Pieniądze


Polacy planują wydać na wakacyjny urlop blisko 3 tys. zł

2869 zł – tyle średnio Polacy planują wydać na wakacyjny wypoczynek w tym roku – wynika z Barometru Providenta. To średnio o 570 zł więcej niż przed rokiem. Zdecydowana większość wyjeżdżających sfinansuje urlop z oszczędności lub bieżących dochodów, a prawie milion osób zaciągnie na ten cel pożyczkę. Znacznie chętniej wybieramy w tym roku wakacje w kraju niż za granicą.


Unijne pieniądze z pożyczek dla regionów i biznesu będzie można wykorzystać ponownie po 2020 r.

Po wygaśnięciu unijnej siedmiolatki w 2020 roku fundusze przeznaczone na instrumenty zwrotne dla samorządów i biznesu będzie można wykorzystać ponownie. W miarę jak kredytobiorcy będą spłacać pożyczki zaciągnięte z unijnych środków pieniądze będą wracać do regionalnej kasy.


Tylko 50 proc. małych i średnich firm udaje się samodzielnie odzyskać długi

Tylko połowie małych i średnich firm udaje się z sukcesem samodzielnie odzyskać dług. Ponad 70 proc. firm nie korzysta z zewnętrznej windykacji, choć jak pokazują doświadczenia firm windykacyjnych, im szybciej zadłużenie zostanie zlecone takiej firmie, tym większe szanse na skuteczne odzyskanie długu.


Alternatywne sposoby wymiany walut – rynek kantorów internetowych w Polsce

Rynek kantorów internetowych w Polsce dynamicznie się rozwija – w listopadzie ubiegłego roku dwa największe serwisy tego typu odnotowały rekordowy miesięczny obrót na poziomie ponad 1,6 mln złotych. W jaki sposób działają e-kantory i dlaczego są tak popularne? Kto należy do głównych odbiorców ich usług?


Polacy mają już prawie 49 mld zł zaległych długów. Przez 12 miesięcy ich zadłużenie zwiększyło się o ponad 8 mld zł

Ponad 2,2 mln Polaków ma kłopoty z terminową spłatą zobowiązań finansowych, których łączna wartość przekroczyła 48 mld zł. W ciągu roku liczba dłużników wpisanych do Biura Informacji Kredytowej albo do Rejestru BIG wzrosła o 13 proc., a ich zaległości o ponad 20 proc.


Płatności cyfrowe 2016

Polacy coraz chętniej korzystają z płatności cyfrowych – wynika z raportu opracowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. To kompleksowe spojrzenie na temat rozwiązań i możliwości, jakie dają nowe technologie w finansach, z punktu widzenia konsumentów.


Na święta Bożego Narodzenia Polacy wydadzą średnio 700 zł

W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł – wynika z badania Provident Polska. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci.


Brexit i zwycięstwo Donalda Trumpa miały największy wpływ na rynki walutowe w 2016 roku

Rynek walutowy w 2016 roku był związany przede wszystkim z wydarzeniami politycznymi, czyli Brexitem i wygraną Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – wskazuje Andrzej Kiedrowicz, dyrektor generalny KOI Capital.


W styczniu rusza druga część dopłat z programu MdM z wypłatą w 2017 r. Wniosek najlepiej przygotować już teraz

Na początku stycznia zostanie uruchomiona druga część środków z programu Mieszkanie dla Młodych przewidziana na 2017 rok. Czasu na złożenie wniosku o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania może być niewiele. Eksperci prognozują, że kwota 373 mln zł zostanie szybko zarezerwowana.


Zbliża się ciężki okres dla MSP

Grudzień i styczeń to czas największego spiętrzenia niezapłaconych faktur w sektorze mikro-, małych i średnich firm. Dotyka to 43 proc. z nich – wynika z analiz BIG InfoMonitor.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single