Nowe Technologie


Raport ECM Insights 2017

Rozproszenie informacji, zróżnicowanie systemów do zarządzania nimi oraz powstające przez to silosy informacyjne stanowią wyzwanie dla 75 proc. korporacji, które wzięły udział w serii badań ECM Insights 2017. Firmy najmocniej odczuwają niedociągnięcia w zakresie szybkości wymiany informacji oraz bezpieczeństwa współpracy między działami firmy.


Wielkie kodowanie na start Imagine Cup 2018

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja olimpiady technologicznej i konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o znaczącym potencjale.


25 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna akcelerację w ramach Bridge to MassChallenge Warsaw

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu będącego odsłoną jednego z największych na świecie akceleratorów dla startupów – MassChallenge.


Polskie firmy nie wykorzystują możliwości zbiorów danych

Tylko 6 proc. firm z Polski analizuje duże zbiory informacji – wnika z badań Komisji Europejskiej. W UE gorzej jest pod tym względem tylko na Cyprze.


Polski rynek gamingowy w natarciu

Boom na producentów gier video trwa. Polscy gamedeveloperzy mają zakończyć 2017 r. na 23. pozycji w globalnym rankingu. Takie miejsce zawdzięczają innowacyjnym pomysłom i nieszablonowemu podejściu do gier, czego przykładem jest m.in. łączenie pomysłów z branży growej i filmowej. Niedawno krakowski Bloober Team ogłosił, że do swojej najnowszej produkcji – gry „>observer_” zaangażował Rutgera Hauera, aktora znanego m.in. z hitu „Łowca Androidów” (ang. „Blade Runner”).


Ośrodek programistyczny Sage w Warszawie

Polski oddział Sage otwiera Centrum Deweloperskie dla technologii chmurowych. Dołączy ono do sieci pięciu światowych ośrodków programistycznych grupy. Inwestycja pochłonie ponad 30 mln zł, termin zakończenia prac planowany jest na 2019 r.


Sprzedaż rozwiązań chmurowych powyżej oczekiwań

Choć w Europie Zachodniej firmy szybciej niż w Polsce przenoszą swoje dane do chmury, to systematycznie skracamy dystans dzielący nas od liderów cyfrowej transformacji. Sprzedaż chmury rośnie w Polsce w dwucyfrowym tempie. Szacuje się, że w przyszłym roku w naszym kraju może z niej korzystać już nawet 70 proc. firm.


Znamy startupy uczestniczące w programie Start Path

Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path – globalnego programu wspierającego zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.


Superkomputer od Lenovo

19 czerwca, podczas International Supercomputing Conference, firma Lenovo poinformowała o dostarczeniu i wdrożeniu największego na świecie superkomputera opartego na procesorach Intel nowej generacji w Centrum Superkomputerowym w Barcelonie.


Wartość rynku gier mobilnych stale rośnie. W 2017 roku ma wynieść ponad 46 mld dol.

Segment gier mobilnych ma w tym roku wygenerować ponad 42 proc. przychodów całej branży gier wideo. Jego wartość ma wynieść 46,1 mld dol. Zdaniem analityków polskie firmy dobrze radzą sobie na tym rynku – obecnie jest ich kilkadziesiąt. Przeszkodę mogą stanowić nie koszty produkcji gier, lecz wydatki na promocję i wprowadzenie produktu na rynek.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!