Penélope Cruz znamy z Vicky Cristina Barcelona. A co z jej finansami?

Penélope Cruz / Fot. Penélope Cruz Official, Faceb
Penélope Cruz / Fot. Penélope Cruz Official, Facebook.com
Penélope Cruz raczej nie widzi powodu, aby dywersyfikować swoje dochody. Może bez problemu powiedzieć, że pieniądze to dla niej nie problem - i to od długiego czasu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Penélope Cruz to urodzona w Hiszpanii aktorka i producentka, której majątek wynosi 75 mln dolarów. Zdobyła uznanie krytyków, gdy była jeszcze bardzo młoda, dzięki występom w filmach zagranicznych z 1992 r. - "Jamón, Jamón" i "Belle Epoque". Od tego czasu wystąpiła w kilku godnych uwagi amerykańskich filmach, w tym w "Blow" (2001), "Vanilla Sky" (2001) czy "Nine" (2009). 

Penélope Cruz jest prawdopodobnie najbardziej znana z ról w filmach wyreżyserowanych przez Pedro Almodovara. Należą do nich "All About My Mother" (1999), "Volver" (2006) czy "Broken Embraces" (2009). 

Sprawdź: Etsy

Cruz jest także pierwszą hiszpańską aktorką, która kiedykolwiek zdobyła Oscara (za "Vicky Cristina Barcelona" z 2008 roku) i jest uważana za jedną z najlepszych aktorek na świecie. 

W 2018 roku Penélope zagrała ponadto na małym ekranie, wcielając się w Donatellę Versace w limitowanym serialu FX "Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story", zdobywając uznanie krytyków, a także nominacje do nagród Emmy, Złotych Globów i Aktorów Filmowych Nagrody Gildii i Nagrody Krytyków. 

Penélope Cruz i wiele nagród, wyróżnień oraz brak pomysłów na inwestycje

Penélope Cruz urodziła się 28 kwietnia 1974 r. w Alcobendas w Madrycie, w Hiszpanii. Jej matka Encarna pracowała jako fryzjerka, a ojciec Eduardo (zmarł w 2015 roku) był mechanikiem. Penélope ma dwoje młodszego rodzeństwa, Monikę i Eduardo, oraz znacznie młodszą przyrodnią siostrę Salmę - z małżeństwa jej ojca z Carmen Moreno. Mónica wyrosła na aktorkę, a Eduardo jest piosenkarzem. 

Penélope zdecydowała się na karierę aktorską po obejrzeniu filmu Pedro Almodóvara z 1990 roku "Tie Me Up! Tie Me Down!" i początkowo została odrzucona po wzięciu udziału w castingach ze względu na jej młody wiek. Kiedy Cruz miała już 15 lat, pokonała 300 innych dziewczyn, aby wygrać przesłuchanie w agencji talentów i wkrótce zaczęła występować jako tancerka w teledyskach, zaczynając od teledysku Mecano "La Fuerza del Destino" w 1989 r. 

Zobacz: Gal Gadot

Od tego czasu ciągle wiązała karierę z filmami, teledyskami czy reklamami. Kariera zaczęła się na poważnie rozkręcać, gdy otrzymała nominację do nagrody MTV Movie Award za przełomową rolę kobiecą w "Blow" z 1991 roku i wkrótce pojawiła się w horrorze "Gothika" z 2003 roku. Później był uznany przez krytyków włoski film "Don't Move" z 2004 r., a dalej - "Volver", za który zdobyła kilka nagród i nominację do Oscara. 

W 2008 roku Penélope otrzymała entuzjastyczne recenzje za rolę niestabilnej psychicznie Marii Eleny w "Vicky Cristina Barcelona" Woody'ego Allena i zdobyła ponad 30 nagród i nominacji. Zgarnęła też Oscara. Cruz ma na koncie jeszcze więcej udanych filmów - nie sposób wymienić wszystkich. W ramach ciekawostki dodajmy, że od 2010 r. jest żoną innego aktora - Javiera Bardem. 

Zależnie od źródła, jej majątek szacuje się na 55 lub 75 mln dolarów. Co ciekawe, Cruz nieszczególnie interesuje się inwestycjami i raczej skupia się na karierze aktorki. Kilka razy wcielała się także w rolę producentki i reżysera, ale nie były to zbyt duże projekty.

Z informacji, które udało nam się znaleźć, wiemy że Cruz zapłaciła 3,13 mln dolarów za dom w Hollywood Hills. Było to w 2005 r. W maju 2010 r. wystawiła go na sprzedaż dom za 3,69 mln dol., ale nie udało jej się znaleźć nabywcy i w końcu obniżyła cenę do 3,15 mln dol. Ostatecznie sprzedała go za 2,88 mln dol. w grudniu 2011 r. 

W 2010 r. Cruz i Bardem kupili natomiast inny dom, od gwiazdy "Roseanne" Sary Gilbert za 3,3 mln dol. Są też właścicielami nieruchomości w Madrycie.

POLECAMY