawia, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na zaoferowanie najmu na doby.


Nowy numer My Company Polska już w sprzedaży!

Do sprzedaży trafił kolejny, październikowy numer My Company Polska. W wydaniu publikujemy m.in. specjalny raport o polskich małych firmach, które podbijają świat, podsumowanie programów komitetów wyborczych na nadchodzące wybory oraz nowy cykl - "Skuteczny biznes w handlu".


Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

3 września 2019 roku Rada Nadzorcza Europejskiego Funduszu Leasingowego powołała obecnego wiceprezesa zarządu Grupy EFL na stanowisko prezesa zarządu Grupy EFL.


Atak w Arabii Saudyjskiej. Czy czeka nas podwyżka cen paliw?

W sobotę miał miejsce pożar w rafinerii Abqaiq należącej do koncernu Aramco w Arabii Saudyjskiej. Zdarzenie to było przyczyną znacznego wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach. Co to oznacza dla polskiego konsumenta? - pisze Zbigniew Łapiński, dyrektor ds. Zaopatrzenia Logistyki i Klientów Kluczowych, członek zarządu Anwim.


Rynek mody i dóbr luksusowych przyciąga uwagę inwestorów i funduszy

Z roku na rok wartość rynku mody i dóbr luksusowych nieustannie rośnie, co sprawia, że o aktywa w tym sektorze starają się zarówno inwestorzy branżowi, jak i fundusze private equity. Na światowym rynku Fashion & Luxury Goods w 2018 roku przeprowadzonych zostało 265 fuzji i przejęć (M&A) o średniej wartości 233 mln dolarów.


Rośnie liczba upadłości. Wyzwania zabijają kolejne przedsiębiorstwa

W lipcu 2019 roku w oficjalnych źródłach opublikowano informację o 74 niewypłacalnych polskich firmach wobec 69 w lipcu 2018 roku – oznacza to wzrost o 7 proc. w porównaniu r/r. - wynika z raportu Euler Hermes.


Polska jednym z najtrudniejszych państw do prowadzenia biznesu

Polska znalazła się na 10. miejscu w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu, wynika z najnowszego raportu opracowanego przez TMF Group.


Jak ubiegać się o obniżenie cen energii elektrycznej?

Mali przedsiębiorcy tylko do 27 lipca br. mogą składać oświadczenia, które będą uprawniały ich do zachowania cen energii elektrycznej z 30 czerwca - wynika z ustawy przyjętej przez parlament w czerwcu br.


Miliardy dla przedsiębiorców. Raport z wykorzystania środków na pomoc de minimis

Pomoc de minimis to wsparcie dla firm, które nie wymaga zgłoszenia Komisji Europejskiej. W 2017 r. udzielono 6,74 mld zł pomocy de minimis, z tego 95 proc. trafiło do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Rok później – 5,85 mld zł.


Konsumenci kupują oczami

Marketing sensoryczny ma na celu wywołać pożądane decyzje zakupowe konsumenta, nasilić i wzbogacić jego emocjonalne przywiązanie do marki oraz pozytywnie wpływać na świadomość brandu, wyróżniając go na tle innych. Marketing sensoryczny oddziałuje na klienta za pomocą pięciu bodźców sensorycznych. Jednak tylko jeden ze zmysłów, może oddziaływać na aż siedmiu płaszczyznach – zmysł wzroku.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty