Know how

Funduszy unijnych nie trzeba się bać!

Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

Proces pozyskiwania unijnego wsparcia wcale nie jest tak skomplikowany, jak głosi obiegowa opinia – przekonuje Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, na co konkretnie chcemy przeznaczyć środki unijne. Następnie określmy wartość tej inwestycji. Po ustaleniu pułapu finansowego zorientujemy się, ile pieniędzy będziemy potrzebować i o ile możemy się starać. Tutaj kluczową sprawą jest wielkość naszej firmy – czy jesteśmy mikro-, małym czy średnim przedsiębiorcą. I trzeci krok: analiza możliwości wykorzystania funduszy. Dopiero wtedy zastanówmy się, który wybrać program. Jeśli będzie regionalny, informacje o nim znajdziemy na stronach urzędów marszałkowskich, a jeżeli krajowy – na stronach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, PARP, NCBiR oraz  Ministerstwa Gospodarki.  

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty