Giełda


CM International rezygnuje z kolejnej emisji akcji

CM International, producent nowej generacji urządzeń wykorzystywanych do zabiegów medycyny estetycznej, poinformowało, że oferta publiczna akcji serii D nie doszła do skutku z powodu nieosiągnięcia minimalnego wymaganego progu zapisów. Firma jest notowana na NewConnect.


Plantwear blisko debiutu na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Plantwear i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji producenta drewnianych akcesoriów lifestylowych. Debiut na NewConnect planowany jest na styczeń 2020 roku.


Marek Belka: Polska potrzebuje ustawy o Reit-ach [TYLKO U NAS]

Wielką pomocą dla polskiego rynku nieruchomości byłoby wreszcie uchwalenie ustawy o REIT-ach - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Marek Belka, były premier i szef Narodowego Banku Polskiego.


Udany rok warszawskiej giełdy

W 2017 r. GPW była trzecim rynkiem akcji w Europie (ex aequo z hiszpańską giełdą BME), jeśli wziąć pod uwagę liczbę debiutów. Pod względem łącznej wartość IPO, która przekroczyła 1,8 mld euro (i była najwyższa od 2011 r.), warszawska giełda była ósma. Na ósmym miejscu, jeśli chodzi o największe debiuty ubiegłego roku, znalazła się również spółka Play Communications SA, z ofertą o wartości 1 mld euro.


GPW ogłosiła nowy skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie

W tegorocznej edycji Respect Index znalazła się rekordowa liczba 28 spółek, w tym trzy nowe: Agora, Inter Cars i mBank oraz dwie powracające: Bank Ochrony Środowiska i Jastrzębska Spółka Węglowa.


Rekordowy debiut na warszawskiej giełdzie

Kolejny operator telekomunikacyjny wchodzi na warszawską giełdę. Dzisiejszy debiut firmy Play na głównym parkiecie jest największą pierwszą ofertą publiczną w całej historii GPW i największą w Europie w ciągu ostatnich dwóch lat.


Na rynku NewConnect mniej długów, ale więcej dłużników

58 krajowych spółek notowanych na NewConnect znajduje się również na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. Ich łączne zadłużenie sięga niemal 7,5 miliona złotych. To ponad milion złotych mniej niż przed sześcioma miesiącami i ponad 4 miliony mniej niż przed rokiem. Rośnie jednak zarówno liczba zadłużonych spółek, jak i liczba niezapłaconych w terminie zobowiązań.


Większa korekta na giełdzie nadejdzie już niebawem. Inwestorzy powinni pomyśleć o wierzytelnościach i nieruchomościach

Obecna na warszawskiej giełdzie od listopada 2016 roku hossa nie obejdzie się bez korekty, uważa wiceprezes Forum TFI. Według niego nadszedł odpowiedni moment, by pomyśleć o inwestycjach w wierzytelności lub nieruchomości i nie warto czekać, aż ceny akcji zaczną spadać.


O zawirowaniach na światowych rynkach i problemach sektora bankowego

Ponad 82 proc. inwestorów indywidualnych to mężczyźni, którzy traktują giełdę jako dobrą metodę dywersyfikacji kapitału i oszczędzania na emeryturę. Prawie połowa odnotowała w ubiegłym roku zyski – wynika z badań zaprezentowanych podczas piątej edycji Kongresu Rynku Kapitałowego.


Bugaj: Rynki wschodzące wracają do łask

Akcje i indeksy rynków wschodzących, w tym małych polskich spółek i wybranych, bardzo przecenionych uczestników WIG20 mogą być dobrym pomysłem na inwestycje w najbliższym czasie. Wciąż korzystnym wyborem mogą być spółki deweloperskie, natomiast eksperci zaznaczają, że pamiętać trzeba o nie najlepszych wskaźnikach makroekonomicznych z polskiej gospodarki, co może obciążać inne, zwłaszcza średnie podmioty.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?