Wydarzenia


Zmiany w prawie, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym i nietypowe WZA na IX Kongresie Prawników SEG

Podczas IX Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG rozmawiano między innymi o bieżących zmianach prawnych i ich konsekwencjach dla spółek giełdowych, możliwościach zarządzania ryzykami regulacyjnymi czy o nowych możliwościach rozwoju dla emitentów. Odbyła się również pełna nieoczekiwanych wydarzeń symulacja Walnego Zgromadzenia „Zwykłej Spółki SA”.


Startup Program 2018

Ruszyła czwarta edycja projektu Startup Program, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Zapisy do bezpłatnego programu dla startupów potrwają tylko do 28 lutego.


Konkurs Innovation 2018

Łamiesz schematy i eksperymentujesz? Zgłoś swój projekt do konkursu Innovation 2018 organizowanego przez Stowarzyszenie SAR.


Ruszyły zapisy na pierwszy Brainathon

Dzięki technologii interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI) ludzie nabędą „nadprzyrodzone” możliwości, staną się pół-robotami i przestaną cierpieć na nieuleczalne choroby neurologiczne – tyle obiecują m.in. Elon Musk i Mark Zuckerberg. Ale nie tylko oni. Polska firma Neuro Device organizuje właśnie Brainathon, na który zaprasza wszystkich chcących zmierzyć się z tą futurystyczną technologią.


Szampańska Gala Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Philippe Mille z restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, uhonorowanej dwiema gwiazdkami Michelin, Wojciech Modest Amaro, szef kuchni Atelier Amaro, pierwszej restauracji w Polsce, która zdobyła gwiazdkę Michelin, oraz Maciej Majewski z warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne przygotowali wyjątkową kolację na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączyło w sobie polską i francuską tradycję kulinarną.


V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Rodzinność firmy jest wyzwaniem, które może stać się ogromną przewagą konkurencyjną. Tegoroczni prelegenci V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, pokażą, jak z pierwiastka rodzinnego uczynić siłę. Dwudniowy kongres odbędzie się 19–20 marca w Poznaniu.


IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

Zmiany w obszarze korporacyjnym, nowe wyzwania dla służb prawnych emitentów, symulacja Walnego Zgromadzenia Zwykłej Spółki SA, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym i wiele innych tematów czeka na uczestników IX Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 13–14 lutego w Jachrance.


Idea Hub: Wszystko, co musisz wiedzieć o branży gastronomicznej

Czy istnieje idealny przepis na start w branży kulinarnej? Jakie błędy popełniają początkujący właściciele lokali gastronomicznych? Co wpływa na sukces restauracji? Już 7 lutego w Idea Hub finalista drugiej edycji Top Chef – Przemysław Błaszczyk – zdradzi kulisy prowadzenia biznesu, w którym najbardziej liczą się smak i jakość.


Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu

27 stycznia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Podczas części oficjalnej gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.


10 najlepszych startupów Bridge to MassChallenge Warsaw poleci do Bostonu

Prawie 300 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej zgłosiło się do programu Bridge to MassChallenge Warsaw. Do finału przeszły jedynie 23. W ubiegłym tygodniu w trakcie Demo Day podsumowującego pierwszy etap programu wyłonionych zostało 10 najlepszych. Te już w lutym w Bostonie zawalczą o swoją szansę na międzynarodowy sukces.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!