Giełda


Większa korekta na giełdzie nadejdzie już niebawem. Inwestorzy powinni pomyśleć o wierzytelnościach i nieruchomościach

Obecna na warszawskiej giełdzie od listopada 2016 roku hossa nie obejdzie się bez korekty, uważa wiceprezes Forum TFI. Według niego nadszedł odpowiedni moment, by pomyśleć o inwestycjach w wierzytelności lub nieruchomości i nie warto czekać, aż ceny akcji zaczną spadać.


O zawirowaniach na światowych rynkach i problemach sektora bankowego

Ponad 82 proc. inwestorów indywidualnych to mężczyźni, którzy traktują giełdę jako dobrą metodę dywersyfikacji kapitału i oszczędzania na emeryturę. Prawie połowa odnotowała w ubiegłym roku zyski – wynika z badań zaprezentowanych podczas piątej edycji Kongresu Rynku Kapitałowego.


Bugaj: Rynki wschodzące wracają do łask

Akcje i indeksy rynków wschodzących, w tym małych polskich spółek i wybranych, bardzo przecenionych uczestników WIG20 mogą być dobrym pomysłem na inwestycje w najbliższym czasie. Wciąż korzystnym wyborem mogą być spółki deweloperskie, natomiast eksperci zaznaczają, że pamiętać trzeba o nie najlepszych wskaźnikach makroekonomicznych z polskiej gospodarki, co może obciążać inne, zwłaszcza średnie podmioty.


Warszawskie indeksy mogą jeszcze w tym roku wzrosnąć o 4–5 proc.

Pierwszy tydzień września był korzystny dla GPW. Warszawski indeks giełdowy jest zdecydowanie bliżej tegorocznego szczytu z przełomu marca i kwietnia niż styczniowego czy płytszego lipcowego dołka. Do końca roku ma szansę pobić dotychczasowy tegoroczny rekord.


Spadki na GPW powinny się wkrótce skończyć. W II połowie roku niektóre spółki dadzą zarobić

Jeśli nie nastąpią żadne nieprzewidziane wydarzenia, polska gospodarka i polska giełda powinny w drugiej połowie roku radzić sobie lepiej niż w pierwszej, uważa Roland Paszkiewicz z CDM Pekao SA.


Liczba debiutów na warszawskiej giełdzie powinna rosnąć

Spadki, których warszawski parkiet doświadczył w ubiegłym roku, nie zachęcały spółek do giełdowych debiutów. Zdaniem ekspertów na rynku widać już jednak zwiększone zainteresowanie IPO ze strony spółek i już wkrótce nowi emitenci powinni się pojawić na GPW.


Gigantyczne odpisy spółek giełdowych

Rekordowe 30 mld zł utraconej wartości aktywów odpisały w raportach za 2015 r. czołowe spółki z warszawskiej giełdy – wynika z podsumowania firmy doradczej KPMG.


Małgorzata Zaleska powołana na prezesa zarządu GPW

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW podjęło we wtorek 12 stycznia 2016 r. uchwałę w sprawie powołania Małgorzaty Zaleskiej na prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.


GPW: W 2016 r. wejdzie w życie dyrektywa Market Abuse Regulation

W lipcu wejdzie w życie dyrektywa Market Abuse Regulation dotycząca nadużyć na rynku giełdowym.


IPO Wittchena zakończone powodzeniem. Spółka pozyska 55 mln zł

Wittchen przydzielił wszystkie 3,25 mln akcji oferowanych w ofercie publicznej. Wartość oferty wyniosła 55,25 mln zł, z czego 27,2 mln zł to wartość brutto nowej emisji akcji.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single