Life Style


Praca od nowa

Czy w czasach postępującej automatyzacji nasze tradycyjne pojmowanie pracy traci sens? Jeśli chcemy zrozumieć, w jakim kierunku zmierza świat (i jak to wykorzystać), warto przyjrzeć się debacie na ten temat. Choćby po to, by pewnych zmian nie demonizować.


Sztuka wchodzenia na nowe rynki

Firmy, które odniosły największe sukcesy w historii biznesu – od General Electric po Facebooka – potrafiły się rozwijać poprzez wchodzenie na nowe rynki. Oto jak to zrobił Under Armour.


Prześwietlamy milenialsa

Z jednej strony nielojalni, roszczeniowi, egoistyczni. Z drugiej umiejący cieszyć się życiem i lepiej wykształceni niż poprzednicy. Co na temat milenialsów jest prawdą, a co mitem? I jak z wiedzy na ten temat może skorzystać biznes?


Pytając dlaczego

Co zdecydowało, że świat wygląda właśnie tak, a nie inaczej? Dlaczego jedne rozwiązania wygrywają z innymi? Szukając odpowiedzi, warto sięgnąć do historii i kultury. Także, gdy marzymy o sukcesach w biznesie.


Odwaga w przywództwie

Liderzy powinni poświęcać pewną rozsądną ilość czasu na to, aby się odnieść do lęków i uczuć swoich podwładnych. W przeciwnym razie zmarnują absurdalnie dużo czasu na zarządzanie nieefektywnymi i nieproduktywnymi zachowaniami.


#Ilovemyjob

Najczęściej na nią narzekamy. A gdyby tak spuścić zasłonę milczenia na to, co uwiera, drażni, frustruje i skupić się na pozytywach?


Kod do sukcesu. Wywiad

Zachęcam wszystkich, żeby spróbowali uwolnić się od swojej kultury. Nie, aby ją odrzucić, tylko wzbogacić o inne elementy. Po prostu znaleźć swoją drogę. Można być Polakiem, ale warto wybrać sobie coś trochę od Japończyków, trochę od Skandynawów, trochę od Niemców. Ja uwolniłem się od francuskiej mentalności, ale nigdy się nie uwolnię od francuskiej kuchni – mówi Clotaire Rapaille, badacz kultur i ekspert rynku, autor wydanej właśnie ksiażki „Kod kulturowy”.


Jak się zmienia finansowanie flot

Na rynku finansowania flot można być pewnym, że zawsze będą zmiany. Cały czas rośnie wynajem, do firm wchodzi car sharing, a przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po napędy alternatywne.


Sposób na niższy koszt wynajmu samochodów w firmie

Dla wielu firm wynajem pojazdów jest podstawą biznesu. Obniżenie kosztów z tym związanych może być szansą na znaczne zwiększenie marży. Specjalną ofertę w tym zakresie przygotowała firma Carefleet.


Otwórz oczy

Nie każdy jest Billem Gatesem, który ratuje planetę czy Elonem Muskiem, wyruszającym na podbój kosmosu. Na szczęście rzeczywistość zwykłego przedsiębiorcy też może być fascynująca.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?