Know how


Philip Morris: wartości w działaniu

Philip Morris International w Polsce został uhonorowany prestiżowym Certyfikatem Równych Płac, który przyznawany jest przez Equal Salary Foundation, niezależną organizację non profit z siedzibą w Szwajcarii.


Nowe technologie IT w usługach księgowych

Nowoczesne technologie mają istotny wpływ na sposób prowadzenia księgowości i nasze biuro rachunkowe. Ale to nieprawda, że zapomnieliśmy o ludziach.


Niech cię klient odnajdzie

Rozwijając e-sklep, trzeba koniecznie postawić na tzw. marketing przychodzący. Chodzi o długoterminowe działania, dzięki którym klienci będą nas w sieci sami znajdować – do tego nieprzypadkowi.


Sprzedaż nieruchomości a status podatnika VAT

Sprzedaż własnego majątku prywatnego, którego dana osoba fizyczna nigdy nie wykorzystywała do działalności gospodarczej, może rodzić negatywne skutki na gruncie przepisów podatkowych. Najczęściej dotyczy to zbycia nieruchomości.


Kalendarium przedsiębiorcy – luty 2019

Kalendarium przedsiębiorcy – luty 2019


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – luty 2019

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Klikaj bezpiecznie

Przejęte dane, stracone pieniądze, zmarnowany czas. To tylko kilka problemów, które może na nas sprowadzić korzystanie z internetu. Pracując, kupując lub bawiąc się w sieci, trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.


Przez nos i ucho do portfela

Nawet 70 proc. zakupów robimy pod wpływem emocji czy impulsu, a nie racjonalnego działania. To ważna informacja dla właścicieli sklepów, restauracji czy innych lokali usługowych: warto w nich stworzyć odpowiedni nastrój. A ten świetnie się buduje poprzez zmysły.


Gdzie gość staje się klientem

Cel firmowego stoiska na targach czy konferencjach jest prosty: przyciągnąć wielu gości i pozostać w ich pamięci.


Ciągła ewolucja

Studia MBA pozwalają zdobyć nie tylko twarde umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem. Coraz częściej wprowadzane są tam zajęcia z miękkich kompetencji: motywowania, osiągania celów i równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. – Musimy się zmieniać, bo tego chcą nasi studenci – mówią rektorzy.


Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę