Know how


Dźwiganie w pracy a zdrowie pracowników

Normy BHP ściśle określają dopuszczalny ciężar przedmiotów, które pracownicy mogą nosić podczas pracy. Jednak pracodawcy często się do nich nie stosują, ze szkodą nie tylko dla zdrowia osób zatrudnionych, ale też dla rozwoju swoich firm.


Jak korzystnie zaplanować inwestycję w IT

Wśród firm z sektora średniego i małego biznesu od kilku lat widać stabilny rozwój. Utrzymanie wysokiego poziomu jakości usług wymaga zastosowania najnowszych technologii. Jak sfinansować ich zakup? Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest leasing.


Prowadzisz średniej wielkości przedsiębiorstwo i wkrótce będziesz rozbudowywał flotę? Sprawdź, czy opłaci się skorzystanie z leasingu samochodowego

Leasing samochodu to nowoczesny sposób finansowania pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Jak pokazują statystyki, stanowi on aż 44,6 proc. całego rynku leasingu w Polsce. Zalety tego typu leasingu docenią zwłaszcza przedsiębiorcy. Podpisując umowę leasingową, będą mogli zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy i rozbudować flotę bez konieczności inwestowania własnego kapitału. Sprawdźmy, jak w praktyce wyglądają korzyści wynikające z leasingu samochodowego.


Program ambasadorski narzędziem budowania marki pracodawcy

Dla studentów programy ambasadorskie są szansą na zdobycie pierwszego doświadczenia w kontakcie z biznesem. Dla najlepszych ambasadorów – furtką do dalszej kariery. Firmom natomiast dają możliwość efektywnej promocji marki pracodawcy na uczelniach oraz docierania do młodych talentów.


Dobra reklama, czyli jaka?

Niezależnie od rodzaju i charakteru działalności, każda firma musi posiadać przemyślany plan marketingowy, który skutecznie zareklamuje produkty lub usługi. Leo Burnett twierdził, że dobra reklama musi być prosta, niezapomniana, zapraszać do obejrzenia oraz dostarczać zabawy podczas jej odbioru.


Problemy z rezydencją podatkową

Termin „rezydencja podatkowa” nie doczekał się w polskim ustawodawstwie swojej legalnej definicji. W czym tkwi problem?


Ostrożnie z odwrotnym obciążeniem

Obowiązujące od początku tego roku przepisy ustawy o podatku od towarów i usług przewidują objęcie mechanizmem odwrotnego obciążenia niektórych transakcji gospodarczych, mających za przedmiot świadczenie usług budowlanych.


Kalendarium przedsiębiorcy – lipiec–sierpień 2017

Kalendarium przedsiębiorcy – lipiec–sierpień 2017


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Kluczowe dane za grosze

Jak tanio lub nawet za darmo pozyskiwać ważne dane, aby monitorować konkurencyjność swojego biznesu, jego efektywność i kondycję finansową?


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single