Finanse


Łatwo i prosto to czasem źle

Firmy nieobeznane z machiną bankową czy niemające czasu na przedzieranie się przez gąszcz usług finansowych korzystają często z pośredników. Czego od nich oczekiwać i na co uważać?


Miliony na przejęcia za granicą

Dzięki pomocy Funduszu Ekspansji Zagranicznej przejęcie firmy w innym kraju czy zbudowanie w nim fabryki może być bezpieczniejsze i szybsze. „Do każdego euro czy dolara dokładamy drugi” – zapewnia FEZ.


Mały dla małego

Życie potwierdza, że niewielkim firmom, często niepasującym do sposobów działania dużych faktorów, bardziej jest po drodze z tymi małymi.


Co zrobili, gdy startowali

Spójrzmy, jak niektórzy przedsiębiorcy zdobywali pieniądze na start i rozwój swoich firm. Każdy zrobił to trochę inaczej.


Liczy się to, co na koncie

W 2019 r. prześcigniemy NewConnect w liczbie emisji. Bo crowdfunding to nie tylko kapitał, ale też społeczność fanów oraz kampania marketingowa – mówi Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.com, polskiej platformy crowdfundingu udziałowego, w rozmowie z Karoliną Prewęcką.


Kto pożyczy małej firmie?

Mikro i małym przedsiębiorcom nie jest łatwo zdobyć pieniądze na rozwój. Są jednak instytucje, które specjalizują się w organizowaniu takiego finansowania. I dla najmniejszych mają w sumie miliardy złotych.


Rośnie zainteresowanie samochodami poleasingowymi

Pewne i sprawdzone auta po zakończonych kontraktach wynajmu długoterminowego od Carefleet.


Pora na operatora

Analitycy rynku condo- i aparthoteli oraz najwięksi działający na nim operatorzy są zgodni: popyt na tego rodzaju usługi jest już w kraju z grubsza zaspokojony. Za chwilę wszystkie związane z nimi inwestycje czeka ostra weryfikacja. Na co więc zwracać uwagę dziś, chcąc na nim ulokować pieniądze?


Kreatywni i Europa

Kreatywna Europa to program ogólnounijny, m.in. dla firm, a dotyczy tych, którzy zajmują się kulturą. Jego pierwsza ścieżka, dotacje na wybrane projekty twórcze, otwarta jest dla Polaków od dawna. Druga, czyli łatwiejszy dostęp do kredytów, obejmująca znacznie więcej przedsiębiorstw, właśnie jest uruchamiana.


Horyzont 2020: przepustka do ligi mistrzów

Pozyskanie pieniędzy z ogólnounijnego Horyzontu 2020 jest trudniejsze niż z krajowych programów badawczo-rozwojowych – taka opinia przeważa wśród firm, które miały do czynienia zarówno z jednym, jak i z drugim. Ale warto się starać, tym bardziej że wygranej towarzyszą dodatkowe korzyści. Często ważniejsze niż zdobycie dotacji.


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę