Pieniądze


Polska jednym z najtrudniejszych państw do prowadzenia biznesu

Polska znalazła się na 10. miejscu w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu, wynika z najnowszego raportu opracowanego przez TMF Group.


Jak ubiegać się o obniżenie cen energii elektrycznej?

Mali przedsiębiorcy tylko do 27 lipca br. mogą składać oświadczenia, które będą uprawniały ich do zachowania cen energii elektrycznej z 30 czerwca - wynika z ustawy przyjętej przez parlament w czerwcu br.


Miliardy dla przedsiębiorców. Raport z wykorzystania środków na pomoc de minimis

Pomoc de minimis to wsparcie dla firm, które nie wymaga zgłoszenia Komisji Europejskiej. W 2017 r. udzielono 6,74 mld zł pomocy de minimis, z tego 95 proc. trafiło do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Rok później – 5,85 mld zł.


Konsumenci kupują oczami

Marketing sensoryczny ma na celu wywołać pożądane decyzje zakupowe konsumenta, nasilić i wzbogacić jego emocjonalne przywiązanie do marki oraz pozytywnie wpływać na świadomość brandu, wyróżniając go na tle innych. Marketing sensoryczny oddziałuje na klienta za pomocą pięciu bodźców sensorycznych. Jednak tylko jeden ze zmysłów, może oddziaływać na aż siedmiu płaszczyznach – zmysł wzroku.


Nadciąga fala fuzji i przejęć

Rosnąca aktywność funduszy Private Equity będzie kluczowym elementem w rozwoju rynku fuzji i przejęć (M&A) w Polsce - wynika z raportu banku Pekao.


Ubezpieczeniowy gigant przejmuje fundusz inwestycyjny

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI w Polsce. Generali otrzymało już w tym celu wszelkie niezbędne zgody od organów regulacyjnych i ds. ochrony konkurencji i konsumentów.


Top lista... weselnych alkoholi [RAPORT]

Wódka to niekwestionowany lider na weselnych stołach Polaków. Jak wynika z raportu Oferteo.pl, inne napoje alkoholowe robią się coraz bardziej popularne.


Marki luksusowe zdobywają coraz większą popularność

Ponad trzy czwarte firm spośród stu największych na świecie producentów dóbr luksusowych zwiększyło swoją sprzedaż - wynika z nowego raportu firmy Deloitte.


Nadchodzą podwyżki cen prądu dla średnich firm!

W sejmie uchwalona została nowelizacja ustawy, która "zamroziła" ceny prądu w 2019 roku. Z dotychczasowych cen będą mogły korzystać gospodarstwa domowe czy mikro- i małe firmy, ale po nowelizacji podwyżki czekają średnie i duże przedsiębiorstwa.


First Data Polcard wprowadza terminale Ingenico z serii Tetra

First Data Polska SA, właściciel marki Polcard, wprowadza do swojej oferty najnowsze terminale światowego dostawcy tego typu urządzeń, firmy Ingenico. Szybkie, poręczne i nowoczesne terminale Tetra zapewniają długi czas pracy na baterii i zawsze dostępne połączenie internetowe.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty