Know how


13 pytań o PPK, na które szukasz odpowiedzi

Pracownicze Plany Kapitałowe stają się faktem. Rozwiązanie emerytalne, które ma wejść w życie od 1 stycznia 2019 r., obejmie prawie 11 mln Polaków. Tymczasem nadal pojawiają się pytania i wątpliwości związane z ustawą. Odpowiada na nie Piotr Żak, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych z PKO TFI.


Cel uświęca środki, czyli o marketingowych kulisach kampanii samorządowych

Wybory samorządowe za nami, choć kurz towarzyszący przygotowaniom, porządkom i powyborczemu sprzątaniu jeszcze dobrze nie opadł. Warto więc na gorąco przeanalizować mechanizmy wyborcze w kontekście stosowanych różnych instrumentów marketingowych. To pozwoli na uwidocznienie taktyk używanych przez samych kandydatów, wspierające ich obozy oraz popierających ich wyborców. Jak to działa i czy działa właściwie? Spójrzmy.


Zamiast zdobywać rynek, zbudowaliśmy go na nowo

Paweł Sala, CEO firmy FreshMail, która w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia, wspomina początki funkcjonowania na bardzo specyficznym rynku, opowiada o zdobywaniu na nim pozycji lidera – i to bez pomocy zewnętrznego inwestora – oraz o przełomowych zmianach w organizacji. Przeczytaj case study firmy, która w przyszłości chce eksplorować rynki zagraniczne.


Coraz pewniejsi w świecie finansów

Choć wiedzę o rosnącym rynku produktów finansowych czerpiemy głównie z internetu, to decyzje związane z pieniędzmi wielu z nas wciąż podejmuje dopiero po bezpośrednim kontakcie z doradcą.


Samsung CJ79 – z myślą o profesjonalistach

Sposób, w jaki pracujemy, jest w coraz większej mierze definiowany przez rozwój technologii cyfrowych. Wzrost ilości danych, szybkość wykonywania zadań oraz nowe formy komunikacji sprawiły, że potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprostać wyzwaniom codzienności. Rozwiązaniem mogą być urządzenia oparte na złączu Thunderbolt™ 3, które nie tylko przyspiesza transfer danych, ale także minimalizuje liczbę kabli potrzebnych do podłączenia urządzeń.


Wiarygodnie, wygodnie, zgodnie z prawem

Zanim zaczniemy w internecie sprzedawać i pozyskiwać klientów, musimy się zatroszczyć o kilka fundamentów, takich jak regulamin sklepu czy sposoby przyjmowania płatności. W tej części naszego cyklu wyjaśniamy, co warto wcześniej wdrożyć – i dlaczego.


I ty możesz zostać... zarządcą sukcesyjnym

Już 25 listopada wchodzą w życie długo oczekiwane przez przedsiębiorców przepisy umożliwiające dalsze istnienie jednoosobowej działalności gospodarczej w przypadku śmierci jej właściciela.


Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2018

Kalendarium przedsiębiorcy – grudzień 2018


Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – grudzień 2018

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.


Technologia na piątkę

Praktyczne wykorzystanie technologii 5G, oznaczające gigantyczne zmiany w świecie, jaki znamy, jest coraz bliżej. Stworzy też nowe szanse dla małych i średnich firm.


MyCompany Polska 12/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!