Know how


Digitalizacja sposobem na chaos reklamowy w mieście?

Ład przestrzenny. Pojęcie obce dla polskiego krajobrazu. Jest za to morze billboardów, wyblakłe plakaty, pstrokate banery i ogłoszenia porozklejane, gdzie tylko popadnie. Gdyby tylko wymazać je z przestrzenni miejskiej lub zastąpić reklamą cyfrową, polskie miasta mogłyby wyglądać zupełnie inaczej.


Skuteczny newsletter – zdradzamy przepis na jego kreację

W 2018 r. minęło równe 40 lat, odkąd amerykańska firma DEC wysłała pierwszy w historii newsletter. Nikt wtedy nie mógł przypuszczać, że w przyszłości stanie się on jedną z najbardziej popularnych form komunikacji na linii marka – klient.


Pełnoletni finansowo

O tym, że w dorosłym życiu pieniądze grają bardzo ważną rolę, młodzi przekonują się, czasem dotkliwie, już na starcie w samodzielność. Provident Polska postanowił dać im wskazówki, jak rozsądnie zarządzać finansami, i robi to w coraz atrakcyjniejszy sposób.


Technologiczna rewolucja w miejscu pracy

Rosnąca konkurencja wymusza na pracodawcach stosowanie oryginalnych rozwiązań technologicznych zmieniających miejsce pracy w nowoczesną, elastyczną przestrzeń biurową, w której centrum znajduje się pracownik i jego potrzeby. Ta zmiana jest możliwa m.in. dzięki nowym technologiom takim jak rozwiązania SMART (Digital) Signage oferowane przez firmę Samsung.


Faktoria – nowy gracz na rynku usług dla firm mikro oraz MSP

Rynek usług dla firm mikro i MSP powiększa się o nowego gracza. Jest nim Faktoria – spółka, która właśnie rozpoczyna swoją działalność pod skrzydłami Nest Banku. Chce umożliwić małym i średnim firmom w Polsce rozwijanie pełnego potencjału poprzez dostarczanie im w pełni dopasowanych rozwiązań.


Przedsiębiorca jak saper

O niebezpiecznym dla firm bałaganie w prawie, o najnowszych zmianach w przepisach i znaczeniu ogólnych interpretacji podatkowych, a także o tym, co może w takiej sytuacji zrobić przedsiębiorca – rozmawiamy z prof. Adamem Mariańskim, naukowcem, doradcą podatkowym, adwokatem i przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


Kalendarium przedsiębiorcy – październik 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – październik 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – październik 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Nie działajmy po omacku

Po pierwsze, zastanówmy się, czego oczekują pracownicy i co możemy im dać jako uczciwi, transparentni, szukający z nimi porozumienia pracodawcy. Polakom i obcokrajowcom. Państwo zaś powinno zmniejszyć koszty zatrudnienia, unowocześnić kodeks pracy i wykorzystać swoje instrumenty do aktywizacji zawodowej tych, którzy nie pracują – postulują zaproszeni przez nas eksperci. Debata dotycząca rynku pracy odbyła się w redakcji „My Company Polska” na początku września.


Kryzys czy nie, lepiej być gotowym

Potencjalny kolejny globalny kryzys finansowy to wciąż bardziej przeczucie niż uzasadnione obawy. Ale wzrost rentowności rządowych obligacji na świecie może okazać się zwiastunem nadciągających kłopotów. Czy zabezpieczać się przed ich nadejściem? I jak?


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!